essterkaa essterkaa komentáře u knih

Jako chlapce by mě zastřelili... Jako chlapce by mě zastřelili... Jaroslava Skleničková

Opravdu velmi obohacující kniha o životě jedné z lidických žen. Velmi oceňuji to, že je v knize popisován život před trágedií, pobyt v koncentračním táboře, ale i život poté. I když jsem už četla hodně knih s tématem holocaustu, tak takhle byla rozhodně něčím novým přínosná. Kniha je velmi dobře srozumitelná, a i když se mi to u tohoto tématu blbě píše, tak dokonce čtivá. Všem ji vřele doporučuji! :)

06.03.2020 5 z 5

Pimpilim pampam Pimpilim pampam Josef Hanzlík

Básně jsou jednoduché, lehce pochopitelné. Některé jsou však naprosto nesmyslné.

05.03.2020 3 z 5

Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Daisy Mrázková

Nádherná kniha s krásným poselstvím, že nic, co se na světě děje není zbytečné. Překrásný příběh zajímavé ilustrace.

05.03.2020 5 z 5

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Kniha je velmi těžko hodnotitelná. Za ilustrace 5 hvězdiček, za příběh 3 hvězdičky.

04.03.2020 4 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Velmi milá kniha o dvou sestrách, které prožívají obyčejné, ale krásné dětství a poutá je sourozenecká láska.

01.03.2020 5 z 5

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Krásná a vtipná kniha, která Vás kromě příběhu zaujme i hezkými ilustracemi.

25.02.2020 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Kniha je velmi čtivá. Pasáže o vlcích jsou zajímavé a jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla něco nového. I když bych nikdy neřekla, že mě něco takového bude bavit, tak ano, bavilo mě to. Jediné, co bylo trochu zdlouhavé byly pasáže v soudních síních a právničina.

12.02.2020 4 z 5

Ztracená ovečka Ztracená ovečka Caroline Jayne Church

Ideální pro děti školkového věku i mladší. U knihy se mi moc líbí spojení 3 smyslů - zrak (krásné ilustrace), sluch (čtení pohádky) a hmat (různé látky a materiály). Vřele doporučuji. :)

05.02.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Kniha s nádherným poselstvím, která Vás donutí se hlouběji zamyslet o vašem životě a vztahu s Bohem. Co mě mrzelo bylo to, že pokud jste před Křižovatkami četli Chatrč, tak už v některých pasážích víte, jak bude děj pokračovat a kdo je co za postavu. Popravdě jsem moc nezažila moment překvapení, který se u této knihy vzhledem k tématu očekává. Zároveň jsem už téměř na začátku věděla, jak kniha skončí. Ale poselství opravdu krásné.

04.02.2020 4 z 5

Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje a nepustila mě až do konce. Zase trochu jiný pohled na tématiku Židé a 2. světová válka, který ale rozhodně stojí za to!

24.01.2020 4 z 5

Fatima a Panna Maria na konci druhého tisíciletí Fatima a Panna Maria na konci druhého tisíciletí Pavel Dokládal

Kniha se mi velmi líbila. O Fatimě a Medžugorii jsem před čtením knihy pouze slyšela, ale nic jsem o těchto mariánských místech nečetla. Kniha mě zaujala krásným poselstvím a osobním svědectvím. Mimo jiné mě kniha nadchla k pravidelné modlitbě růžence. Vřele doporučuji. :)

04.01.2020 5 z 5

Pedagogická diagnostika v MŠ Pedagogická diagnostika v MŠ Jana Kratochvílová

Celkem fajn kniha o diagnostice dítěte předškolního věku. Je krátká, tudíž za poměrně krátký čas se dozvíte základní informace o diagnostikování.

04.01.2020 4 z 5

Zase žiju: Příběh narkomana Zase žiju: Příběh narkomana Laurent Gay

Velmi čtivá kniha popisující krutý, ale zároveň velmi povzbudivý příběh plný naděje. Poselství knihy: vložte svůj život do Božích rukou a on se o vás postará!

07.11.2019 5 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Opravdu velmi milá a pro děti poučná kniha.

23.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ano, musím uznat, že kniha je skvěle napsaná, má obrovské poselství a je velmi čtivá. Co mně vadí je to, že příběh o Osvětimi je zcela smyšlený - dobře, to co je zde popisováno se samozřejmě dělo, ale není to příběh nějaké konkrétní osoby. Četla jsem spoustu knih s tématikou Osvětimi, koncentrečních táborů atd. a myslím si, že mají mnohem víc co nabídnout. A ty knihy, které jsou psané podle skutečné události jsou naprosto autentické, protože příběh žil opravdový člověk. Dle mého názoru je v současné době svět přehlcen knihami o osudu Židů v koncentračních táborech, tak proč ten svět přehlcovat dále smyšlenými romány? Jsem velmi ráda za knihy, které nám popisují nedalekou minulost, protože se z nich můžeme dobře poučit, ale jak jsem již zmiňovala, volila bych knihy s příběhy, které se skutečně staly. Kniha Hana je podle mě až příliš přechválená.

05.10.2019 3 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Moc krásný příběh. Kniha je plná různých ponaučení a pro děti to musí být super! :)

09.08.2019 5 z 5

Františkáni z Bronxu Františkáni z Bronxu Luc Adrian

V knize jsou obsaženy silná svědectví o Boží lásce mezi námi. Neuvěřitelné, kolik milosti a vyslyšených proseb se nám od Pána dostane, když v něj budeme doufat a milovat ho celým svým srdcem. Velmi inspirující kniha!

30.07.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi drsná kniha popisující předválečnou dobu, průběh války, koncentrační tábor a nastínění poválečného života. Je zde opravdu vše, abyste pochopili absurditu přehnané nenávisti vůči Ž/židům. Kniha je velmi čtivě psaná, takže se dobře čte. Brutalita Mengeleho pokusů je naprosto hrozná a je nepředstavitelné, že se tyto věci opravdu staly. Knihu velmi doporučuji!

27.07.2019 5 z 5

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Velmi povzbuzující kniha plná naděje a lásky.

24.07.2019 5 z 5

Příběhy lásky… které se skutečně staly Příběhy lásky… které se skutečně staly Gary Chapman

Příběhy lásky psané v této knize jsou opravdu nádherné a dojemné. Každičký z příběhů má své kouzlo a Jako celek mají velké poselství lásky k bližnímu, lásky manželské a v neposlední řadě té nejdokonalejší - Boží. Některé příběhy byly natolik silné, že mi i slza ukápla. Velmi doporučuji lidem, co se chtějí zamyslet nad svým životem a inspirovat se do něj někým jiným.

01.07.2019 5 z 5