Kočka, která hrála Brahmse

Kočka, která hrála Brahmse https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2474/bmid_kocka-ktera-hrala-brahmse-661f6458a3e7a.png 4 70 13

Kočičí krimi série

Jim Qwilleran je unaven prací a chce si dopřát dovolenou. Příležitost se nabídne sama, vzdálená teta mu ochotně zapůjčí srub u jezera uprostřed kanadských lesů poblíž městečka Mooseville. Jen co se svými nerozlučnými souputníky přijede, začnou se dít podivné věci. Někdo chodí o půlnoci po střeše, místní se tváří jako Pythie a při rybaření narazí Jim dokonce na stopu záhadné vraždy. Nebyl by to ani on, kdyby se záhy nezapletl do vzrušující hry na kočku a na myš, v níž je mu protihráčem vrah. Právě tehdy projeví Koko nečekané zaujetí pro klasickou hudbu, což se ukáže jako neobyčejně užitečné. Qwilleran, prvotřídní novinář, který vytuší zločin na sto honů, Koko - siamský kocour vybavený mnoha talenty a neobyčejnými instinkty a rozkošná Yum Yum, kterou její dva rytíři zbožňují - to je dozajista ten nejneobvyklejší a nejpovedenější detektivní tým!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Played Brahms , 1987

Booky84
18.02.2024 5 z 5

Novinář J.Q. a jeho skvělé kočky vyrážení na dovolenou. Co je asi čeká? Poklidná až nudná dovolená na venkově je protkána vraždou a dalšími záhadami. Kocour Koko na vše samozřejmě přijde a Yum Yum je opravdu malá šikovná zlodějka. :-) Konec je překvapivý a svým způsobem očekávatelný, ale stejně dávám pět hvězd, protože pro mě je to "detektivní" pohodovka a miluji kočky. :-)

Eva193
08.11.2023 4 z 5

I když i tohle bylo milé a pohodové čtení, tak zápletka trochu pokulhávala a konec byl podivný. Takže hvězdičky tentokrát spíš jen za čtivost.

Česneksmedem
28.04.2020 4 z 5

V poslední době je svět z mnoha důvodů naruby. Dávám tentokrát pouze čtyři hvězdy. Ten poklid byl už mírně uspávající, Yum Yum má pořád minimální možnost se projevit a hlavně ten závěr! To je něco, jako kdyby vám před dům postavili Bugatti Chiron Super Sport 300+ a řekli, že je vaše pod podmínkou, že nikdy neopustíte byt. Prostě blbost. Zde zřejmě jde o předem nasmlouvaný a opakující se počet stran u jednotlivých dílů. I tak doporučuji.

kap66
03.06.2019 3 z 5

Pátá detektivka z mé oblíbené důchodcovské řady; tímto označením myslím poklidně tekoucí, nepřekombinovaná a milá. Tahle ale drží pohromadě trochu hůř než všechny předchozí, postavy jsou bizarnější a jejich motivace je poněkud bláznivější než jindy (a než jsem ochotná přijmout). Obzvlášť existence Qwillovy tzv. tety a veškeré dění kolem ní byly myslím založené na tom, že autorka chtěla změnit podmínky Qwillova života – a trochu to z toho čouhá. Na druhou stranu jsem se párkrát zasmála, např. hned na začátku, a to se počítá. Celkově tedy ne výborné jako minule, ale dobré.

p.pavlina
15.12.2018 5 z 5

Opět pohodové čtení. Tyto knihy ve mě umí vždy vyvolat jakousi pohodu.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

kika 13
14.11.2016 4 z 5

Opět mě kočičky nezklamaly.

kalache
20.11.2015 4 z 5

...naše kočka pouze drze přede a nafoukaně odchází.Zakládat detektivní agenturu asi nemá smysl...

Zebraz
28.10.2015 5 z 5

Je hrozná škoda toho sluhy, ale jinak je to další suprový díl a už se těším na další. :-)

Majdule
15.10.2015 3 z 5

Zdá se mi, že je tento díl trochu poznamenán nejistotou, ve které visí Qwillův život. Přesto autorka dodržela vše podstatné: sympatický hlavní hrdina a jeho chytrý kocour, které milujeme. Čtivý styl a tentokrát nechyběl ani skutečný zločin (což mi vadilo u minulého dílu), ale chybí mi tu ta jiskra navíc, která z dobré oddechovky udělá skvělou. 70 %

anibeni
10.07.2013 5 z 5

Další vynikající díl z kočičí serie... myslela jsem si, že se pomalu začnu nudit, ale přijde mi každý díl vždy o něco lepší...

Prcek
29.04.2011

Až mi bylo chudáka Toma líto......

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Všechny díly odehrávající se ve srubu mám nejraději, vtipné a velmi povedené...a k tomu dvě elegantní siamky, co víc si přát.