essterkaa essterkaa komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi čtivě napsaná kniha. I když se jedná zcela o smyšlený román, velmi mě zaujal. Jak jsme vděčná za to, jak listopadové události dopadly a za to, že žijeme ve svobodě.

14.02.2022 5 z 5

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

Velmi milá a úsměvná knížka doprovázená nádhernými ilustracemi s netradičním pojetím stránek.

02.02.2022 5 z 5

Faustyna Kowalská: Apoštolka Božího Milosrdenství Faustyna Kowalská: Apoštolka Božího Milosrdenství Elena Bergadano

Velmi dobře zpracovaný životopis svaté Faustyny prokládaný úryvky z jejího deníčku. Moc se mi líbilo, že je kniha zaměřená opravdu na nejvýznamnější události této světice. Kniha mě velice motivovala k modlitbě korunky i novény k Božímu milosrdenství. Knihu vřele doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Rút - žena z Moábu Rút - žena z Moábu Francine Rivers

Moc hezky románově zpracovaný biblický příběh.

19.01.2022 5 z 5

Nicky a Věra Nicky a Věra Petr Sís

Nádherně zpracovaná kniha jak textově tak ilustrovaně. Petr Sís opět nezklamal. Musím říct, že mě velmi potěšilo i zpracování příběhu Nicholase Wintona. Tento člověk byl opravdu velký hrdina, i když on si to o sobě nemyslel. Myslím si, že je skvělé dětem předkládat příběhy právě takovýchto lidí, kteří oplývali neskutečnou odvahou a skromností, a které si můžou vzít za krásný vzor.

10.01.2022 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nejvíce mě oslovila kapitola o výchově malých dětí. Ta mi přišla opravdu velmi přínosná a zajímavá. Kdyby se celá kniha skládala pouze z této kapitoly, stačilo by mně to…

10.01.2022 4 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

U knihy musím velmi vyzdvihnout překrásné ilustrace. Co se však příběhu týče, tak to je bída. Nápad není špatný, ale příběh absolutně postrádá zápletku. Je to psané hodně, až příliš, zkratkovitě. Škoda…

07.01.2022 3 z 5

David a Goliáš David a Goliáš Ivana Pecháčková

Velmi pěkně textově zpracované. Co se ilustrací týče, tak to už je podstatně slabší.

04.01.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezký, i když velmi drsný příběh. Velmi brzy mě vtáhl do děje a nepustil až do konce. Knize přidává na hodnotě, že je psaná podle skutečných událostí.

03.01.2022 5 z 5

Jedné noci ve chlévě... Jedné noci ve chlévě... Guido Visconti

Moc hezká kniha co se příběhu i ilustrací týče. :)

30.12.2021 5 z 5

Počítání oveček Počítání oveček Radek Malý

Textově hezké zpracování (i když s jedná pouze o přeložení známé ukolébavky z němčiny). Ale po grafické stránce celkem bída. Ilustrace jsou rozostřené a navíc ne příliš líbivé.

28.12.2021 3 z 5

Životopis Terezie z Lisieux Životopis Terezie z Lisieux Guy Gaucher

Život Terezie z Lisieux je velmi obdivuhodný a inspirativní. Tomuto životopisnému zpracování musím vytknout časté natahování různých událostí, o kterých (podle mého) nebylo až tak podstatné psát v životopise této světice. To už je ale na pováženou. Mě bohužel některé pasáže doslova nezajímaly a odrazovaly mě od dočtení této knihy. Škoda, protože kniha obsahuje i velmi inspirativní a důležité pasáže, ke kterým se takhle odrazený čtenář nemusí dostat…

28.12.2021 4 z 5

Moje první Bible Moje první Bible Leena Lane

Krásné zpracování Bible pro nejmenší. Nejznámější biblické příběhy jsou shrnuty do krátkých verzí, aby dítě bavily a zároveň aby obsáhly podstatu příběhu. Velmi pozitivně hodnotím i ilustrace, které jsou u dětských knih velmi důležité.

23.12.2021 5 z 5

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Nádherný příběh, doprovázený krásnými ilustracemi. Petra Horáčka jsem si nesmírně oblíbila. Skrze tento příběh můžeme děti učit respektu k odlišnostem - různá etnika atd. a přátelství. :)

17.12.2021 5 z 5

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Krásné ilustrace, ale příběh trochu slabší.

12.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na druhý díl Šikmého kostela jsem se tak těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Opět spletitý děj odehrávající se v událostech, které se skutečně staly. Během čtení jsem zjišťovala, jak málo jsem toho o česko-polské problematice věděla a jsem ráda, že jsem si nějaké znalosti mohla doplnit. Už se moc těším na další díl. :)

20.09.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Poměrně pomalý děj. I přes krátkost knihy mi přišlo čtení zdlouhavé. Bohužel mě kniha moc nezaujala.

10.09.2021 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Temná, napínavá kniha, která mě vtáhla do děje hned od prvních stránek. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a těšila se, jak společně s hlavními postavami pochopím tajuplnost knihovny a další záhady.

06.09.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi milá oddechová kniha. Ideální na vypnutí, člověk u čtení nemusí nijak zvlášť přemýšlet.

01.09.2021 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Velmi pro mě přínosná kniha o výchově dětí. S manželem jsme se často nad některými pasážemi pozastavili a popovídali o tom, jestli nám to dává smysl nebo nedává smysl ve výchově provozovat. A bylo toho opravdu hodně, i přesto, že se kniha zdá být poměrně krátká. Knihu moc doporučuji.

16.08.2021 5 z 5