evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Docela mě udivuje zdejší hodnocení, já jsem totiž z knihy nadšená. Běžně moc postapokalyptické knihy nečtu, ale nebráním se jim. Tohle mělo velmi originální nápad, napsáno velmi čtivým stylem, že se mi až nedařilo knížku odložit.

17.09.2019 5 z 5

Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Pavla Jazairiová

Knihu jsem přečetla výhradně kvůli čtenářské výzvě, byla pro mě plná nových a zajímavých informací, nicméně bych ocenila větší množství konkrétních osobních příběhů, občas už na mě byly statistiky o všem možném dost zdlouhavé a nudné. Není to knížka, kterou bych nadšeně přečetla jedním dechem.

06.08.2019 4 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Úžasná knížka, čteme ji čtyřletému synovi, krásné ilustrace, navíc když jsem zjistila, že se děj odehrává ve staré hradecké sýpce, kolem které denně jezdím, na obrázcích je vidět obrys Bílé věže, musela jsem se při čtení jakožto rodilý hradečák přihlouple usmívat...

27.07.2019 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Příjemně napínavá kniha, pár zvratů i překvapivý konec. Plný počet hvězdiček dát nemůžu, zase taková topovka to nebyla, ale za přečtení určitě stojí.

21.03.2022 4 z 5

Běhání pro všechny Běhání pro všechny Miloš Škorpil

Každý, kdo se nějakým způsobem zajímá o běh, tak asi jméno Miloš Škorpil už slyšel. Skutečnost, že je to běžec, před kterým smekám, to jsem věděla dávno, ale že dá dohromady knihu, která bude tak úžasně čtivá a inspirativní, to jsem nečekala. Láska k běhu pryští z každé stránky a vy máte po zhltnutí nutkavou touhu obout tenisky a jít si zaběhat. Skvělá kniha pro nás hobbíky!!! Děkuji.

20.01.2022 5 z 5

Smrtící praktiky Smrtící praktiky Peter Clement

Knihy od P. Clementa nejsou vůbec špatné, až mě zaráží, jak málo jsou známé. Napětí a překvapení na konci nechybí.

19.09.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Četlo se mi to hezky, ale přeci jen už nejsem tak moc young, aby mě to nějak víc pohltilo. Třetí díl si přečtu, ale plný počet hvězdiček u mě patří jiným titulům. Nicméně tohle si své fanoušky najde.

19.02.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Zajímavé, napínavé, čte se moc dobře, za mě akorát hvězdičku dolů- na mě až moc YA, ale určitě dám šanci i dalším dílům.

05.02.2021 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Zajímavé, celkem i čtivé, ale nějak víc mě to bohužel neuchvátilo a wow efekt také nezanechalo.

10.12.2020 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Moje první kniha od Sandry Brown, čteno kvůli čtenářské výzvě, jelikož přímo její knihy mě nikdy nijak nelákaly, nicméně jsem příjemně překvapená. Sice trochu pomalejší rozjezd knihy, není to ten typ, co vás strhne už od první stránky, ale pak už to mělo příjemný spád. Nebudu se bránit jejím dalším knihám.

11.10.2020 4 z 5

Společník Společník John Grisham

Za mě bohužel ne, celá kniha se vlekla a konec to nevylepšil. Hlavní hrdina ukňouraný mladý právník, mě velmi nesympatický. Nějak jsem vlastně ani nepochopila, co se autor snažil knihou sdělit. Jistě vím jen to, že další knihy od něj už určitě ne. (Možná má na mé negativní hodnocení vliv skutečnost, že jsem vystudovaný právník a cítila jsem se u knihy podobně, jako když zdravotní sestřičky sledují na Nově Ordinaci... Ostatním mimo obor by se kniha třeba i mohla líbit).

05.08.2020 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přiznám se, že u této knihy jsem byla maličko zklamaná, sice se četla dobře, ale čekala jsem víc humoru, ale tady mi skoro přišlo, že je to spíše smutné nebo jen k pousmání... Více se mi líbila první polovina knihy (do revoluce), pak už mi to přišlo takové vleklejší. Každopádně tímto autora rozhodně nezatracuji a přečtu si od něj i ten zbytek knih, co mi chybí...

03.05.2020 3 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Mrazivé, napínavé a já jdu rovnou číst druhý díl!!! Je teda pravda, že tam do toho bylo zamícháno trochu té romantiky a erotiky, ale nic, co by se nedalo číst. Napětí každopádně převažovalo.

18.02.2020 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Velmi dobře a čtivě napsané, téma rozhodně ne sci-fi, ale docela dobře možná blízká realita. Není na škodu, když se zamyslíme, jaký vliv na nás má technika a zda mi ovládáme ji nebo ona nás...

26.12.2019 5 z 5

Experiment Experiment Peter Clement

Vynikající thriller, zas něco jiného, lékařské prostředí bylo pro mě moc příjemná změna, akorát nechápu, že takto suprová kniha tu má 18 hodnocení a 3 komentáře. Jak je možné, že tohle nikdo nezná??? Já se naprosto určitě pustím i do dalších autorových knih.

22.10.2019 5 z 5