Eva193 Eva193 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská kniha, dostala jsem ji v sedmi letech a stále se k ní vracela až tak do patnácti :-).

04.04.2022 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Četla jsem pro čtenářskou výzvu, film jsem nikdy neviděla a v dospívání četla jen Metráčka. Musím říct, že i když v téměř 50ti nejsem cílová skupina, moc se mi to líbilo. Příběh je krásně napsaný, reálie jsou zajímavé a přirozené a co mě nejvíc překvapuje, jak pěkně je zachyceno myšlení tohoto "telecího" věku. Není idealizováno a přikrašlováno, ale ani shazováno. Jako máma puberťáka jsem si připomněla, jak přirozené vývojové stádium to je a že já nebyla jiná.

10.07.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Příjemná, čtivá, pohodová, klasická detektivka. Žádné nervy drásající drama a popisy násilí. Detektiv je sympaťák, žádný životní ztroskotanec, ani nemá trauma z minulosti. Užívá si bretaňské krajiny, počasí, koloritu a jídla. Navíc má rozumné vztahy s lidmi kolem sebe. Stylem mi připomíná Colomba ;-). Vyšetřování se točí kolem rozhovorů s lidmi a "pozorováním" místa činu. Určitě moc doporučuji těm, co rádi klasiku, autor skvěle vyvážil akci a popisy. Určitě si přečtu i další knihy ze série.

02.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po spoustě skvělých recenzí jsem čekala víc. Četla jsem prakticky na zátah, s tím že přijde ten super moment a překvapivý konec, ale to se nestalo. Děj je předvídatelný prakticky od prvních kapitol a je velmi nereálný. Opravdu se mi líbil asi jen ten proces jak Kya poznávala přírodu a vnímala ji. Jinak zajímavých popisů krajiny tam taky až tolik není, ale to jsem možná jen rozmazlená knihami Jean-Luce Bannaleca.

17.04.2023 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha je pěkně napsaná, ale popravdě se mi to vleklo. Je to jinak psaná detektivka, než jsem zvyklá. Obvykle je to příběh detektiva, tady se odvíjí příběhy lidí, v kterých se v nějakém momentě stane zločin. Takže mi to trochu přijde jako sledování nekonečného seriálu. Není to úplně můj šálek čaje, ale dokážu si představit, že to nadchne i mnoho čtenářek, které detektivky normálně nečtou.

04.09.2023 3 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Další skvělé čtení. Tady jsem dlouho neodhadla pachatele, ale popravdě jsem si tak užívala Bretaně, že jsem občas zapomínala, že čtu detektivku. Autor mě opravdu překvapil, jak je každá kniha jiná. Já bych byla spokojená i se stále stejným vzorcem, podobně jako jsou třeba televizní Vraždy v Midsomeru, nebo mnoho jiných sérií.
To, že je každá kniha překvapivá je bonus ještě nad těch pět hvězd *******. Těším se na další díl.

31.05.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha se moc pěkně čte, seznámíme se s hrdiny dalších knih autorky, s hygge životní filozofií, (i když těmto trendům moc nepodléhám, tak to v knize navodilo příjemnou atmosféru) a je tu opravdu krásně popsaná Kodaň. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a zajímaví, nechybí vtip ani romantika. Jen jednu hvězdu odebírám za trochu překombinovaný závěr knihy.

04.04.2022 4 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Další pěkný a klidný příběh s Dupinem, tentokrát tajně vyšetřuje během dovolené. Poznala jsem zase nový kousek Bretaně. Autor má opravdu neuvěřitelný talent zprostředkovat textem zážitek z krajiny, atmosféru místa. Detektivní příběh je fajn i když ne strhující, vede knihu a dává jí nějakou osu. Rozuzlení je zajímavé a dá se v průběhu čtení postupně odhadnout.

25.10.2022 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Opět zajímavé a napínavé čtení. Pro mě velmi zajímavé a nové informace o rozdílu irského a římského chápání víry a jejich vztahu k necírkevnímu právnímu systému země. Taky je na knihách série příjemné, že se tam vždy najdou nějaké sympatické postavy, kromě hlavní hrdinky, kterým čtenář fandí.

02.01.2024 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Tak tohle byla zatím nejlepší kniha série, dramatický příběh a dokonale popsané ostrovy, moře, živly a mýty. Výborná kniha.

23.09.2022 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý díl jsem si užila ještě víc, než ten první. Pohodová detektivka v nádherném prostředí (přiznávám, že jsem hledala fotky....plánovala dovolenou na někdy, v budoucnu, určitě...) Skvěle vykreslené charaktery postav a to jak jsou popisovány barvy moře a nebe je dokonalé.

14.05.2022 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Knížka by byla moc krásná, na 5 hvězd, nebýt toho konce, četla jsem jako dítě a tu bolest ze závěru jsem nevydýchala až do dospělosti, nikdy jsem se ke knize nevrátila a vlastním dětem ji nečetla. Vzpomenu si kdykoliv rozkvetou sedmikrásky...

07.04.2022 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Opravdu krásná knížka, zajímavý děj, krásný popis prostředí, napínavé odhalování minulosti postav. Pokud nejste obeznámení s žánrem a potřebujete pěknou knihu jako dárek, tak tahle je perfektní! Nejsou v ní erotické scény, takže se nemusíte obávat nevhodnosti.

25.03.2022 5 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Kniha je zajímavá a děj má spád. Jen škoda že je tu Eadulf takový nemastný, neslaný. V sérii určitě budu pokračovat.

29.09.2023 5 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

První knížka autora a po dlouhé době i knížka, kde jsem nadšená a jdu rovnou číst další díl. Dozvěděla jsem se hodně o historii, děj měl spád a hlavní hrdinové byli moc sympatičtí. Ano, jména bylo trochu náročnější si pamatovat a občas se mi pletly, ale nevadilo mi to.

19.09.2023 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Krásná knížka z mého dětství, nejradši jsem měla příběh, jak stavěli radnici...

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Skvělá knížka, kterou jsem ve starším školním věku četla několikrát a dnešní děti stále oslovuje - vyzkoušeno ;-)

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jedna z knížek (vlastně dvě, myslím tím oba díly) které jsem v dětství moc ráda četla. Tolik jsem toužila bydlet na vesnici a prožívat podobné příhody....

07.04.2022 5 z 5

Údolí stínu Údolí stínu Peter Tremayne (p)

Opět výborné počtení, jen by snad Eadulf mohl být více imponující, vážně mi přijde jako ňouma. Nemohl by Fidelmu v něčem předčit, tak, aby jí skutečně pomáhal a doplňoval ji? Takhle bych radši měla Fidelmu na cestách samotnou. Doufám, že s tím autor v příštích dílech něco provede.

04.01.2024 5 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Peter Tremayne (p)

Skvělé čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi zajímavé jsou i reálie a opět jsem se dozvěděla mnoho nového o fungování společnosti v Irsku 7. století. Vzhledem k tomu, že autor obor skutečně studoval a je uznávaným odborníkem, tak beru i ta historická fakta jako spolehlivá. Jen Eadulf by mohl být trochu víc zajímavý, takhle tam ta postava spíš ruší.

11.12.2023 5 z 5