Evus Evus komentáře u knih

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny James Patterson

Tak tenhle díl byl slabší, respektive tak příšerně překombinovaný, že už ve mně další a další zvraty nezvyšovaly ani tak napětí, jako spíš nas****

07.04.2016 3 z 5

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Občas nestačím žasnout, jaké parchanty jsou autoři schopní vymyslet...

07.04.2016 4 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Tak nevim. Kniha měla celkem zajímavý děj a rozhodně nečekané rozuzlení. Co mě ale rozčilovalo, bylo neustálé střídání přítomného a minulého času a taky věty přes celou stranu, když se začlo trochu něco dít. Chápu, že to mělo naznačit chaos a překotný vývoj děje, ale takhle jsem se vlastně nemohla ani nadechnout a tak mě už po pár řádcích vlastně přestalo zajímat, co se na konci toho supersouvětí stane. A do toho ty multikulturní cancy... No, uvidim, co další díly...

31.03.2016 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha byla sice místy zdlouhavá, ale přesto příjemně odsýpala až k celkem nečekanému konci. Temná atmosféra zimního pobřeží podbarvená duchařskými historkami taky stála za to.

22.03.2016 4 z 5

Vesmír v kostce Vesmír v kostce Stephen William Hawking

Tedy nevím. Kniha by to měla být populárně naučná, tedy veřejnosti přístupná, ale i tak jsem rozuměla přibližně každé třetí slovo a některé pasáže četla několikrát, abych je pochopila (a to nemám o oboru úplně nulové znalosti). Takže pokud někdo doufá, že se tady zajímavou formou dozví něco o vesmíru, ale přitom nemá základy moderní fyziky, bude kniha nejspíš krok vedle.

07.03.2016 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Řekla bych, že důstojný závěr série. Princezna Kasandra mi sice jako vždy lezla na nervy, ale jinak bez chyby.

06.03.2016 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tentokrát sice jen povídky, ale moc se mi líbilo rámcové zasazení příběhů do pátrání archeologů o více než tisíc let později, kdy Will, Halt i všichni ostatní už nebyli více než legenda.

05.03.2016 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Už dlouho jsem nezažila, že by se dala výborná kniha tak zabít a zničit závěrem. Nebudu posuzovat, zda kniha byla výborná objektivně, ale pro mě ano. Vcelku originální téma, netradiční způsob zpracování, zajímavý vhled do situace, která následuje po takové katastrofě z pohledu příbuzných, vyšetřovatelů, záchranářů i obětí. Ale těch posledních 10 stránek. Za co, sakra? Bývalo by bylo lepší, kdyby autorka knihu pojala opravdu jen jako záznam emocí, zážitků, vzpomínek a faktů po havárii a nepokoušela se o nějaké "šokující závěry". Ale na to by asi nešlo udělat tak dobré PR.

29.02.2016 4 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Jak mám ráda všemožné sci-fi, tohle byl jednoznačně krok vedle. Děj v jednotlivých kapitolách nepřehledně uspořádaný a nelogicky navazující - že jde o povídky, jsem se dozvěděla až zpětně, nikde na obálce knihy tato informace k dispozici není. To nicméně nemění nic na faktu, že i v rámci povídek děj postrádá jakýkoli smysl, konání postav je bez nějaké zjevné motivace, prostě se děje. Samotné postavy přitom nejsou nijak výrazně vykresleny, takže si člověk vlastně ani nemůže říct, která je mu sympatická, které chce fandit. Jediné pokusy o přiblížení hlavní postavy čtenářům, byly jeho neustálé "vtipné" hlášky a poznámky, kterými se zřejmě měl evokovat postupný přerod stroje ve stále "lidštější" inteligenci. Že tato technika naprosto zklamala, protože po třetím "kurva" už začly být hlášky spíš trapné a až moc "okaté", asi dodávat nemusím. Jednalo se o mého prvního Žambocha a soudím, že nadlouho asi i posledního...

25.02.2016 2 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Jako detektivka super, velmi se mi líbilo netradičně pojaté prostředí případu (a celkem by mě zajímalo, nakolik se informace o Laponsku zakládají na pravdě). Akorát mě nejdřív zarazilo, jaké podmínky ohledně menšin (dokonce původní menšiny) v severských zemích ještě před pár desítkami let panovaly (ale leccos to objasňuje).

25.02.2016 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Obvykle jsou knížky s válečnou tematikou plné beznaděje, ale zdejší kontrast absolutního zla se ztělesněním (pro zachráněné Židy) absolutního dobra je snad ještě beznadějnější, když si člověk vzpomene na ty miliony, které musely zemřít. Další kniha, která by měla patřit do povinné četby.

18.02.2016 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tentokrát se mi líbilo především autorovo vykreslení Japonska. Nebylo sice místy moc hodnověrné, ale rozhodně se mi cesta skupiny do dalekého Nihon-džinu velmi líbila.

14.02.2016 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Po prvním díle asi ten nejlepší ze série.

06.02.2016 5 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Michal Ajvaz

Tentokrát mě bohužel celá kniha nezaujala. Je to sice typický Ajvaz, ale začátek mi připadal chvílemi zdlouhavý, teprve do sebe zasazené příběhy Knihy v druhé polovině děje mě naprosto vtáhly a nepustily.

03.02.2016 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Nakonec nejen severská detektivka, ale hlavně příběh jednoho člověka, zmítaného bahnem osudu. Zachoval se nemorálně? Měl vůbec možnost zachovat se jinak? Přemýšlela jsem o jeho minulosti a napadlo mě, že si tentokrát přeju, aby "vyhrál ten záporák".

28.01.2016 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Konečně příběh dostal trochu nový směr, dva paralelní příběhy z pouště se mi opravdu líbily. I jsem měla dojem, že hrdinové už nejsou tak zoufale infantilní, což mě opravdu potěšilo.

26.01.2016 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Ze začátku jsem se nějak nemohla začít, a i když se mi to později trochu podařilo, stejně jsem nějak nepochopila, kde že je to děsivé tajemství Ölandu i Jerryho Molnera.

23.01.2016 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

!!OBSAHUJE SPOILERY!!
Kniha mě nepohltila tolik jako první dva díly - vždy, když přišla kapitola věnovaná Ušikawowi, četla jsem dál jenom silou vůle. Ale některé informace tam psané byly důležité, takže jsem nepřeskakovala a poctivě četla. Ale jak jsem byla ráda, když ho konečně osud dohnal! Takový pocit jsem snad u žádné literární postavy zatím neměla. Zakončení sice bylo očekávané (i když - povedlo se opravdu Aomame to, o co se pokusila?), ale opravdu milé, protože už jsem si u Murakamiho nějak zvykla na špatné konce.

22.01.2016 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Vlastně nevím, proč knihy neustále hodnotím za 4*, protože příběh nejoriginálnější není, forma je jasně pro děti. Po tomto díle definitivně nenávidím slovo "usmát se". Hrdinové totiž skoro nic jinýho nedělají, i když plánují válku, zrazují se nebo třeba žárlí. Ale série mě nějak získala (a možná proto mě tolik mrzí, že tohle jediný slovo občas celou scénu úplně zabije), takže zatím pokračuju.

22.01.2016 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Pořád vcelku zajímavý příběh, který se čte jedním dechem. Akorát postava Evanlyn mi přišla neuvěřitelně protivná.

22.01.2016 4 z 5