Neobyčejná guvernantka

Neobyčejná guvernantka https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77124/neobycejna-guvernantka-77124.jpg 4 32 5

Edward Barraclough je spokojený starý mládenec, který si dokáže užívat svobodného života, svých zálib i rozverné milenky. Ovšem jen do chvíle, kdy mu nezbude nic jiného než se na nějaký čas postarat o své dvě osiřelé neteře. Odveze je do pronajatého venkovského domu a hledá pro ně vhodnou guvernantku. Štěstí mu přeje a obě dívenky nalézají v Octavii Petrieové skvělou vychovatelku i přítelkyni. I Edward si musí přiznat, že je mu s Octavií dobře. Ovšem pak se začnou dít neobvyklé věci…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Harlequin

A Very Unusual Governess , 2004

Eva193
12.09.2023 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo, Octavie byla příjemně zdravě sebevědomá hrdinka. Moc se mi líbily postavy Pip a Lisette. Duchařina tam naštěstí moc nebyla, jen pár poznámek o průvanu a usmívajícím se domě na okořenění. Konec mohl být trošku lépe napsaný, ale budiž.

Mesačnica
16.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Koľko ľudí, toľko chutí a samozrejme aj toľko názorov na rovnakú knihu. Neviem, čo očakávajú ostatní čitatelia, keď vezmú do ruky knihu z vydavateľstva Harlequin, ale ja určite romantiku, zaujímavý dej, možno vtip. Táto kniha obsahovala všetko spomínané, tak ja som bola viac ako spokojná. Koniec mohol byť viac prepracovaný, no autorka sa už asi veľmi rozpísala, tak aby to nebolo moc dlhé (a aby Harlequin na knihe neprerobil), Edward s Harrym zložia protivníkov v jednej vete. Duchárstvo mi nevadilo, nebolo to také explicitné, že nejaký dávno zosnulý sa zjavil v prítomnosti a požaduje niečo od postavy, ako som čítala nedávno v inej harlekýnke. Táto bola fajn

AniDi
11.11.2020 1 z 5

Nemastné, neslané. Rozjezd knihy byl celkem dobrý, zaujal ale zbytek děje byl až zoufale neslaný. Ač se jedná o knihu z cyklu harlequin, romantická linka byla jako bych se na ní dívala z rychlíku. Překážky hlavního páru a tím mám na mysli zlosina, byly až směšné. A nad náznaky duchařiny jsem kroutila hlavou. Rozhodně znovu číst nebudu a nemůžu ani doporučit.

vcielka
07.01.2018 5 z 5

Knizka az na trapny konecny stret hrdinov so zloduchom bola dobra. Velmi sa mi pacilo ze hrdinka nebola hlupa ani naivna ako to byva casto zvykom. Hlavne v poslednej dobe som na take knizky mala stastie. Charaktery postav boli vsetky zaujimavo vykreslene. Citalo sa to jednym dychom. Styl pisania dobry, zapletka dobra. Dojem mi pokazil len konec, kde 2 muzi nakopali 5 ozbrojenych muzov kopancami a udermi. A to trapne hrdinovo vyhlasenie hrdinkinmu bratovi, ked ju zranenu odnasal. Inak naozaj vrelo odporucam

modranka
09.04.2014 5 z 5

Pekný, inteligentne spracovaná romantická poviedka. Nechýbal jej humor ani štipka tajomného nedorozumenia. Príbeh sa čítal ľahko, nenudil. Aj obálka je vydarená.

harlekýnky historické romance

2006  83%Neobyčejná guvernantka