Er.es Er.es komentáře u knih

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Nejsem fanouškem hororů, ale obálka a název mi nedal spát :-) A nelituji. Kniha je vážně dobrá, i když na konci maličko zklamání (SPOILER: nějak mi nestačilo k pochopení pár odstavců ohledně voodoo a té jejich divné magie:-)). Konec mohl být prostě napsán lépe a né tak chaoticky a neúplně. Hvězda za Cassia a jeho ironii, která dávala strašidelným odstavcům vtip, sarkasmus a několikrát jsem vážně chytla záchvaty smíchu ( šmoulí šmoulovina:-)) Anna je prostě boží i se slepenými vlasy a krvavým oděvem :) Rozhodně si knihu přečtu vícekrát.

20.11.2014 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

(SPOILER) Mám radši příběhy, který se nastartují hned na úvod, což Fitzek umí, takže když otevřete knihu, máte co dělat, abyste ji odložili, příběh roztáhne ručičky a obejme vás tak silně, že je těžké se odtrhnout.
Stránku co stránku vám Fitzek servíruje magořinu, drsnost, prolévání krve, pikantní myšlenky psychopatů, a hlavně gradující příběh, kdy slintáte nedočkavostí a toužíte po rozuzlení. Kosmická loď se chystá ke startu do vesmíru....
A vystřelí nahoru, a pak se v další vteřině otočí a rozmasakruje se o tvrdou zem...
Závěr je totálně pošahanej a příběh pohřbí do tmy plné toho "nevím, jak to logicky vysvětlit, tak to zakončím takhle..."

Kniha byla suprová, jen ten konec neuspokojil...

06.09.2021 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Pro ty, co v minulosti nebo přítomnosti někdy přišli do kontaktu s fanfiction nebo dokonce toho byli součástí…je kniha nostalgicky báječná. I po těch letech, co již nejsou součástí (Sakra! A prej, že dospělost je fajn…houby s octem…)
Díky za knihu. Vrátila jsem se tam, kde jsem pár let žila, do mého fiktivního světa, kde mohl Harry skončit s Dracem, kde Voldemort byla nakonec kladná postava a kde Ron s Hermionou nepřežili konec nějaké povídky ????
Kniha byla zdokumentování mého minulého já, na které ráda vzpomínám.
Netuším, jak bych hodnotila příběh, kdybych toho všeho nebyla součástí. Asi ne moc kladně….
Doporučuji přečíst až po knize „Nedej se“, nebudete odbývat pasáže Simon a Baz, naopak, budete si je užívat ????

10.04.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tý jo…. Klasická slaďoušská romanťárna s né moc origo příběhem.

Ale jak byla kniha napsaná, to bylo něco. Autorka dokázala probudit k životu každou stránku, větu, slovo. Všechny popisované pocity štěstí, úzkosti, strachu, bolesti, byly tak děsivě hmatatelné, že jsem kolikrát měla pocit, jako by se pocity hlavních hrdinů pomalu vkrádaly do mě a proměnily klidnou vodu v brutální, smrtící vlny. Milesovy kapitoly mě doslova zamordovaly tupým nožem….

Za mě teda rozhodně jo jo jo, a chci další! :-)

14.01.2019 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Nejslabší díl z celé série...
I když jsem se těšila, že má poslední díl mnoho stránek, tak ve finále neutíkaly, táhly se a já se nemohla dočkat konce.

Za mě zklamání ze zakončení série. Mnoho zbytečných postav, jejich význam v příběhu byl plytký, bez šťávy, kolikrát jsem se musela vracet, abych věděla, k jaké postavě patří jaký příběh.

Tak, jak se formoval celý systém smrtek a bombastický mnou milovaný Nimbus ve dvou dílech, tak byl díky třetímu dílu systém rozdupán a ponechám napospas stránkám, které nevyužily nastartovaný potenciál výborné sci-fi série.

