Ester71 Ester71 komentáře u knih

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Kniha plná emocí, u které jsem se smála nahlas i pustila slzu.

01.12.2020 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

K této knize jsem se dostala úplně náhodou a jsem ráda. Přečetla jsem ji na jeden zátah, tak moc jsem chtěla vědět, jak všechno dopadne. Kdo má rád psychothrillery, tomu vřele doporučuji.

23.11.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Za mě super čtení. Přestože jsem od začátku věděla, že to vlastně "dobře" dopadne, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale neubral nic na mém hodnocení dobrého čtivého thrilleru.

04.04.2020 5 z 5

Žárlivá císařovna Žárlivá císařovna Hana Parkánová-Whitton

Čtivá knížka, která mi nenásilnou formou rozšířila obzory o době panování Karla IV. Jedná se spíš o milostný román, příjemná změna v repertoáru mé četby...

14.03.2020 5 z 5

Na 100 % se ztotožňuji s komentářem NicolMark. Kdo tohle neměl ve svém blízkém okolí, ten to bude jen těžko chápat. Moje sestra si tím prošla s dcerou, ten pocit zoufalství, bezmoci, zbytečného snažení... Naštěstí po čtyřech letech s happyendem :)
Doporučuji přečíst!

11.10.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. V čem jsem se ale ke konci trochu ztrácela, to byly postavy, bylo jich tam celkem dost... Četla jsem i jiné "Keplerovky" a tahle se mi z nich zdá nejslabší. Tak uvidíme, jak se mi budou líbit další díla...

22.02.2019 4 z 5

Kdo musí jít z kola ven Kdo musí jít z kola ven Mary Higgins Clark

Od této autorky už jsem přečetla víc knížek, a přestože jsem u ní zvyklá na větší napětí, líbila se mi i tato.

30.08.2018 4 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Styl Simony Monyové se mi prostě líbí.. Slovní obraty, myšlenky, sarkasmus k této spisovatelce patří. Myslím, že tuhle knížku ocení hlavně ti, co mají něco za sebou..

26.08.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přelouskáno, chvílemi mě knížka nebavila, přestože myšlenka, jak by vypadal svět ovládnutý Velkým bratrem, je geniální. Psychologicky výborně propracované postavy, na druhé straně pro mě nudné dlouhé pasáže..

13.08.2018 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé od začátku do konce, jako vždy..

27.07.2018 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Fajn odpočinkové čtení, občas jsem se chechtala nahlas, ale bylo i pár okamžiků, kdy jsem neměla daleko k slzám. Příjemně strávených pár hodin s knížkou...

23.06.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Fajn počtení ukazující nejen radost, štěstí a lásku, ale i tu méně veselou stránku života.
Určitě zkusím další knihy od této spisovatelky..

19.06.2018 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Jiný pohled na holocaust. Podle mě hodně zajímavé nahlédnutí do mysli člověka, který zažil hrůzy války..

27.03.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Při čtení této knížky jsem se musela zamyslet nad tím, jak křehká je hranice mezi normálem a šílenstvím.
Napínavý příběh, přečteno během pár večerů. Určitě se k této autorské dvojici ještě vrátím.

10.01.2017 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal..
Napínavé od začátku až do překvapivého konce.

19.08.2016 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Kniha se mi líbila. Jasně a místy hodně vtipně popsané, jak funguje trávení. Nenásilnou formou jsem se dozvěděla spoustu nových (tedy aspoň pro mě :) ) zajímavostí.

17.08.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ze začátku mi kniha přišla hodně vtipná, ale se stále se opakujícími vtipy mě malinko přestávala bavit. Mým oblíbeným žánrem jsou thrillery, tato knížka byla pro oddych. Doporučuji těm, co si chtějí odpočinout a vypnout..

18.12.2015 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Fajn oddechovka. Nečekala jsem od knížky nic duchaplného, jen se odreagovat a pobavit. A to se mi splnilo.

03.01.2024 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Klasika od Vi, u které si odpočinu, zasměju se a ke konci trochu pobrečím.
Zajímavý příběh s trochu předvídatelným dějem, okořeněný lechtivými scénami. Bavilo mě to.

19.02.2023 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Příjemné čtení, jako vždy. Jen mi to tentokrát přišlo takové povrchní... U Vi jsem byla zvyklá na vtipné slovní přestřelky, které se tady moc nekonaly.

08.05.2022 5 z 5