Enforcer Enforcer komentáře u knih

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Jeden z nejlepších dílů Temné věže. Oba vložené příběhy jsou nadmíru silné. Knihy 3 - 4,5 mi přijdou z celé série nejlepší.

08.02.2020 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Nejvíce mě zaujala poslední kapitola o poustevničení v Antarktidě. Ano, tak nějak to celé funguje. Zbytek knihy je zajímavým životopisem velice úspěšného, sečtělého a moudrého člověka. Člověka, který je vzhledem ke svým životním úspěchům velice skromný.
Lidé, kteří pana Halíka obviňují z nějaké namyšlenosti, dle mého názoru vůbec nepochopili, co jim autor chce říct.

17.01.2020 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Jakási česká variace na Šifru mistra Leonarda. Odehrává se v Táboře a ve vraždách je zapleteno místní tajné husitské bratrstvo. Docela se mi to líbí.

17.12.2019 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Ten příběh je stále větší paráda. Příhoda s neustále kradeným amuletem z vesnice Govorožec navíc neomylně ukazuje na středoevropský původ celé ságy. :D

10.12.2019 5 z 5

Zpět ke světlu - Brian May - neúplný průvodce jeho hudbou Zpět ke světlu - Brian May - neúplný průvodce jeho hudbou Neil Daniels

Nebudu tak příkrý jako kolega pode mnou. Má očekávání tato kniha splnila a o Brianu Mayovi jsem se dozvěděl mnoho zajímavého.

23.11.2019 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Jediným problémem této knihy je přestřelená délka. Jinak jde o zajímavé až feministické vyprávění z viktoriánské éry. Z doby, kdy byly bohaté a urozené ženy účelově vychovávány k tuposti, a proto je kdejaká prostitutka intelektem a všeobecným přehledem předčila. Vždy mi připadalo, že ženy ve viktoriánských románech jsou úplně blbé, po přečtení Kvítku už vím, proč tomu tak je.

22.11.2019 4 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Nevím, nakolik to zastaralo technologicky, ale cool je to pořád. Napadá mě celkem dost počítačových her, které se zjevně inspirovaly - DeusEx, Borderlands, Assassins Creed...

26.09.2019 4 z 5

Queen kompletní příběh Queen kompletní příběh kolektiv autorů

Vyčerpávající přehled kariéry skupiny složený i z mnoha dobových novinových článků a rozhovorů. Skvělé a i docela ojedinělé je, že tento bookzine je skutečně o hudbě a ne o tom, kam to Mercury strkal.

22.09.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha má skvělý rozjezd a v jednu chvíli aspiruje na pozici mezi těmi nejlepšími Kingovkami. Ale konec vyzní tak nějak do ztracena. Proč tu věc prostě nehodil nějakému psovi či bezdomovci a tahal si ji domů?

10.09.2019 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Zatím nejlepší Zaklínač. U čtvrtého dílu Čas opovržení mi poněkud vadila přemíra pletichaření oproti akci, u pátého dílu je poměr obojího přesně opačný. A také je dobré, že pátý díl je především o Geraltovi a jeho družině, která začíná dostávat docela překvapivé a podivné členy.

06.09.2019 5 z 5

Kulky a opium Kulky a opium Liao I-wu

Nejzajímavější částí knihy je báseň Krveprolití. Příběhy disidentů jsou sice velmi smutné, ale zároveň i navzájem dost podobné, a proto, když čtete už počtvrté vlastně to samé, docela nečtivé. Dokumentační hodnota knihy je nesporná, Hovory se spodinou se mi ale líbily více.

27.08.2019 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Solidní slovenský cabin horor. Ano, je to místy nelogické a ten konec působí tak trochu nuceně, ale v rámci středoevropské literatury podobného typu to není zlé.

05.08.2019 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Také mě ta hra málem dostala. Chtěl jsem dát pět hvězdiček, ale po té epizodě na pustém ostrově jsem si začal říkat "tak to už je moc ustřelené" a začal jsem uvažovat o snížení hodnocení na hvězdy čtyři. Závěr knihy však účel této části nadmíru vysvětlil, a tak nakonec dávám plně zasloužené stoprocentní hodnocení.
Krásná kniha plná lásky k zvířatům a k Alláhu, Kristu, Krišnovi - vyberte, co je libo.

22.07.2019 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Takto vypadá čistokrevný průměr. Nápad neoriginální, děj nudný, postavy jsou čtenáři úplně putna. Srovnávat tohle s do posledního detailu vypiplaným Marťanem? To je téměř svatokrádež. Pro mě velké zklamání.

03.07.2019 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Zpočátku, do cesty do Balašichy, v podstatě slabší kopie Metra 2033, poté parádní paranoidní dystopie v intencích P. K. Dicka, která tu a tam odkáže na Matrix či Atlas mraků - nevědomé krmení lidí sebou samými. Také mě sem tam napadlo, zda Glukhovsky náhodou nezná Neffovu Tmu, tedy to její temnější přepracování. Obě poloviny knihy naštěstí dost dobře fungují dohromady.

23.02.2019 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Jeden z nejlepších komiksů vůbec. Alternativní historie světa od 50. let počínaje a daleko v budoucnosti konče. Lex Luthor jako v podstatě klaďas, Superman jako pomýlenec a Batman jako ruský disident s ušankou mezi netopýříma ušima :D

17.02.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Možná o něco slabší než první kniha povídek, ale o to zásadnější pro vysvětlení vztahů mezi jednotlivými postavami

17.01.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Parádní povídky. Líbí se mi ty odkazy na klasické pohádky - Kráska a zvíře, Sněhurka, Popelka...

19.11.2018 5 z 5

Otec prasátek / Nohy z jílu Otec prasátek / Nohy z jílu Terry Pratchett

Nohy z jílu, to je parádní nevšední detektivka a jedna z nejlepších Pratchettovek z těch, co se mi zatím dostaly do rukou. Otec prasátek mě už tolik nebavil.

13.11.2018 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

(SPOILER) Možné spoilery !!!

Za mě výborný konec série, po kterém se mi ihned chtělo znovu se pustit do Pistolníka. První díl série totiž tato kniha, zcela zjevně úmyslně, od smrti Eddieho stále více připomíná. Roland se pro mě také zařadil mezi nejsmutnější postavy literární historie. Tolik snahy, tolik krve... a vlastně úplně na nic. Souboje s Dandelem a na hradě Karmínového krále byly top. Cesta byla super a konec stylový, i když chápu, že některé čtenáře mohl dost naštvat.

17.10.2018 5 z 5