evelýny Online evelýny komentáře u knih

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Tak tímhle dílem jsem se nemohla prokousat. Zápletka mi byla jasná již při dočítání prvního dílu. Byla jsem však zvědavá, jakým způsobem se s tím autorka vypořádala tentokrát. Že zvolí úplně stejné řešení, s tím jsem jaksi nepočítala. Knihu jsem dočítala s velmi zdviženým obočím - pro mě se z příběhu ztratila dynamičnost, věrohodnost. No zkrátka: .....a jestli neumřeli, cestují po světě dodnes.

27.11.2015 1 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tato kniha pro mě punc světového bestselleru rozhodně nesplňuje. Zápletky v knize jsou laciné - plytké - nepropracované. Jestli se kritériem pro získání označení ,,Světový bestseller" stává počet prodaných výtisků, tak to na tom lidstvo je dost bídně. Kniha se mi četla lépe než Manželská past.

23.11.2015 2 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Podoba s ,,Padesáti odstíny" tu bezesporu je. Mně se však docela líbila psychologická zápletka, bohužel její zpracování je však opravdu slabé, takže celkový dojem tak nějak zůstal v kurníku. Na konci jsem si říkala, zda se autorka z té svojí sexuální frustrace aspoň vypsala. Některé pasáže jsou ale fakt vtipné, řešení konfliktů zajímavá, takže z mého pohledu škoda takového povrchního zpracování.

06.11.2015 3 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Rozvláčně napsaný a tím pro mě nudný příběh, který neokořenilo ani milostné vzplanutí. Měla jsem dojem, že kniha je nekonečná. Stále jsem četla a četla.......a konec stále nikde.

06.11.2015 2 z 5

Na útěku Na útěku Meg Cabot

Hodně fantazie, dost překombinovaný děj. V knihkupectví tuto knihu najdete v dětské literatuře a tam také patří a já - vzhledem k mému věku - si netroufnu kritizovat žánr, kterému jsem již dávno odrostla. Knihu jsem dočetla a to si - myslím - stačí.

06.11.2015 2 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Kniha se mi dobře četla, i když mě hlavní hrdinka několikrát dost vytáčela svou nerozhodností a tvrdohlavostí. Příběh hlavních hrdinů a jejich přátel se v určitém okamžiku propojí nejenom tím, že si naladí stejnou radiovou frekvenci. Jejich životní dráhy se střetnou souhrou neskutečných náhod a tím vás donutí přemýšlet, zda v životě existuje náhoda. Na můj vkus je však příběh překombinovaný a tím pro mě nevěrohodný, i když u této autorky trochu záhady a mystična čekáte. Opět je v knize dost chyb a slabý překlad. Bohužel musím dát jen tři hvězdy, i když za tu poslední výtku autorka nemůže.

06.11.2015 3 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Tuto knihu jsem nedočetla a tudíž nemohu hodnotit.
Možná na ni nemám ,,ještě nebo již" ? ten správný věk. Mě nudila, i když si myslím, že zrovna moc náročný čtenář nejsem. Možná se k ní vrátím, možná také ne :-)

21.10.2015

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět citlivé téma násilí, osobního selhání s prvky erotiky. Způsob podání příběhu byl však spíše podprůměrný, i když vtipné pasáže se zde také našly.
Z mého pohledu nejslabší dílo této autorky.

30.09.2015 2 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Originální příběh hraničící s nepravděpodobností. Opět mě prěkvapila poetičnost vyprávění, ale tentokrát jsem se v ní nějak ztrácela. Při dočtení knihy si uvědomíte, jak je důležité volit správná slova ve správný okamžik. Já však pro pochopení příběhu zatím nenašla ten správný klíč. Konec příběhu byl pro mě fakt krutý: takže pozor na depresi.

28.09.2015 3 z 5

Čas slunečního svitu Čas slunečního svitu Catherine Coulter

Tak z tohoto veledíla mi jde hlava kolem. Špatný překlad, hodně chyb a k tomu děj, nad kterým mi zůstává rozum stát. Určité pasáže knihy jsou tak mimo, že je s radostí přeskakujete, někdy si říkáte, co má autorka za problém, některé pasáže vás zase docela pobaví - prostě schizofrenie. Z mého pohledu však toto dílo mělo zůstat v Americe.

24.09.2015 1 z 5

Když h(pt)áčka lapají Když h(pt)áčka lapají Václava Molcarová

Opět vtipně napsaný příběh, tentokrát se děj točí kolem vodácké tématiky. Po dočtení jsem na chvíli zalitovala, že já tohle již mám za sebou. Nebo před sebou.....? :-) Na vodu bych v takové partě vyrazila hned. Tak vodáci i nevodáci AHÓÓÓJ!!!!

