Eva193 Eva193 komentáře u knih

Ztracené iluze Ztracené iluze Anne Mather

(SPOILER) Moc mě to nenadchlo, vztah Catriony a Dominika mi připadal divný. Zase Jaime byla sympatická a uvěřitelná postava.

11.09.2023 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhá kniha se mi líbila víc, než ta první. Opět je příběh pěkně napsaný, detektivní zápletka je rozumnější a je tam víc detektivní práce. Bohužel, žádná postava, kterou by si člověk mohl oblíbit a to mě na obou knihách opravdu vadilo. No, první díl jsem četla kvůli tomu, že druhý mám v čtenářské výzvě a protože jsem na autorku slyšela samou chválu. Jsem ráda, že jsem si je přečetla, ale pokračovat v sérii už asi nebudu.

08.09.2023 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha je pěkně napsaná, ale popravdě se mi to vleklo. Je to jinak psaná detektivka, než jsem zvyklá. Obvykle je to příběh detektiva, tady se odvíjí příběhy lidí, v kterých se v nějakém momentě stane zločin. Takže mi to trochu přijde jako sledování nekonečného seriálu. Není to úplně můj šálek čaje, ale dokážu si představit, že to nadchne i mnoho čtenářek, které detektivky normálně nečtou.

04.09.2023 3 z 5

Síla lásky Síla lásky Virginia Henley

(SPOILER) Za mě tedy zklamání. Tohle není ani historický román, ani romance. Pro jedno mu chybí dostatečné zpracování historických faktů a rozmanitost postav a pro druhé je tam příliš násilí, nemoc a vrcholem všeho nevěra a jednání hlavních hrdinů v poslední třetině knihy. Postavy často jednaly nelogicky. Chvíli byl příběh cukrkandlově ideální a chvíli zas zbytečně drsný. A závěr "strašně dramatického" příběhu najednou hloupoučce jednoduchý. Chtěla jsem dát nula hvězdiček, ale nelíbí se mi to odpad! To si nezaslouží asi žádná kniha.

14.08.2023 1 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Četla jsem pro čtenářskou výzvu. Knížka mě chytla od prvních stránek, zajímavý námět a neobvykle podané. Důležité je číst datum v nadpisu kapitoly, ale tím že je vždy napsáno kdo a kdy, tak se člověk v těch retrospektivách neztrácí. Postav tam taky není moc. Fiona mi byla dost nesympatická a pro alkoholiky jen těžko hledám pochopení, přesto si mě Alex nakonec získala. I když knihy o rozbitých životech a vztazích nejsou zrovna můj šálek čaje a další knihy asi číst nebudu, tak musím uznat, že 5* si tato knížka zaslouží.

24.07.2023 5 z 5

Třetí polibek Třetí polibek Joanna Mansell

Pěkné čtení, Max byl vážně sympaťák a Bethan si mě po trochu rozpačitém začátku, nakonec taky získala. Děj je takový pohodový, vše se vyvíjí jak má... Kdyby to bylo jídlo tak řeknu, že je moc dobré, jen by to chtělo trochu výraznější chuť. Ale moc oceňuji, že jejich vztah se rozvíjí v rozhovorech, to v žánru tak běžné není.

18.07.2023 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

(SPOILER) Knihu jsem četla do čtenářské výzvy. Jsem trochu na rozpacích jak knihu hodnotit. Byly pěkně a věrohodně popsány rodinné vztahy i když to bylo dost depresivní. Kniha není ani tak o včelách, spíš o vztahu lidí ke včelám a včelaření. Příběh Tao byl přitažený za vlasy, předvídatelný a opravdu smutný. Nejvíc se mi líbil příběh ze současnosti. Řekla bych, že kdyby autorka jen napsala román o rodinných vztazích a nepletla do toho klima krizi a sci-fi, tak udělá lépe.

17.07.2023 2 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Četla jsem pro čtenářskou výzvu, film jsem nikdy neviděla a v dospívání četla jen Metráčka. Musím říct, že i když v téměř 50ti nejsem cílová skupina, moc se mi to líbilo. Příběh je krásně napsaný, reálie jsou zajímavé a přirozené a co mě nejvíc překvapuje, jak pěkně je zachyceno myšlení tohoto "telecího" věku. Není idealizováno a přikrašlováno, ale ani shazováno. Jako máma puberťáka jsem si připomněla, jak přirozené vývojové stádium to je a že já nebyla jiná.

