Eva193 Eva193 komentáře u knih

Radost nad radost Radost nad radost Jan Čarek

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla si knihu najít a koupit. Podařilo se mi získat vydání z roku 1956. Knížka je to nádherná. Překrásné ilustrace a prostá čistota, pokora, jednoduchost a radost z běžných věcí, které jsou v básních obsaženy jsou laskavé a dojemné. Tímto děkuji všem předchozím komentujícím, že mě motivovali ke koupi knihy.

19.04.2022 5 z 5

Divocí koně Divocí koně Ruth Jean Dale

Pěkný příběh, nekomplikovaný, oba jsou nezadaní, nemají šrámy z minulosti, znají se od dospívání. Tohle klidně můžete nechat číst i 12letou dceru. Děj se pořád točí okolo divokých koní, sledují je v divoké krajině, táboří ... romantika. Musím ale přiznat, že mě to moc nevtáhlo.

08.04.2022 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Knížka by byla moc krásná, na 5 hvězd, nebýt toho konce, četla jsem jako dítě a tu bolest ze závěru jsem nevydýchala až do dospělosti, nikdy jsem se ke knize nevrátila a vlastním dětem ji nečetla. Vzpomenu si kdykoliv rozkvetou sedmikrásky...

07.04.2022 3 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Krásná knížka z mého dětství, nejradši jsem měla příběh, jak stavěli radnici...

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Skvělá knížka, kterou jsem ve starším školním věku četla několikrát a dnešní děti stále oslovuje - vyzkoušeno ;-)

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Nádherná knížka, jedna z mých oblíbených během dětství.

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jedna z knížek (vlastně dvě, myslím tím oba díly) které jsem v dětství moc ráda četla. Tolik jsem toužila bydlet na vesnici a prožívat podobné příhody....

Na dvoře si děti hrály Na dvoře si děti hrály Ondřej Sekora

Jedna z mých oblíbených dětských knížek, ke které jsem se opakovaně vracela. Má nádherné ilustrace a příběhy jsou moc milé.

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Skvělé vyvrcholení příběhu ze dvou předchozích knih.

05.04.2022 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Druhý díl série, který bez prvního nedává smysl. Tady mi to přišlo trošku rozvleklé a místy překombinované, ale napětí to neztratilo.

05.04.2022 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Napínavá kniha s promyšlenou zápletkou, ovšem, je to trilogie a musíte opravdu přečíst všechny tři díly, aby byl příběh kompletní. Viděla jsem napřed seriál a byla jsem tak napjatá jak to dopadne, že jsem rozhodně nehodlala čekat až natočí třetí sérii. Vědoma si toho, že se seriál může výrazně odchýlit od předlohy jsem začala číst od prvního dílu. Kniha parádně doplňuje seriál, kde je děj pochopitelně trochu ořezaný, ale drží se předlohy. Moc se mi kniha líbila.

05.04.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská kniha, dostala jsem ji v sedmi letech a stále se k ní vracela až tak do patnácti :-).

Janíček Janíček Kamila Sojková

Dětská knížka, kterou jsem předčítala osmiletému synovi. Kniha je nádherně napsaná a podává živý obraz života na slovácké dědině během okupace. Bylo tu gestapo, které odvádělo lidi k výslechu, povolání na nucené práce, útěky, skrývání lidí, kolaborace. Občas jsem trnula, jestli mám číst dál, nebo to bude na dítě moc, ale bylo to v pohodě. Hlavní hrdina je předškolák. A opravdu je možné to dětem číst a zároveň nás to učí, že i o válce je třeba nějak mluvit. Uvědomila jsem si, že já jsem rostla v době, kdy všichni starší 50 byli pamětníky a tak prostě válka byla živou a reálnou součástí jejich životů, ale pro dnešní děti je to jen opravdu vzdálená kapitola v učebnici dějepisu. Myslím ale, že knihu nepochopí a neocení dospívající, těm bych doporučila s knihou počkat. Dětem se bude líbit jako předčítaná, na samostatné čtení jsou tam pro děti dlouhé věty.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha se moc pěkně čte, seznámíme se s hrdiny dalších knih autorky, s hygge životní filozofií, (i když těmto trendům moc nepodléhám, tak to v knize navodilo příjemnou atmosféru) a je tu opravdu krásně popsaná Kodaň. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a zajímaví, nechybí vtip ani romantika. Jen jednu hvězdu odebírám za trochu překombinovaný závěr knihy.

