Erutan Erutan komentáře u knih

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Doposud byla pro mě nejlepší část temné věže, když se Roland vydal do prvních dveří za Eddiem. Tento Flashback ho ale překonal na celé čáře, prostě knížka v knížce...Roland jako Roland, Eddie jako Cuthbert, Susannah jako Susan, Jake jako Alain, Ochu jako Sheemie.Tento díl se mi líbil to tedy ano. Musím říct že by mě asi víc zajímaly osudy prvního Rolandova Ka-tet než toho aktuálního (co se stalo s Cuthbertem a Alainem?). King je s každým dílem lepší a lepší.

Ptáku a medvěde, zajíci, rybo. Splň mému milé co mu jest milo.

24.02.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nádherný příběh. Nemám slov.)

08.09.2020 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Co se týká textu jako celku není v žádné Kingovce co vyčíst. Spíš záleží, jestli vás daný příběh zaujme a mě zaujal, jako celá trilogie.

Na jednu stranu krásné zakončení trilogie, na druhou stranu smutné (musel jsem zadržovat slzu, aby si přítelkyně nemyslela, že brečím u Kinga) Nebudu říkat která z trilogie byla nejlepší, každá měla něco do sebe. Hlavně se mi líbilo jak Král přešel z "Detektivy" bez nadprirozena do svých klasických kolejí a hlavně s tou svou Elegancí. Jsem rád že Holly potkáme ještě v "Outsider" a snad se někde objeví znovu, zajímavá postava.

Milovníkům detektivek doporučuji, není to klasické "kdo to asi udělal". Hned víme kdo je padouch a kdo ho chytá, příběh nám vykresluje myšlenkové pochody zločince, což je ve většině detektivek až na konci (většinou pro mě v laciné formě)

01.09.2020 5 z 5

Policajt z knihovny se mi líbil víc jako horor. Ardeline byla děsivá jako mladá a kvůli představě Policajta jsem večer nespal zády ke dveřím a ráno jsem garáž prošel rychlejším krokem než obvykle. :-D

Sluneční pes mě neděsil a chvílemi moc nebavil, strašně se mi ale líbilo, že se příběh odehrával v mém oblíbeném Castl Rock. Četl jsem o postavách co znám a dozvěděl jsem se něco víc o otci "Esa" Merrilla.

U obou příběhu byl jako vždy (a to mám rád) vidět souboj dobra se zlem. Mám rád delší povídky od Kinga a ještě radši, když po nebo před povídkou ještě něco málo napíše o vzniku, nebo jeho pohledu na věc.

23.08.2020 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Na knížku jsem se moc těšil a musím přiznat zklamání, ke konci až nechuť. Měl jsem špatná očekávání. Čekal jsem nějaké povídky o případech, ale tohle byl suchý popis, který mi nenahanel strach, ani když jsem byl večer doma sám. Hodně teorie, málo "akce". Je to spíš biografie/teorie než horor a to je třeba si uvědomit. V knížce se dost věcí opakuje což mě taky štvalo. Číst 3x tu stejnou informaci nepotrebuji. Každopádně věřím že se knížka bude hodně lidem líbit a proto bych nikoho od čtení neodrazoval, ať si každý udělá obrazek sám. Taková knížka tu ještě nebyla a to je velké plus. Nebudu hodnotit hvězdami, jen píšu komentář.

16.07.2020

Obětiny Obětiny Robert Marasco

Knížka mě moc bavila. Zatím nejlepší strašidelný dům který jsem četl. Krásně vykreslený psychologicky profil postav, postupné změny v chování a myšlení jsou dobře provedené (Darcy C. by se se svými plytkymi postavami měla inspirovat)Líbí se mi tahle nová edice od Fobosu. Jediné co bych vytkl je překlad (respektive český pravopis, který je otřesný) za to ale originál nemůže, podle mě chyba překladatele.

26.08.2023 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Audio kniha.
Velice nadčasové, na tu dobu výborná kniha. Musela děsit a udivovat.

27.04.2023 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Audiokniha.
Radost poslouchat.)

21.12.2021

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tak tuhle knížku jsem si vážně užil, jen jediná povídka mě nebavila. Jinak se mi všechny líbily a měly takový "náboj". Jedna z nejlepších povídkových knížek Kinga.

