Faustyna Kowalská: Apoštolka Božího Milosrdenství

Faustyna Kowalská: Apoštolka Božího Milosrdenství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126675/mid_faustyna-kowalska-apostolka-boziho--09n-126675.png 5 5 2

Kniha seznamuje se životem a myšlenkami světice 20. století, která byla svatořečena Janem Pavlem II. v roce 2000. Papež vidí totiž její poselství a svědectví o Božím milosrdenství jako velmi aktuální pro 3. tisíciletí. Sestra Faustyna Kowalská na přání svého zpovědníka psala Deníček, který po její smrti vyšel knižně. Předmětem její úcty je milosrdenství trojjediného Boha, které je nezměrné, nepopsatelné a nekonečné. Ústřední místo v této úctě náleží Ježíši Kristu, protože on je Spasitelem lidského rodu. K této úctě se přidává soucit s bližním podle citátu z Bible: "Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství." (Mt 5,7) Ježíš žádal, aby Faustyna dala namalovat jeho obraz s nápisem: Ježíši, důvěřuji Ti. Druhá neděle velikonoční byla Janem Pavlem vyhlášena jako Svátek Božího milosrdenství. 15. hodina odpolední je slavena jako Hodina milosrdenství, protože to byla hodina smrti Pána Ježíše. Důvěřivá odevzdanost Božímu milosrdenství je cestou k nalezení pokoje. V závěru knihy je uvedeno několik modliteb svaté Faustyny Kowalské.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Paulínky

Faustina Kowalska: Messaggera della Divina Misericordia , 2003

essterkaa
23.01.2022 5 z 5

Velmi dobře zpracovaný životopis svaté Faustyny prokládaný úryvky z jejího deníčku. Moc se mi líbilo, že je kniha zaměřená opravdu na nejvýznamnější události této světice. Kniha mě velice motivovala k modlitbě korunky i novény k Božímu milosrdenství. Knihu vřele doporučuji.

Marekh
24.08.2020 5 z 5

V minulosti jsem četl knihu DENÍČEK - BOŽÍ MILOSRDENSTVÍ V MÉ DUŠI. Tato kniha od italského autora se mi četla lépe, protože je psána přístupnější formou než Deníček. Čtenáři, kteří se nechtějí pouštět do Deníčku pro svoji náročnost, a přesto se chtějí dozvědět o životě a myšlenkách Faustyny Kowalské, mohou vyzkoušet tuto knihu. Knihu jsem si koupil přímo v Krakově a také jsem v tomto městě tuto knihu četl, když jsem byl na dovolené. Knihu jsem přečetl poměrně rychle.

křesťanství světice Bůh a člověk duchovní život modlitby zjevení milosrdenství vizionáři sestry Matky Božího milosrdenství svatá Faustyna Kowalska, 1905-1938

Autorovy knížky

2004  100%Faustyna Kowalská: Apoštolka Božího Milosrdenství