21.09.2015 4 z 5

Výměna Výměna Jana Javorská

Tak pro tenhle příběh marně hledám přirovnání. Na začátku rozkmotření dvojčat, poté jejich náhodné setkání a výměna se vším všudy včetně milence. Nelíbil se mi ani styl - uspěchaný, neohrabaný, začátečnický - někdy jsem měla pocit, že kniha byla napsána - fakt sorry - v nějaké léčebně . Psychologická zápletka byla zajímavá tak za ni aspoň jedna hvězda.

28.04.2016 1 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Příběh, který ničím nepřekvapí. Zápletka jako by vypadla z jiné knihy (Easy), vlastně ještě než začnete číst, tak víte, jak tento příběh dopadne. Přesto dočtete, protože, co kdyby......?
Bohužel, zde se ,,co kdyby" nekonalo. Takže pro mě lehce pod průměrem.

26.04.2016 2 z 5

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

Příběh trochu naivní, trochu zábavný, místy fakt hloupý. Přesto mě postupně vtáhl do děje, až jsem zatoužila si jít koupit paletu a štětce a něco namalovat. Na druhou stranu automechanik, který vyrábí růže z hedvábí - to fakt ne. Ke konci mě pobavila zápletka a skoro jsem si myslela, že kniha postoupí k vyššímu levelu. Bohužel opět stejné klišé. A chci vlastně něco jiného než happy-end?

26.04.2016 2 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Milé povídání o nesplněných snech, zklamání, rozchodech, ale i o druhých šancích. Jak je někdy lepší jít životem sám než žít ve vztahu, plném zloby, lhostejnosti, pokrytectví. A když neztrácíte naději, tak i o tom, že nikdy nevíte, kde si to svoje peříčko ztracených snů chytíte, byť se momentálně třepotá ve velkém průvanu.
V jednom letním dni se na jedné křižovatce propojily příběhy několika lidí, aby se definitivně rozpojily nebo naopak spojily. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, donutila mě přemýšlet a takové knihy mám ráda.

24.04.2016 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Zatím nemám dočteno, ale asi jsem vyvrhel. Jsem v polovině knihy, ale absolutně nic mě nenutí číst dál. Zatím mě nejvíce oslovily poznámky chytrého bratra a příhoda se psem :-).
Na 229 straně přesně mě konečně příběh oslovil. Bohužel ne na dlouho. Dokonce jsem se dočkala i slibované zápletky, která mě překvapivě nepřekvapila. Již jsem si myslela, že dočtu. Ale když dětskou hru ,,Vole padni" hlavní hrdinové přejmenovali na ,,Býku padni", tak to jsem již nedala :-). Asi nad knihami moc přemýšlím. Já pro tuto knihu zůstávám definitivně vyvrhelem - nepochopila jsem.

Za chytrého bratra 1 hvězda.

20.04.2016 1 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Opravdu erotická romance s rádoby detektivní zápletkou. Několik odstínů šedi v minulosti hrdinů tam také najdete. Kniha mě nudila, zápletky byly hloupé, nepropracované, ale od tohoto druhu literatury jsem ani nic jiného neočekávala. O to více mě překvapil strhující konec, který tuto knihu v mém hodnocení posunul o jeden level výše.
Závěr: třetí díl již nedám :-)

08.04.2016 2 z 5

Požehnání Požehnání Jude Deveraux (p)

Zpočátku jsem si myslela, že čtu spíše romantickou parodii. Když však tolerujete fantazii spisovatelky a přidáte k ní i tu svoji, tak se při čtení rozhodně nenudíte. Na některé epizody však moje fantazie nestačila. Nicméně jsem byla překvapena, že mě spisovatelka opět dokázala vtáhnout do děje. I když ke konci opět parodie

08.04.2016 2 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Ať krásná nebo učiněná - pro mě stále katastrofa, i navzdory nastíněné budoucnosti v epilogu. Upřímně - ten mi připadal fakt mimo mísu.
Do třetího dílu zatím nejdu.

26.12.2015 2 z 5

Jenom můj Jenom můj Ann Maxwell

Když přestanete uvažovat nad reálností příběhu, tak si užijete neobvyklá větná spojení včetně výrazů. Občas se pobavíte, ale jinak...? Já další knihy od této autorky riskovat nebudu :-)

12.12.2015 1 z 5