Františkáni z Bronxu

Františkáni z Bronxu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335490/bmid_frantiskani-z-bronxu-LFG-335490.jpg 5 18 5

V chudinské čtvrti New Yorku, plné násilí, drogových dealerů a lidí bez domova, žije od roku 1987 nová františkánská komunita. „Chcete-li opravdu následovat ukřižovaného Krista, jděte až na samé dno ghetta,“ řekl prvním osmi bratřím kardinál O´Connor, newyorský arcibiskup. A svěřil jim farnost v jižním Bronxu. Příběhy z jejich života jsou konkrétním svědectvím milosrdenství v akci, ale i neuvěřitelné péče Prozřetelnosti.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Des fleurs en enfer : Fioretti du Bronx , 2000

martunka
20.05.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla. Dojala mě a pohladila na duši.

changaj
11.07.2022 5 z 5

Krátké ale silné příběhy Františkánů působících v pekle Bronxu.

essterkaa
30.07.2019 5 z 5

V knize jsou obsaženy silná svědectví o Boží lásce mezi námi. Neuvěřitelné, kolik milosti a vyslyšených proseb se nám od Pána dostane, když v něj budeme doufat a milovat ho celým svým srdcem. Velmi inspirující kniha!

Citrínek
07.06.2017 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, ale ne najednou. Syrová výpověď o životě jednotlivých bratří a o drsném životě v Bronxu, kde působí, mě naprosto dostala. Úžasné je, že je kniha psána nejen čtivě, ale i s nadsázkou a humorem.

Elmo
02.06.2017 5 z 5

Opravdu výborné čtení, vtipné, hluboké, inspirativní.
A navíc mají ti bratři i moderní styl: https://www.youtube.com/watch?v=m8yDDB1SmD0

New York humor bezdomovci misionáři pastorace františkáni

Autorovy knížky

Luc Adrian