Eva193 Eva193 komentáře u knih

Nebezpečná přitažlivost Nebezpečná přitažlivost Melinda Cross

Zajímavý námět a pěkné prostředí podzimních hor, škoda, že příběh není plnohodnotnou knihou a není více rozvedený, určitě k tomu má potenciál. Hlavní hrdinové jsou oba sympatičtí, milí a skromní. Četlo se moc pěkně, nebýt toho pocitu, že v závěru je vyškrtaných pár kapitol, tak by to dalo i 5 hvězd.

28.03.2022 3 z 5

Sekretářka na záskok Sekretářka na záskok Natasha Oakley

Já nevím, ale asi jsem si prostě nenašla cestu k hrdinům, a navíc se mi nelíbilo, že je prakticky pointou to, že je Jemina rozvedená matka malých chlapců.

08.12.2023 2 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Ana Seymour

Příběh pěkný, jen trošku nudný. Vzhledem k tomu, že se odehrává při osídlování západu, jsem čekala o něco barvitější děj a více napětí.

16.11.2023 3 z 5

Manželské štěstí Manželské štěstí Annie Burrows

Vlastně si nejsem jistá, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Vadila mi tam spousta sebelítosti a trošku i nevzdělanosti, či hlouposti hlavních protagonistů. Děj byl taky tak nějak kostrbatý. Na druhou stranu špatně se to nečetlo...

09.11.2023 3 z 5

Kočka, která hrála Brahmse Kočka, která hrála Brahmse Lilian Jackson Braun

I když i tohle bylo milé a pohodové čtení, tak zápletka trochu pokulhávala a konec byl podivný. Takže hvězdičky tentokrát spíš jen za čtivost.

08.11.2023 4 z 5

Svatba ve Středomoří Svatba ve Středomoří Lucy Gordon

Tohle se čte docela pěkně i když je smutné, že nemoci si berou i mladé životy a ne každý to v primárně relaxační knize zkousne.

27.10.2023 3 z 5

Meč a růže Meč a růže Laurie Grant

Do půlky to bylo fajn a zdálo se, že se rozjíždí slibný příběh. Zvrat se mi nelíbil, ne že bych žádný nečekala, ale takto hloupě? No, Gillian ve svých hloupých rozhodnutích pokračovala po zbytek knihy. Miles byl ale dokonalý, miloval ji a rozumným způsobem ji tahal z bryndy.

27.10.2023 2 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

Pěkný příběh, i když autorka má i lepší. Docela mi vadilo to neustálé zdůrazňování toho, že Vanessa není krásná.

20.10.2023 4 z 5

Růžové údolí Růžové údolí Ann Maxwell

Nedočteno - možná se k ní časem vrátím, je to třetí kniha autorky co čtu, a předešlé se mi moc líbily. Tohle mi ale přišlo tak hloupoučké, že mě to fakt vadí. Možná na to jen nemám náladu...

19.10.2023

Trochu svoji Trochu svoji Mary Balogh

Pěkný, čtivý příběh i když jsem celou dobu moc nerozuměla, proč rozhodnutí nikdy se nevidět a trochu mi to zbytečné dramatično vadilo, příběh by měl smysl i bez něj.

02.10.2023 4 z 5

Neobyčejná guvernantka Neobyčejná guvernantka Sylvia Andrew

Tohle se mi moc líbilo, Octavie byla příjemně zdravě sebevědomá hrdinka. Moc se mi líbily postavy Pip a Lisette. Duchařina tam naštěstí moc nebyla, jen pár poznámek o průvanu a usmívajícím se domě na okořenění. Konec mohl být trošku lépe napsaný, ale budiž.

12.09.2023 5 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Anne Mather

(SPOILER) Moc mě to nenadchlo, vztah Catriony a Dominika mi připadal divný. Zase Jaime byla sympatická a uvěřitelná postava.

11.09.2023 2 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Četla jsem pro čtenářskou výzvu. Knížka mě chytla od prvních stránek, zajímavý námět a neobvykle podané. Důležité je číst datum v nadpisu kapitoly, ale tím že je vždy napsáno kdo a kdy, tak se člověk v těch retrospektivách neztrácí. Postav tam taky není moc. Fiona mi byla dost nesympatická a pro alkoholiky jen těžko hledám pochopení, přesto si mě Alex nakonec získala. I když knihy o rozbitých životech a vztazích nejsou zrovna můj šálek čaje a další knihy asi číst nebudu, tak musím uznat, že 5* si tato knížka zaslouží.

24.07.2023 5 z 5

Třetí polibek Třetí polibek Joanna Mansell

Pěkné čtení, Max byl vážně sympaťák a Bethan si mě po trochu rozpačitém začátku, nakonec taky získala. Děj je takový pohodový, vše se vyvíjí jak má... Kdyby to bylo jídlo tak řeknu, že je moc dobré, jen by to chtělo trochu výraznější chuť. Ale moc oceňuji, že jejich vztah se rozvíjí v rozhovorech, to v žánru tak běžné není.

18.07.2023 3 z 5

Zlaté opojení Zlaté opojení Debra Lee Brown

Tohle se četlo pěkně a hlavní hrdinka byla moc sympatická.

16.06.2023 5 z 5

Počestná Počestná Liz Carlyle

Dočetla jsem spíš z principu, děj byl vcelku fajn, ale postav tam bylo příliš (a zcela průhledně hrdinové jiných knih) a tak odváděli pozornost od ústřední dvojice. Cecilii jsem si neoblíbila po celou knihu, Delacourt mé sympatie měl a jevil se jako vcelku konzistentní postava. Postava Cecilie se autorce moc nepovedla, rušilo mě, jak chvíli byla naivka plná předsudků, jen aby na další stránce byla hloubavou zralou ženou plnou porozumění a na té další zase hašteřivá koza, ach jo...

08.06.2023 1 z 5

Dáma z portrétu Dáma z portrétu Juliet Landon

nedočteno- podivný, nepravděpodobný příběh a tak nějak kostrbatě napsaný. Přitom nápad pěkný, ale když po první třetině začal další příběh, zase s novou Pheobe, tak už jsem to nedala. Navíc, moc popisů, moc postav....

25.04.2023

Jedna nevěsta stačí Jedna nevěsta stačí Jennifer Drew

Tohle se četlo opravdu pěkně, svižné, zábavné a uvěřitelné.

23.04.2023 4 z 5

Griselda Griselda Hedwig Courths-Mahler

Tohle bylo takové hodně starosvětsky naivní vyprávění příběhu o kterém je hned od začátku jasné, jak se bude vyvíjet. Myslela jsem, že to dá s bídou dvě hvězdičky, ale závěr byl přece jen dynamičtější a příběh nakonec docela vtáhl. Celkově to na mě ale působilo tísnivě, takže zůstanu u dvou hvězd, ale jsou zasloužené. Je to kniha pro specifickou skupinu čtenářek.

14.04.2023 2 z 5

Růže z Texasu Růže z Texasu Janet Dailey

I když je kniha velice čtivě napsaná, tak nezralá hrdinka (19 let) s myšlením patnáctky a dospělý chlap (33) co se choval jak čtyřicátník mi vážně neseděli. Je to škoda, nápad pěkný a s jinou hlavní hrdinkou by to bylo super počtení.

11.04.2023 2 z 5