evelýny evelýny komentáře u knih

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Na tomto díle mě neupoutalo nic. Z mého pohledu zde bylo přetravisováno. Měla jsem honičku ,,kdo je kdo". Kniha mě začala nudit již od třetiny. Děj nepropracovaný, zápletky mnohdy zbytečné a tak trochu nelogické. Jedním slovem: Chaos. Dočetla jsem rychle - díky přeskakování textu, protože některé stupidity jsem číst nedokázala. Jakoby autorce docházela fantazie.

25.09.2015 1 z 5

Sestry Sestry Curtis Sittenfeld

Psychologicky na mě příběh docela zapůsobil. Ale to zpracování, to bylo fakt nezáživné. Přesto na mě z konce knihy dýchla mně dobře známá nostalgie.

25.04.2018 2 z 5

Jižan a blondýna Jižan a blondýna Jana Soukupová

Také jsem se chtěla nad knihou smát nahlas, také jsem si chtěla odpočinout. U mě se nic takového nekonalo, i když kniha je psána upřímně, s jemnou ironií a pár vtipných situací se zde našlo. Možná je to tím, že neznám žádného Řeka :-) a možná tím, že nejsem blondýna.
Za poslední kapitolu - za ten život vsazený do života, za pecku v meruňce - jsem přidala jednu hvězdu.

08.11.2016 2 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Historický román bych toto dílo zrovna nenazvala, spíše lehce erotická romance. Někdy je opravdu těžké najít v knize nějakou myšlenku - pointu. Tak možná, že je někdy těžké opustit svůj sen z dětství nebo určité zažité stereotypy společnosti,v níž jsme vychováváni a to i když v podvědomí již víme, že takto žít nechceme. A jak je někdy dobré neházet "flintu do žita" i když situace zrovna není na vaší straně. Nad knihou jsem nemusela moc dumat, četla se dobře, z mého pohledu někdy více textu, ale dobře jsem si u knihy odpočinula. V mojí knihovně však tato kniha místo nenašla, darovala jsem ji knihovně k potěše všech :-)

01.06.2016 2 z 5

Sčítání zla Sčítání zla Iva Hlaváčková

Po dočtení jsem cítila smutek, lítost, depresi - ještě pár takových paranoidních knih a sama vyhledám psychiatra. Nicméně děj mě pohltil, musela jsem číst dál, abych zjistila, jak příběh Kláry skončí. Když už to vypadalo, že Klára to nejhorší má ze sebou - že se snad ode dna konečně odrazí - tak přišel konec.
Nakonec jsem přemýšlela, komu se vlasně zlo sčítalo a kdo koho v tomto příběhu terorizoval. Za tu depresi a beznaděj jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale toto je příběh, který si určitě budete dlouho pamatovat, takže dávám plný počet bodů.

25.04.2016 5 z 5

Rok milenkou Rok milenkou Elvíra Hörömpöli (p)

Knihu jsem přečetla za den. Mě tedy příběh rozhodně šokoval. Musím říci, že já Andreu nepochopila. Proč Andrea - vysokoškolsky vzdělaná a schopná žena - tak dlouho setrvávala v absolutně nefunkčním manželství, do kterého vstupovala bez lásky. Několikrát mě napadlo, jakými konvencemi musela být svázána.
Do ,,Inženýra" by se zamilovala asi každá - slušný manipulátor a dobrý herec a hodně velký narcista. Doufejme, že Romana mu to spočítá za všechny. Ne nadarmo se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu....
Knihu nedoporučuji číst v depresi, mně při jejím dočítání a ještě dlouho po něm bylo fakt smutno. Někdy na mě Andrea však působila spíše jako superžena. Někdy mě napadlo, odkud spisovatelka čerpala materiál pro svoji knihu. Jenom ze svojí fantazie?

08.04.2016 5 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Na tuhle knihu potřebujete hodně fantazie, o to více mě překvapil konec - byl předvídatelný a takový,,normální." Začátek rozpačitý, prostředek celkem napínavý, konec mě však nudil - přeskakovala jsem. A že u konce autorka zvolí neoriginální zápletku mě zklamalo - vzhledem k fantastičnosti předchozího děje.

18.12.2015 3 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

I když od začátku vlastně víte kdo je padouch, stejně kniha neztratila napínavost. Ke konci si myslíte, že vás již nemůže nic překvapit, ale omyl. Pak přijde OSTRÝ STŘIH..... a je vymalováno! Konec - to je již takové romantické klišé, ale čte se to dobře a tragédie je na světě i tak dost.

04.12.2015 3 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Kniha se docela dobře čte, místy vás i rozesměje, i když některé epizody jsou přitažené za vlasy. Možná je za tím schována snaha pobavit čtenáře za každou cenu. O to překvapivější je rozuzlení příběhu, které mi vyrazilo dech - ovšem v tom špatném slova smylu. Proto dávám tři hvězdičky za vtipnost.

28.11.2015 3 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Další příběh ve stylu BDSM. Bohužel popisy BDSM praktik v této knize u mě spíše asociují artistické vystoupení na visuté hrazdě - moje fantazie na ně nestačí. Knihu jsem četla omylem, ale dočetla :-) Líbil se mi psychologický aspekt příběhu, který zde - bohužel - není dostatečně rozvinut. Na druhou stranu mi autorka trochu přiblížila uvažování dominantního Jamese a submisivní Bianky.