04.04.2022 4 z 5

Planá růže Planá růže Kimberly Cates

Tak tuhle knihu buď přečtete jedním dechem a budete nadšení (jako já), a nebo ji otráveně odložíte. Je totiž pro úzkou cílovou skupinu. Celá kniha má děj se zajímavou zápletkou i rozuzlením, ale plyne jen jakoby na pozadí vztahu hlavních hrdinů. Rhiannon je optimistická, veselá a milující. Lionel je zraněný nejen fyzicky, celá kniha je o uzdravení jeho srdce a jakémsi emocionálním a osobnostním vyzrání. Příběh je kompaktní, bez nedotažeností a zbytečných odboček. Ale opravdu je to červená knihovna v té nejryzejší, krásné podobě žánru. Srdcařkám se bude moc líbit, kdo dává přednost napínavému příběhu plnému zvratů, sáhněte raději po jiné knize.

Najdu tě! Najdu tě! Bethany Campbell

Kniha má zajímavý námět, určitě by to byl skvělý film. Ale nějak se to těžce četlo a bylo tam příliš popisů jak kdo vypadal. Samotné hledání Tima v lesích (počasí odpovídá listopadu u nás) je popsáno zajímavě a vlastně to byl důvod, proč jsem knihu dočetla. Laura mi přišla místy dost iracionální a hádavá, ale možná je to jen tím, že tenhle typ hrdinek moc nemusím.

04.04.2022 3 z 5

Po bouřce Po bouřce Janet Dailey

Ty dvě hvězdy jsou za čtivost, ale hlavní hrdinka Lainie si čtenáře nemá šanci získat, pro svoji nulovou snahu pochopit Rada, který se prostě zamiloval do mladé zpovykané naivky, která ani po pěti letech příliš nevyspěla. Autorka mu také nevěnuje moc pozornosti a stále obrací čtenářovy sympatie k Lainie, takže ve finále moje emoce z knihy byla: "chudák chlap..."

04.04.2022 2 z 5

Tajná dohoda Tajná dohoda Helen Brooks

Tohle mě docela bavilo. Začátek byl trochu podivný, ale pak knížka pěkně plynula. Odehrává se ve francouzském malém městečku od konce léta do podzimu a děj je rozložen do několika měsíců, větami typu: "dalších pár dnů, týdnů byla .... " což činí příběh důvěryhodnější. Hrdinové jsou sympatičtí a vědí co chtějí, jen se musí přenést přes nedorozumění a nedůvěru.

29.03.2022 4 z 5

Nebezpečná přitažlivost Nebezpečná přitažlivost Melinda Cross

Zajímavý námět a pěkné prostředí podzimních hor, škoda, že příběh není plnohodnotnou knihou a není více rozvedený, určitě k tomu má potenciál. Hlavní hrdinové jsou oba sympatičtí, milí a skromní. Četlo se moc pěkně, nebýt toho pocitu, že v závěru je vyškrtaných pár kapitol, tak by to dalo i 5 hvězd.

28.03.2022 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Opravdu krásná knížka, zajímavý děj, krásný popis prostředí, napínavé odhalování minulosti postav. Pokud nejste obeznámení s žánrem a potřebujete pěknou knihu jako dárek, tak tahle je perfektní! Nejsou v ní erotické scény, takže se nemusíte obávat nevhodnosti.

25.03.2022 5 z 5