Erudite Erudite komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Právě dočtená kniha do povinné četby, od které jsem nečekala vůbec nic. Snad jen, že si s knihou jakožto melancholik budu rozumnět.
I když jsem ji četla krátkou dobu, nadchla mě její schopnost utvořit ve čtenáři skoro okamžitě nějaký postoj k postavám, ať už vztek, hlubokou lítost nebo smutek...
Prostě kuře melancholik

19.01.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Nevím, jestli to nebylo tím, že jsem na internetu na pár příběhů z této knihy ještě před jejím vydáním v ČR narazila...každopádně mi připadala spíš jako taková příloha k hlavnímu chodu (ano, já vím, ona to doopravdy příloha je) a čekala jsem evidentně víc, než jsem si mohla dovolit. Přílohu jsem si užila jen trochu, občas mě něco překvapilo, ale většinu času jsem věděla, že to neskončí nijak nečekaně. Ano, chtěla jsem toho příliš po této tenoučké knize :D Omlouvám se, Tobiasi, ale Tris je přeci jen TA HLAVNÍ.

06.01.2015 4 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Kniha mě naprosto uchvátila! Mám pocit, že jsem dostala úplně jinou chuť do života. Jako bych tam našla sama sebe. Nebo jako bych našla člověka, který by mohl být mnou a já bych mohla být jím... ,,Povězte 'den' a 'navždy' vynechte!"

03.01.2015 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha se mi četla velmi dobře. Užila jsem si s ní velice krásné, příjemné, plynulé a nenáročné odpoledne :)

28.12.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Pozoruhodná kniha s magickými větami a krásným, plynulým dějem.
Chápu, že k anglické verzi by se hodil anglický komentář, ale mým rodným jazykem je přeci jen čeština :D

29.11.2014 5 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Knihu jsem začala číst spíše z nouze. Má zásoba fantasy nějak rychle zmizela a tak jsem musela sáhnout do trochu jiné knihovny. Musím říct, že mě děj, nebo spíše dechberoucí popisy přímo vtáhly do míst a pocitů. Byla jsem tam. Procházela jsem městy a cítila jsem na trzích vůni koření. Mohla jsem zapomenout na každodenní starosti mého života. Mohla jsem se zabývat svým štěstím. Mohla jsem se změnit...

(naprosto nečekaně uděluji 5 hvězdiček ;) )

17.09.2014 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Kniha mě opravdu uchvátila (četla jsem ji dvakrát) :D Nevím proč, ale svou atmosférou na mě zapůsobila a patří k jedněm z mých oblíbených knih (spolu s pokračováním Eona). Všem doporučuji ;)

12.07.2014 5 z 5