28.11.2015 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Manželská smlouva mě bavila - Manželská past HRŮZA! Vtipné scény na mě působily křečovitě až trapně, rozporuplná hlavní hrdinka mě štvala. Bojím se pomyslet, o čem bude Manželský omyl.
Světový bestseller - kdo vlastně tento punc uděluje? Z mého pohledu spíše světový omyl.

23.11.2015 1 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Nechala jsem se svést docela vysokým hodnocením. Já si nemohu pomoci, mě tento styl psaní neokouzlil. Na mě moc někdy až hloupého textu. Přesto jsem knihu zdolala docela rychle a musím říci, že jsem zvědavá i na další díly série "Čekanky". Za ten nápad a za to, že vás to aspoň na čas odvede od starostí všedního dne dávám tři hvězdy.

07.11.2015 3 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

První kniha od této autorky, kterou jsem četla a skoro nedočetla. Přestože příběh byl ze současnosti a rozhodně neměl jenom pobavit, já jsem se nedokázala ztotožnit s hlavní hrdinkou. Možná mi nevyhovoval styl. Trápila jsem se s textem, na jméno Terka jsem ke konci byla alergická. Pro mě NUDA.

01.11.2015 2 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Možná jsem nezvolila správně, protože z takto napsaných příběhů jsem již vyrostla, ale kdyby mi bylo 15, dovedu si představit, že se mi příběh dostane pod kůži. Takto mohu jen říci: děj naivní, zápletka tuctová,hodně překlepů a otevřený konec v mém hodnocení této knize bonus navíc nepřinesl. Oproti tomu kniha nepostrádá vtip, najdou se tam i romantické pasáže, takže nakonec jsem se pobavila, odreagovala, a o to mi šlo :-)

18.10.2015 3 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Eileen Gormley

Opět další pro mě zbytečná kniha. Po dočtení si druhý den skoro nepamatujete, o čem toto ,,veledílo" vlastně bylo. Já koukala, co všechno se dá napsat. Moji fantazii kniha nepodpořila.

04.10.2015 1 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ztěží uvěřitelný příběh osobní statečnosti - ale i zrady, velké osudové lásky - ale i nenávisti, obětavosti - ale i sobeckosti. To vše umocněno kulisami II. světové války, potažmo blokády Leningradu, a v neposlední řadě i strachem z kruté nekompromisní totalitní stalinské vlády.
Knihu jsem vybrala pro její vysoké hodnocení a velmi kladné recenze. Proto mě překvapila jalovými pasážemi, kde se nic nedělo, hloupými dialogy, u kterých jsem dost často nepochopila smysl (možná špatný překlad, možná nedostatek mé fantazie), 727 stran knihy = hodně zbytečného textu, do poloviny knihy jsem se nemohla dočkat konce a stále jsem hledala těch 92% v hodnocení. Opravdu mi připadalo, že příběh je tak nějak náhodně poslepován z ničeho - když je potřeba, tak tam přidáme další zápletku a jede se dál. Taťána mi opravdu připadala nadčlověk. Poslední třetina knihy tomuto příběhu v mém hodnocení přičarovala jednu hvězdičku navíc, neboť od ní jsem se opravdu neodtrhla. No co, na výstavu fotografií půjdu zítra :-) A jsem zvědavá na pokračování.

28.09.2015 3 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Kniha navazuje na román Místo na slunci. Věnuje se domácímu násilí, i když jen povrchně a takovým naivním způsobem. Při čtení mě dost často napadlo, kolik psychopatů nebo asociálů se vyskytuje i v mém okolí. Za mě však jen tři hvězdičky za naivitu, kterou ve mně kniha vzbudila.

25.09.2015 3 z 5

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Román se čte dobře, ale přestože je tam všechno, co má v románu být - oddaná láska, vášeň, žárlivost, nenávist - tak do dokonalosti tomu přeci jenom něco chybí. Opět často se opakující téma panenství hlavní hrdinky - nevím, jestli se nejedná o nějakou specielní sérii. Co mě však mile překvapilo - Sandra Brown je pro mě mistryně popisu erotický scén. Za to a za čtivost příběhu dávám 3 hvězdy.
Je to taková ,,alzheimerovská" kniha - můžete ji číst stále a vždy poprvé :-) příběh okamžitě zapomenete, ale komu to vadí?

23.09.2015 3 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Příběh krize středního věku, jedné nevěry, vítězství velké lásky, jednoho velkého odpuštění a jednoho opravdového přátelství - a to všechno vám je podáno z několika pohledů, čož dělá knihu zajímavější. Trochu jsem se místy ztratila někdy až v moc obšírných úvahách hlavních hrdinek, někdy jsem se přistihla, že říkám: "Zkrať to, slepice!" Naštěstí se vzpamatovaly, ale musím souhlasit: někdy méně znamená více. Tedy méně textu = nenudící se čtenář = spokojený čtenář. Ale příběh nebyl až tak špatný.

22.04.2017 3 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Knihu jsem zdolala za jediný den a samotnou mě to překvapilo. Když si odmyslím ten divný - ubohý začátek a fakt , že se podobá "Padesáti odstínům" , tak skoro detektivní zápletka s deníky a zmizelou Rebbekou této knize dodává napětí. Ke konci knihy jsem se nemohla odtrhnout a jsem opravdu zvědavá na další díl. Jen doufám, že kvalita bude mít vzestupnout tendenci, i když u tohoto druhu literatury si nejsem jistá. Ale kdo ví...?

08.04.2016 3 z 5