Veliká škoda, mohlo to být propracovanější... Ono to nebylo uchycené špatně, jen tomu prostě něco chybělo, nemělo to ty správný grády...

07.06.2021 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Příběh knih je sladce nevinný.
Děj nemá silnou zápletku ani originální pasáže, kdy by čtenář narazil na něco nového. Ale o to vůbec nešlo, chápala jsem to jen jako vsuvky mezi tím krásným. Touha po lásce drtila jednu stránku za druhou. Místy mi celkový dojem kazila přímá řeč, u které jsem nevěděla, komu patří.

Asi už nikdy nic nevyšoupne z mého srdce knihu „Dej mi své jméno“, ale i tohle byl velice příjemný zážitek s chlapci, které jsem si zamilovala. Všechno, co prožívali jsem vnímala, jako kdyby mi bylo čerstvých 17. A to tehdá láska dokázala sakra bolet! :-) :-)

09.01.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Prostě skvělý!
To byla jízda... První dílek se slušně rozjel s očekáváním kvalitního pokračování, užívala jsem si úvahy v denících. Každý člověk je prostě originál.
Druhý díl jedním slovem WOW. Příběh stránku co stránku gradoval (dýchala jsem vůbec u toho?), chyběla mi k tomu pouze ta nervy drásající hudba z JUMANJI. Zápisky umělé inteligence byly děsivě pravdivé, taky vás Nimbus dostával do kolen? SPIRO (Akta Illuminae) má velkou konkurenci a nevím, koho miluju víc…
Konec… Uf…. Za takové konce by měli autoři povinně viset, protože mě málem zabil!
Díky!!!

08.01.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kdo chce typickou emoční slaďárnu, kde čtení stránek odsejpá rychlým tempem, tohle je ta správná volba.
Kdo je děsnej cíťa a obrečí i ježka přejetýho na silnici, tohle je ta sakra správná volba.
Páč já ořvala první dopis, který nám kniha podala na stříbrném podnose a už jsem věděla, že příběh mě rozseká na cucky. Jop...rozsekal, protože není možné se nezamilovat do Dana a Stelly.
Kniha není tak oblbující jako např. "Nejtemnější hodina od B.Erskin" nebo "Poslední dopis od tvé lásky od J.Moyes". I. Grey se nepovedlo přeskočit hodnocení, ale statečně se přiblížila :)
Kdo chce příběh milovat a zároveň nenávidět, užít si smutnou nekonečnou lásku, otupující duševní bolest a nenáročné čtení, prosím, tady ji máte, čtěte! :)

06.05.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Román je psaný čitelně, ale to je asi tak všechno... Pro ty, co mají problém i v půlce knihy si zapamovat jména postav a jejich děj, raději ať knihu nezkouší :-) Protože tenhle problém mám já, a proto se z knihy stala rozdrcená bábovka a pokud ještě autorka mění časové osy v jednotlivých kapitolách, rozdrcenou bábovku sežere pes a a po přečtení poslední věty nevíte, kdo byla Alena a kdo Renata. Autorku už znovu zkoušet nebudu :)

16.11.2017 2 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Wow, jsem bažant v téhle sekci a knihu jsem začala číst ze zvědavosti a prostě wow:-) byla jsem ráda,že vrah byl od půlky knihy znán a mohla jsem se bažit ostatními charakteristikami postav. Konec mě naštval, chtěla jsem, aby *Zebra* dostala nového spolubydlu:-) charakteristika a děj Johna a Willa mě totálně pohltil a jdu ihned na další díl:) doporučuji

30.06.2014 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Kniha a celá její věhlasná propaganda mi připomíná Big Mac z Mekáče. Vidíte na plakátu šťavnaté masíčko, rozteklou hromadu sejra, čerstvý salátek a bulčička nadýchaná, na povrchu lesklá, až to hází prasátka do očí. No a pak vám ho přinesou. Sníte ho, nestěžujete si, naplníte hladová bříška... i když chcete hambáč z plakátu, vždy máte v mysli zadní vrátka pro potenciální zklamání... Kniha má jediný štěstí, že jsem si ta zadní vrátka vytvořila, protože jsem tak nějak autorce nevěřila.