10.07.2023 5 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a jenom proto jsem ji dočetla. Začátek byl strašně rozvláčný a kde jsem čekala akci bylo nekonečné rozebírání emocí. Prostředek byl zajímavější a místy měl děj spád, ale neorientovala jsem se v postavách, spousta linií příběhu se zničehonic objevila a pak jako by na ně autorka zapomněla. A konec mě překvapil tím, že přišel nečekaně. Malé zafilozofování a mapy a dovětky, byla jsem v šoku, jako by to autorku přestalo bavit a jednoho rána si řekla, že to prostě uzavře a přilepila tam dvě stránky. (četla jsem v el. podobě a nesledovala jsem, kde v knize jsem).
Vyzkouším radši nějaký historický román autorky, to byly části, co mě bavily. Ale myšlenka a filozofie příběhu byly skvělé, pokulhávalo jen zpracování.

03.07.2023 2 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Četla jsem pro čtenářskou výzvu, napsané je to pěkně, čtivě. Můj šálek čaje to ale není.

22.06.2023 3 z 5

Zlaté opojení Zlaté opojení Debra Lee Brown

Tohle se četlo pěkně a hlavní hrdinka byla moc sympatická.

16.06.2023 5 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Napínavý příběh, svižný děj, zajímavé postavy i prostředí. Jen někoho, komu je 45 (zmíněno v knize) bych rozhodně nepovažovala za starého, nebýt Quillova zájmu o mladé ženy, tak bych ho odhadovala podle popisu tak na šedesátníka. Ale je to psané v šedesátých letech, tak to asi i trošku odráží dobové vnímání věku.

15.06.2023 5 z 5

Počestná Počestná Liz Carlyle

Dočetla jsem spíš z principu, děj byl vcelku fajn, ale postav tam bylo příliš (a zcela průhledně hrdinové jiných knih) a tak odváděli pozornost od ústřední dvojice. Cecilii jsem si neoblíbila po celou knihu, Delacourt mé sympatie měl a jevil se jako vcelku konzistentní postava. Postava Cecilie se autorce moc nepovedla, rušilo mě, jak chvíli byla naivka plná předsudků, jen aby na další stránce byla hloubavou zralou ženou plnou porozumění a na té další zase hašteřivá koza, ach jo...

08.06.2023 1 z 5

Kočka, která okusovala ušák Kočka, která okusovala ušák Lilian Jackson Braun

Příjemná detektivka ve svižném tempu. Moc se mi líbí, jak nás autorka logicky a čistě vede příběhem, který nepostrádá vtip.

02.05.2023 5 z 5

Dáma z portrétu Dáma z portrétu Juliet Landon

nedočteno- podivný, nepravděpodobný příběh a tak nějak kostrbatě napsaný. Přitom nápad pěkný, ale když po první třetině začal další příběh, zase s novou Pheobe, tak už jsem to nedala. Navíc, moc popisů, moc postav....

25.04.2023

Jedna nevěsta stačí Jedna nevěsta stačí Jennifer Drew

Tohle se četlo opravdu pěkně, svižné, zábavné a uvěřitelné.

23.04.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po spoustě skvělých recenzí jsem čekala víc. Četla jsem prakticky na zátah, s tím že přijde ten super moment a překvapivý konec, ale to se nestalo. Děj je předvídatelný prakticky od prvních kapitol a je velmi nereálný. Opravdu se mi líbil asi jen ten proces jak Kya poznávala přírodu a vnímala ji. Jinak zajímavých popisů krajiny tam taky až tolik není, ale to jsem možná jen rozmazlená knihami Jean-Luce Bannaleca.

17.04.2023 2 z 5

Griselda Griselda Hedwig Courths-Mahler

Tohle bylo takové hodně starosvětsky naivní vyprávění příběhu o kterém je hned od začátku jasné, jak se bude vyvíjet. Myslela jsem, že to dá s bídou dvě hvězdičky, ale závěr byl přece jen dynamičtější a příběh nakonec docela vtáhl. Celkově to na mě ale působilo tísnivě, takže zůstanu u dvou hvězd, ale jsou zasloužené. Je to kniha pro specifickou skupinu čtenářek.

14.04.2023 2 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Pěkný příběh se zajímavým dějem a sympatickými hrdiny.

11.04.2023 4 z 5

Růže z Texasu Růže z Texasu Janet Dailey

I když je kniha velice čtivě napsaná, tak nezralá hrdinka (19 let) s myšlením patnáctky a dospělý chlap (33) co se choval jak čtyřicátník mi vážně neseděli. Je to škoda, nápad pěkný a s jinou hlavní hrdinkou by to bylo super počtení.

11.04.2023 2 z 5