evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nenáročná oddechovka, ale příjemně ze života. Běžně čtu zcela jiný žánr, ale tohle mě bavilo. Propletené osudy postav možná mohly působit nepřehledně, bylo jich dost, ale mě to nějak víc nevadilo, stíhala jsem se orientovat. Každopádně od Třeštíkové časem určitě zkusím i nějakou další knihu.

25.10.2019 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Do knihy jsem se začetla okamžitě a držela mě až do konce. Mě styl psaní L. Moriarty vyhovuje. V knihách všeobecně mám moc ráda střídání přítomnosti s minulostí. Takže za mě to nebyla první ani poslední její knížka, kterou jsem četla...

09.09.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Ke knize mě přivedla Čtenářská výzva, mé první setkání s J. Deaverem, jsem nadšená, dokonale promyšlené a propracované, netypické, originální, s překvapivým koncem-začátkem. Už jsem začala shánět jeho další knihy.

13.08.2019 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Příjemná detektivní rychlovka, měla vše, co od detektivky očekávám. Velice se mi líbil styl psaní.

24.06.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silný, strašlivý příběh, nerada čtu toto téma, protože mě to vždycky psychicky zcela odrovná, hlavně od doby, co mám vlastní děti. Obdivuji všechny, kteří dokázali přežít, nikdy nepochopím ty, kteří se dopouštěli všech těch hrůz. Upřímně doufám, že se lidstvo z minulosti poučí.

23.11.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Skvělé, pro někoho nejspíš zmatené - rychle se střídající místa, ale jinak perfektní. Autor si dal s knihou obrovskou práci. Nikdy by mě nenapadlo, jaké následky může mít několikadenní výpadek proudu. Je to děsivé...

07.11.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tak tento díl byl nejlepší, nemám vůbec, co bych vytkla. V knize se neustále něco děje, nechybí napětí a zakončení, které nutí k přečtení dalšího dílu.

10.07.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvěle napsáno, napínavé, čtivé, ale hlavně v sobě kniha nese jednu hlavní myšlenku, která mě donutila zamýšlet se, jak moc znám lidi ve svém okolí. Určitě stojí za přečtení.

20.03.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nebýt Čtenářské výzvy, nikdy by mě nenapadlo sáhnout po cestopisu. Jsem zvyklá na docela jiný žánr, ale tohle mě dostalo. Když pominu základní do očí bijící fakt, že pan Zibura si to vykračoval v dosti nepříznivých podmínkách nějakých 1400km, tak jsem během čtení knihy nevycházela z úžasu, jak neuvěřitelný má na svůj věk rozhled, vzdělání, patrně i značný jazykový talent, lásku k lidem a to vše dokáže zabalit do laskavého humoru. Atmosféra a nálada, která z knihy dýchala donutí snad každého zamyslet se nad sebou a nad svými malichernými bolístkami. Po dočtení jsem musela okamžitě vyhledat fb profil autora a prohlédnout si fotky z této pouti, opravdu zírám s otevřenou pusou a autorovi tleskám.

21.11.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice povedený thriller, sice jsem, ani nevím proč, očekávala něco maličko jiného, ale i tak se mi kniha líbila, četla se moc dobře. Mám v knihách střídání minulosti a přítomnosti ráda. Na to, že je to autorčin debut, tak nemám výhrad a Jámu musím mít.

29.10.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Od prvního do posledního slova mě kniha držela a nakonec jsem dočetla s otevřenou pusou. Styl psaní mi maximálně vyhovoval. Za mě jeden z top thrillerů.

27.09.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha je čtivá, udržela si mou pozornost, ale zas taková mega senzace to nebyla. Konec mi přišel strašlivě rychlý, jako kdyby už to chtěla mít autorka dopsané. Každopádně zkusím od S. Lapeny i další knihy.

13.09.2019 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Takový průměrný thriller, neurazí, nenadchne, trochu přitažený za vlasy, ale dejme tomu...

03.02.2023 4 z 5

Město & město Město & město China Miéville

Přemýšlím, jak tohle zhodnotit. Kniha se mi dostala do ruky úplnou náhodou a já netušila, co mě čeká, doufala jsem, že to bude nějaká povedená detektivka a ono vůbec. Jedná se o neskutečně povedenou a propracovanou temnou fantasy knihu. Pro mě je to po dlouhé době kousek, který si budu nejspíš muset přečíst ještě jednou. Autor vás hned na začátku hodí doprostřed děje, bez dlouhého vysvětlování a vy netušíte, která bije. Tudíž mi toho zpočátku dost unikalo, ale i tak mě zvědavost hnala dál. Já jsem z knihy naprosto unešená, něco takového se v současné literatuře jen tak nevidí, úžasné, originální, promyšlené, ALE nebude to pro každého, chápu, že to mnoha lidem nesedne.

12.11.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příjemný fantasy příběh, s vyváženou dávkou napětí i romantiky, četlo se mi to lehce. Další díl je nutností.

01.06.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Autor s každou další knihou nabírá na obrátkách, tohle byla fakt jízda! Přečteno jedním dechem, nešlo odložit. Naprosto skvělé a napínavé!

04.04.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

První polovinu knihy jsem z toho byla poněkud rozpačitá a doufala jsem, že z toho bude něco víc, no a ono skutečně bylo! Moc povedené, rozhodně stojí za přečtení.

31.12.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nebýt čtenářské výzvy, nikdy bych po této knize nesáhla, což by byla obrovská škoda. Byla jsem nadšená, odkládám na poličku a budu se k ní vracet, úžasné a hluboké.

22.12.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knihy o závislostech jsem vždy četla ráda, pokaždé to na mě mělo ten správný odrazující účinek. Pravda, žádná zatím nebyla o alkoholu, toto téma je skutečně trochu opomíjené, nicméně musím říct, že mám z knížky takové smíšené pocity. Měla obrovský potenciál, který nebyl využit. Celou situaci popsala Míša strašně povrchně, mohla jít víc do hloubky, víc šokovat, víc se pošťourat jak v opileckých stavech, tak i ve stavech při detoxu. Naopak bych ubrala té šílené červené knihovny s jejím manželem. Jak již bylo uvedeno, mnohdy se jedna informace opakuje dvakrát, je to takové podivné a nezáživné. Není to kniha, která by mi utkvěla v paměti.

17.09.2020 3 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Když jsem knihu kupovala, moc jsem netušila, co mám očekávat. Dopadlo to výborně, knížka byla místy sice už docela slušné psycho, ale celkově to bylo moc povedené, čtivé a hlavně neotřelé téma.

28.07.2020 5 z 5