O moderním Olympu se moc nedozvíme, o způsobu fungování celého komplexu lautr nic, moc postav s nedostatečnými nebo nezajímavými charakteristikami.

Dialogy celkem vtipné, jednoduché, neurazí, hlavní postavy jsou sympouši, stránky odsejpají, čtení je příjemně oddychové, sexuální scény vás nefackují na každé stránce, ale je to autorčino gró a utápí v tom potenciál celkového dojmu... Sakra, vždyť si přivlastnila Olymp, Dia, mňam mňam Háda, čičí Persefonu! Stačilo přidat kvasnice a pomazat vajíčkem na povrchu!

Změním hodnocení výměnou za to, že to dvojkou spraví a dá mi na stůl bifťoura! Slibuju! Ale další Big Mac za ty prachy nestojí…

12.09.2022 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Další brrr čtení od Kariky, ale ten konec... Měl zůstat u toho děsivého a nechat čtenáře až do konce s husinou na kůži.

Ale gradování příběhu v podobě matematicko/fyzikálně/filozoficko/a bůh ví co ještě úvah, kdy jsem nechápala ani jedno slovo ve větě, příběh pohřbíval...

Ale start boží, docela lituju ostřílený hororový čtenáře, které už nic nerozhodí, protože kdyby můj strach byl elektřina, rozsvítí celou zeměkouli :-D

Jó Pepíno, ještě chvilku takhle pokračuj a přestanu jezdit na Slovensko!! :-D

07.12.2021 3 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

(SPOILER) Naprosto jedinečná série, u které je mi ctí, že jsem ji mohla číst a byla nějaký čas mou součástí.
Všechna písmenka složená do slov, které tvoří větu, si zamilujete. Vasja je ztělesněním pravé dívčí hrdinky, která bojuje o svou vlast a zároveň hledá své pravé já. Je to mrazivá princezna, která se na konci série promění v uznávanou a silnou královnou své Země.

Třetí díl se malinko táhl, četla jsem ho nejdéle, ale v žádném případě neubíral na kvalitách série.

Autorka popsala Rus takovou, jaká by měla být v pohádkách. Krutou, ale zároveň milující, nevyzpytatelnou a předvídatelnou zároveň. Krásnou, ale pod záclonou vloček ukrývající temnotu. Z té hmatatelné zimy kolem vás nevíte, zda vás chce zabít a nebo posílit v dalším boji.

Perfektní! Díky!

Ah, díky bohu za Slavíka...:-)

06.09.2021 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

(SPOILER) Tuhle knihu nejde jinak než stoprocentně doporučit.
Příběhy byly velmi čtivé, zajímavé, smutné a zároveň šťastné, prolínání dějových linek jednotlivých členů rodiny je čtenářům servírováno v pravidelných intervalech, a velmi jsem ocenila rodový strom na začátku knihy, který pomáhal v orientaci "kdo s kým".

Je až neuvěřitelné, že to všechno nakonec "dobře dopadlo" a konec byl pohlazením na duši s neviditelnou srdečnou gratulací, že přežili takový humus s minimálními ztrátami v rodině.

11.06.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Skvěle napsaná anotace ke knize a recenze pod ní…. To je vše.
Potenciál udělat z toho dobrou knihu tam byl, ale možná to zabilo příliš mnoho postav, které neměly šanci se ukázat tak, aby je čtenář mohl hlouběji vnímat, krátké příběhy do minulosti, které ve finále nic extra neznamenaly a akorát braly knize stránky. Naservírování „jak to dopadne“ v první části příběhu. Laciný konec bez překvápka.
Prosím, sejměte knize hodnost „horor“, to, že občas něco třískne ze stěny na zem, ještě nevytvoří bububu příběh.
Označení „thriller“ beru s posměškem na ústech. A jó vlastně, napětí. A to bylo přesně kde?
Bohužel za mě zklamání z knihy, která měla obrovskou šanci vystřelit mě do vesmíru.