15.10.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Autorka do toho umí dobře "vletět", vytvoří příběh který vás chytne a motivuje číst dál, jelikož jste zvědaví a napnutí. Konce jsou ale tragické a tlačit za každou cenu mystično aka S.King jejím knihám škodí, navíc je tam absolutně bezpředmětné(četl jsem ještě Křídák). Nejspíš je to i mnou, jelikož nemám rád na konci knih vysvětlování "jak to vlastně bylo". Přijde mi to moc béčkové.... Nebudu hodnotit, kniha mě bavila stejně jako její první ale oba konce mě nudily a zklamaly.

07.02.2021 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Od Kinga mám rád jak jeho starou, tak i novou tvorbu. Je ale třeba uznat, že jeho první knížky mají určitý "náboj", který v těch nových často chybí. S počtem knih které napsal se to ale dá čekat. Moje asi třicátá kniha od Krále.)

29.11.2020 5 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Audiokniha.
Krom "Hmlisko" se mi libily vsechny povidky.

22.12.2021

Havarrské kobky Havarrské kobky Jiří Zahradníček

Překvapilo mě, jak je hra těžká a dokázal jsem ji projet až na třetí pokus. Určitě si ji ale ještě zahraju, protože možnosti jak splnit úkol a co cestou zažijete je mnoho. Můžu doporučit.

14.12.2021 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Když nemáš jistotu, musíš nechat Ka, aby si našlo cestu samo.

30.06.2021 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

U Kinga si vždy můžeme být jistí tím, že to bude kvalitně napsaný příběh, vtáhne vás do děje a vytvoří skvělé postavy. Pak už jen záleží na tom jestli vás příběh baví nebo ne. Mě tento příběh bavil ale scény s obrazeme mě bohužel nudily. Jelikož byl obraz důležitým aspektem příběhu tak mi to knížku dost kazilo, fanouškům Kinga bych doporučil jinou knížku a tuhle bych nechal nakonec (pokud teda chcete přečíst všechny)

17.10.2020 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Krom dvou knížek, jsem četl všechny z tohoto světa. Nejraději mám Elfy a Orky. Z Elfů je nejsympatičtější Malfurion Stormrage (Válka prastarých). Z orků Thrall. Mají něco společného. Je to postava se všemi pozitivy co vás jen můžou napadnout (Čestnost, Odvaha, Pokora....) a jeho příběh je pozoruhodný. Knížka je taková "jednohubka" na 260 stran a proto si myslím že by ji nikdo, kdo se zajímá o Azeroth, neměl vynechat. Text je kvalitně napsaný a dobře přeložený. Což se bohužel nedá říct o všech dílech. 10/10. Přečteno 2x a určitě se k tomuhle dílů opět vrátím.

11.05.2020 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Na pokračování jsem se opravdu těšil. Mezi prvním a druhým dílem uběhlo 6 let, ve světě Malorie ještě víc. Umění autora se zlepšilo a popis psychologických profilů postav se mi líbil. Dej mě bohužel nějak neohromil a kniha je strašně krátká, některé části byly zbytečně useknuté/zkrácené. Autor si mohl více pohrát ale jako by psal ve spěchu, což je ironií když vezmeme v úvahu jako pomalý je svět o kterém píše. Pokud se vám líbil první díl, myslím že tenhle vás bude taky bavit.

11.12.2021 4 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Četl jsem trilogii Metra a hrál první dvě hry. Na tuhle knihu jsem se těšil a musím říct, že mě hrozně zklamala. Ocenil by jsem spíš příběh, jen z Kolonie nebo jen z Moskevského metra (ze stanic které nebyly v trilogii). Kniha se odehrávala na hodně místech a s tím, jak byla krátká, nemohl být využitý potenciál. Byla moc přímočará, moc "béčková". Pokud je tohle jedna z nejlepších knih "Metro Universe" tak by mě ani nemrzlo kdyby už žádnou nepřeložili.

17.01.2021 1 z 5

Rok s mnichem, který prodal své ferrari Rok s mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jednu dobu, jsem mel knizku vzdy po ruce a cetl jsme si kazdy den jednu stranku. Pro motivaci muzu doporucit, hodne stranek jsem si i zalozil nebo fotil.

17.06.2020 4 z 5