Trochu svoji

Trochu svoji https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4658/trochu-svoji-4658.jpg 4 64 12

Bedwynovi série

Další z poutavých vyprávění o šesti sourozencích šlechtického rodu Bedwynů sleduje životní příběh Aidana, jenž se věnoval vojenské kariéře. Po skončení napoleonských válek se konečně vrací domů do Anglie, nejdřív však musí splnit nepříjemnou povinnost - slíbil na svou čest umírajícímu důstojníkovi, který mu kdysi zachránil život, že zprávu o jeho smrti sdělí jeho sestře Evě osobně a postará se o ni. To ovšem není nikterak snadné - samostatná mladá dívka veškerou pomoc nejprve odmítá. Teprve problematická otcova poslední vůle, která má za daných okolností připravit Evu i všechny osoby na ní závislé o majetek i střechu nad hlavou, ji donutí, aby přijala Aidanovu formální nabídku k sňatku. Ani jeden z nich není vývojem událostí nadšený, oba však plánují, že se posléze zase rozejdou a budou si žít podle svého. Ale jednou rozjetý kolotoč událostí už jim to nedovolí. Když se o sňatku náhodou dozví král a poté i ostatní Bedwynovi, začínají se jejich životní osudy vyvíjet naprosto odlišně od původních představ. V romantickém příběhu z jejich společného vynuceného soužití během londýnské sezony se čtenář dozví, jestli se jejich společné city změní a vytvoří z nich opravdový manželský pár, nebo je postaví ještě víc proti sobě... ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Slightly married , 2003

Eva193
02.10.2023 4 z 5

Pěkný, čtivý příběh i když jsem celou dobu moc nerozuměla, proč rozhodnutí nikdy se nevidět a trochu mi to zbytečné dramatično vadilo, příběh by měl smysl i bez něj.

Ála1968
30.04.2023 4 z 5

No bylo to krásné.Doufám, že zbývajících díly budou stejné.Zatím je to nadějné.Jen mě štve, že některé díly nevyšly v češtině, ale jsou ve slovenštině.Ještě že jí ovládám.

Mária721
18.10.2021

Příběhy rodiny Bedwinových jsou skutečné zajímavé.Škoda jen,že když chci ucelené dílo,tak musím zapojit fantazii,protože bez suplování českých a slovenských překladů to nejde.V češtině vyšlo Trochu svoji, Trochu hříšní, Trochu v pokušení a Trochu nebezpeční.K tomu se mi povedlo koupit další díly Zvrhlá láska a Škandály lásky ve slovenském jazyce.Bohužel první díl mi stále chybí.
Doporučuji sérii :Tí co přežili.Dá se taky číst jedním dechem.

pip11
07.03.2021 5 z 5

Byl to moc pěkný a příjemný úvod do této série. Doufám, že se mi podaří získat i další díly.

petraj30
14.09.2020 4 z 5

Byl to moc pěkný příběh, ale přišel mi tak trochu monotónní, teprve ten konec tomu nasadil tu správnou korunu.
Eva mi byla od začátku moc sympatická, ale Aidan mě přesvědčil až na úplném konci. Nejsem si jistá jaký postoj bych zaujala k Aidanově rodince. Zatím na mě moc velký dojem (tedy až na pár výjimek) neudělali. Snad v dalších dílech.
Ten konec byl opravdu krásný a patří k tomu nejlepšímu z celé knihy.
Bohužel mám k dispozici jen tento, sedmý a osmý díl. I když to uspořádání zvlášť českých a zvlášť slovenských knih mě tady celkem mate.
Bylo to čtivě napsáno, občas tam byly vtipné momenty, ale jinak je tento příběh podobný mnoha jiným a myslím, že na něj za pár dní zapomenu. Tak snad budou nezapomenutelné ty ostatní:-)

ketvin
27.03.2018 4 z 5

Zvláštní úvod do série, nejsem si vlastně jistá, jak se mi to líbilo... Aiden nebyl typický hrdina Baloghove, jak jsem na ně zvyklá ze série Huxtable, ale nebyl špatný... Eva byla také sympatická, ale ne tak, jako ve zmíněné sérii... Příběh byl zajímavý, napinavy, místy vtipný. Čekala jsem alespoň nějaké malé usmíření Aidena s Wulfem, ale to hádám ještě bude na programu... Každopádně tedy konec mě překvapil, čekala jsem, že Aiden odjede domů a Eva si pro něj těsně před koncem dovolené i s dětmi přijede, tak by byli součástí konce i ostatní Bedwynovi, konec založený na Aidenovi jsem nečekala, moc mi to k němu nešlo... Ale zklamaná z prvního dílu nejsem a přečtu si další...

Tato série je zde na databázi hrozně zmatečná, tak jen koho by zajímalo, jak to tedy jde po sobě ;)
Aidan (married) trochu svoji
Rannulf (wicked) zvrhla laska
Freyja (scandalous) skandaly lasky
Morgana (tempted) trochu v pokuseni
Alleyne (sinful) trochu hrisni
Wulfric (dangerous) trochu nebezpeční

TaLu
12.04.2017 5 z 5

Po přečtení dalšího příběhu rodiny musím už bez pochyb napsat, že mám další oblíbenou spisovatelku a jí vytvořené hrdiny. Nepřeslazené.
Zajímavá zápletka, životy a osudy. Tato kniha je důkazem, že i v tomto žánru lze popsat život v jeho barevnosti a s hlubšími myšlenkami. Nezůstává to jen na povrchu - rozhodnout se pro zásadní krok života čestně a podle svědomí s nejistým výsledkem - ústřední dvojice byla obdivuhodná. Často říkávám, že láska je především rozhodnutí a život je dar. Tato kniha mi tuto pravdu znovu připomněla. Doporučuji.

zp87
15.09.2015 4 z 5

Z mého pohledu osvěžení - na poli historických romancí jde o poměrně originální námět. Je fakt, že o muži, pro kterého je jeho čest vším, se čte moc příjemně. Jen mě mrzelo, že ve chvíli, kdy se vztah mezi hrdiny konečně posunul z pocitu povinnosti konečně k lásce - příběh skončil. Sama za sebe bych preferovala konec delsí a sladší.
Rozhodně doporučuju pro ty, co hledají historickou romanci bez zbytečných cukrbliků, neustále se opakujících sladkých slovíček a nekonečné zamilovanosti hrdinů od samého začátku.
Naštěstí jsem si knihu vybrala podle autorky - vybírat podle obálky, v životě bych ji nevzala do ruky. Skoro by si za to kniha i zasloužila strhnout hvězdičku.
Baronet by se měl zamyslet nad prací svých zaměstnanců...

Medlyn
24.08.2015

v českém vydání - Trochu svoji - pěkný příběh, romantický a nepřeslazený *****

rosemari
26.02.2015 5 z 5

toto je tretí diel serie Bedwynovi??Prvá a druhá časť o kom??Opodrúčam knihy od MB je vynikajúca spisovateľka

jluky
06.03.2013 5 z 5

Jedna z najkrajších kníh od tejto autorky. Ešte dobre, že česť nevymrela /aspoń v knihách/. Výborne napísaný príbeh lásky.

mariva
05.02.2013 4 z 5

Příjemné čtení pro ženy. Zajímavý příběh o manželství mezi aristokratem a dívkou z nižších vrstev trochu připomíná červenou knihovnu, ale dobře se čte.