08.03.2021 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemůžu si pomoci, ale knihou Hana si autorka zvedla laťku velmi vysoko a tento příběh několika generací mi bohužel přišel velmi plytký, nesrazil mi klobouk z hlavy. Děj pomaličku graduje, až jste skoro na vrcholu (1. část knihy), čekáte, že příběh začne tvořit arytmické křivky a pak bum! Jenže tohle jsem měla přesně u Hany, u Slepé mapy šla křivka zase hezky dolů a tam zůstala.
Kniha je velmi dobře napsaná, neříkám, že ne, líbil se mi přehled politických změn a reakce hlavních hrdinů v těžkým období,… ale prostě to musím srovnávat s Hanou (i když bych neměla, já vím!:-)), která byla téměř dokonalá.

Ale šup šup s vydáním další knihy! Tuhle holku já můžu :-)

18.03.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Když nevíš co, sáhni po Jojo :-)
Rozhodně má mnohem lepší a záživnější knihy, tento příběh mi nepřišel originální a ani u mě nevyvolal klasickou frustraci ze smutných příběhů. Chyběla mi tam ta známá „Jojovská“ šťáva, nějaká bomba, ze které si sednu na zadek s myšlenkou „Zlá Jojo!“
Děj byl předvídatelný a na můj vkus v něm figurovalo až moc zbytečných postav.

Souhlasím s nekonečným začátkem o ničem, a než jsem se zažrala do příběhu Lottie a Daniela, přišel další příběh, který byl zase od začátku. Nestihla jsem si nikoho oblíbit a soucítit s ním.
Ale nic nemění na tom, že mám prostě Jojo moc ráda i se slabšími příběhy (alespoň jsem si nerozmazala řasenku, jak je u jejích knih mým zvykem) :-)

26.10.2018 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Páni… stejný grády jako první díl. BOOOOM!!! Vesmírná jízda nahoru a dolů, BeiTech vás nenechal chvilku vydechnout! Výbuch atomové bomby v porovnání s akčním obsahem knihy, kdy kolikrát přestanete dýchat, je pouhý výstřel z petardy.

**Spoiler**
Chyběl mi SPIRO. Děsně moc. Každou stránku se mi víc a víc oddaloval a já ve dvojce neměla nikoho, kdo by mi ztracenou lásku nahradil… Pak přišel, vrátil se…. a mně se ulevilo….
**Konec spoileru**

Co ten konec jako???? Dělaj si k***a p***l ????

Tyhle knihy jsou vážně poEzrovsku, poKáďovsku, poEllovsku, poNikovsku a po PoHannovsku bez pochyby TOP TOP TOP!!! Díky!!!
Spojení ukončeno…

19.04.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tato knížka je k...a pecka... I když jsem hromadě slov neporozuměla, protože se nezajímám o tenhle obor a už vůbec ne o knižní žánr (chyba! Začnu!), tak to vůbec neubíralo na hodnotě obsahu.
A co bylo totálka TOP? !!!S.P.I.R.O!!!.... TO mě pohltilo nejvíc, SPIRO má grády, SPIRO je všude, SPIRO je geniální, a na jeho pasáže jsem přímo slintala nedočkavostí.
Možná bych ocenila, aby chlapák jako Ezra dostal větší šanci se ukázat. Kolikrát mi přišlo, že seděl v koutku a čekal, až to Káďa všechno vyřídí.
Díky, tahle originálně pojatá knížka byla skvělou jízdou :-)

08.04.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

No... po přečtení jsem vděčná, že mi v dětství cpali do hlavy Robinsona a Ledňáčka a né tohle. Asi jsem mimo, ale ani jedna věta mi nic neříkala, prostě "kouzlo této úžasné knihy" mi bylo odepřeno a já za to asi děkuju...

08.03.2017 2 z 5