evarec evarec komentáře u knih

Život bez hranic Život bez hranic Chrissie Wellington

Inspirativní knížka, upřímné vyprávění o tréninku, o závodech, o osobních bojích a o překonávání překážek. Na knížce je sympatické, že autorka se nepopisuje jako superhrdinka, svěřuje se i s vnitřními problémy. Pro sportovce určitě zajímavá kniha.

04.03.2015 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Hezká knížka, povzbuzující, upřímná a v mnohém poučná. Kromě receptů, které jsem už začala používat, jsem si odnesla ze čtení knížky i heslo do života: "Někdy prostě musíš!"

03.02.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Vypravěčka smrt dává knížce spád. Příběh sám o sobě je velmi čtivý a zajímavý.

07.01.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh je poutavý a sám o sobě silný, takže by asi nebylo nutné, aby si autorka k tomu přimýšlela další záplatky. Konec je podle mě krkolomný, autorka se zbytečně snažila o ještě větší napětí a překvapení, ale asi zbytečně. Takže celá knížka je hezká, příběh se mi líbil, hezky se čte, poslední kapitolu bych vynechala.

29.12.2014 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Krásná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem, Autorce se povedlo hezky skloubit spoustu moudrých myšlenek se zajímavým příběhem.

24.10.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moc krásná kniha, zajímavé téma, krásně se čte, četla jsem ji jedním dechem.

24.09.2014 5 z 5

Zelená pro život - O významu zelených smoothies pro zdraví člověka Zelená pro život - O významu zelených smoothies pro zdraví člověka Victoria Boutenko

Nejsem žádný zapřísáhlý vegan, přesto mi kniha dala hodně, zajímavý a trochu jiný pohled na přístup ke zdraví.

26.01.2017 5 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Knížka se mi moc líbila, v příbězích je všechno: dobrodružství, napětí, láska, poučení. Prolínání příběhů se mi líbí, celý příběh jsem byla zvědavá, jak a jestli se příběhy nakonec spojí. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. (Samozřejmě, ne každého zajímají myšlenky buddhismu, popisování strastiplné cesty, životní rozhodování zaměstnaného moderního člověka.)

29.09.2016 5 z 5

Člověk Jágr Člověk Jágr Petr Čermák

Jarda Jágr je skvělý hokejista. Bohužel o knížce to říct nemůžu. Některé úseky by napsal do slohovky lépe žák základní školy. Navíc se má jednat o aktualizované vydání, takže jsem předpokládala, že bude aktualizovaná celá knížka. Ale některé údaje jsou staršího data, aktualizované bylo jen něco, takže ani nevíte, které údaje jsou aktuální a které zastaralé.

28.03.2016 odpad!

Svoboda v exilu - autobiografie 14. Dalajlamy Svoboda v exilu - autobiografie 14. Dalajlamy Tändzin Gjamccho

Krásné a upřímné vyprávění plné optimismu, víry v dobro, v pravdu. Knížka na mě udělala opravdu silný dojem.

06.01.2016 5 z 5

Běžecký rok aneb S úsměvem se běhá líp Běžecký rok aneb S úsměvem se běhá líp Miloš Škorpil

Oddychovka pro kratke chvile volna. Vtipne napsane postrehy uplne naruby o behani. Kdyz nebudete nic z knizky brat vazne a nebudete hledat zkryte moudro v kazdem radku, docela se pobavite. Tedy pokud behate. Jinak si budete myslet, ze to jsou pekne blbosti.

29.10.2015 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Napinavy pribeh do posledniho okamziku. Krasne se cte, doporucuji.

31.08.2015 5 z 5

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Zajímavá knížka, sice ze začátku trochu rozvleklé, děj se pak rozjede a dočítala jsem zvědavá, jak vlastně příběh skončí. Zajímavý je pohled na problém alkoholismu ze strany partnera alkoholika. Takže celkově se mi knížka líbila.

23.08.2015 4 z 5

Smrt v Praze: Atentát na Reinharda Heydricha Smrt v Praze: Atentát na Reinharda Heydricha Hellmut G. Haasis

Zajímavé čtení, nejde jen o popis faktů, autor uvádí i spoustu zajímavostí a někdy až absurdních situací. Doporučuji!

24.07.2015 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Nejvíc jsem na knize ocenila recepty, které autorka uvádí.

23.02.2015

Den D - Bitva o Normandii Den D - Bitva o Normandii Antony Beevor

Na začátku knížky, jsem pochybovala, jestli ji dočtu. Připadala mi moc obsáhlá a nevěřila jsem si, že vydržím přečíst líčení bojových operací, i když o vylodění v Normandii jsem se zajímala. Do knížky jsem se začetla, popis událostí vůbec nebyl strohý, jak jsem očekávala, knížka je napsaná přehledně, poutavě, dozvěděla jsem se spoustu informací ze "zákulisí". Moc se mi líbila.

03.02.2015 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Děj má spád, je napínavý, hezky se čte. Určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

18.12.2014 5 z 5

Rozkol Rozkol John Scalzi

Moje hodnocení: Není to až tak špatné. Tato kniha je ukázka toho, jak se těžko žije dalším navazujícím dílům. První díl Válka starého muže mě nadchnul, skvělá myšlenka, čtivý příběh, napětí graduje, kniha má i své poselství. Jenomže s postupujícími díly nějak všechno upadá, to je asi osud většiny pokračování. Přesto to není až tak špatné, asi jsem měla velké očekávání a doufala, že tenotkrát autor třeba překvapí jako v prvním dílu.

05.12.2014 2 z 5

Nepatrné pravděpodobnosti Nepatrné pravděpodobnosti Mahmúd Šukajr

Prvních pár minipovídek jsem si musela zvykat na autorův styl. Píše krátké povídky, někdy jen 2-3 věty, někdy o něco delší, něco mezi básní a povídkou. Uznávám, že potom se mi knížka zalíbila, svou poetikou.

21.10.2014 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Skvělá knížka. Líbila se mi asi i proto, že se snažím o to, čemu se říká běh :) Takže odborné pasáže mi vůbec nevadily, jsou čtivé a poutavě napsané. Příběhy hrdinů jsou zajímavé a povzbuzující. Knížka ve mě zanechala fakt velký dojem!

04.10.2014 5 z 5