Enforcer Enforcer komentáře u knih

Tma Tma Jozef Karika

Solidní slovenský cabin horor. Ano, je to místy nelogické a ten konec působí tak trochu nuceně, ale v rámci středoevropské literatury podobného typu to není zlé.

05.08.2019 3 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Jeden z nejlepších komiksů vůbec. Alternativní historie světa od 50. let počínaje a daleko v budoucnosti konče. Lex Luthor jako v podstatě klaďas, Superman jako pomýlenec a Batman jako ruský disident s ušankou mezi netopýříma ušima :D

17.02.2019 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Oproti geniální Mlze je Kingova novější povídková sbírka tak o dvě třídy slabší. Nachází se zde mnoho nevýrazných kousků a "paběrků".
Kousků skutečně hodných Kingova jména je tu pak méně:
Má osobní Top 3:
Ur
Zlý Chlapeček
Blokáda Billy

10.09.2018 3 z 5

Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Charles Bukowski

Velice zajímavé deníkové záznamy stárnoucího autora, který ví, že už mu moc času na tomto světě nezbývá. Je jaksi vyklidněný, smířený, frajerská póza známá z Bukowského starších děl, je zde hodně upozaděna. O to víc prostoru však dostává Hankova moudrost. Ten člověk velmi dobře poznal svět a ví o čem mluví. Tuto knihu mám hodně rád.

12.11.2017 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Obsáhlé, vyčerpávající, neglorifikující.

17.01.2017 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Mnoho hororových knih se na svých přebalech chlubí svou extrémní hrůzostrašností a nechutností. Tato také, ale pozor. Zde to není jen reklamní tah. Některé momenty této knihy jsou skutečně na zvracení.

02.01.2016 4 z 5

Heráci Heráci Irvine Welsh

Podle mého soudu ještě lepší a závažnější kniha než Trainspotting. Jednak se zde čtenář seznámí s genezí postav a jednak má tento díl i důležité politické poselství. Ne, svět který na jedné straně toleruje továrnu s velkovýrobu morfia a na stranu druhou přímo před ní nechá chcípat desítky mladých lidí na AIDS, skutečně není v pořádku.

26.10.2015 5 z 5

Všechny párty zejtřka Všechny párty zejtřka William Gibson

Za mě zatím nejlepší a nejčtivější Gibson. Na rozdíl od některých jiných jeho děl má tato kniha děj, který pochopí i lidé, kteří jsou v IT spíše na uživatelské úrovni.

05.06.2023 5 z 5

Černá křídla Cthulhu 4 Černá křídla Cthulhu 4 * antologie

Tři díly této antologie by bohatě stačily a kvalita klesá. Neodpustím si ještě jednu poznámku... explicitní sexualita do lovecraftovského světa tak nějak nepatří a překvapuje mě, že to autoři některých povídek (především Trofej, ale najdou se i jiné okamžiky) necítí.

05.04.2023 3 z 5

Mengeleho Zoo Mengeleho Zoo Gert Nygårdshaug

(SPOILER) Mino a vůbec celá teroristická skupina Mariposa jsou pravděpodobně jedněmi z nejsympatičtějších záporáků, se kterými se čtenář může na stránkách knih setkat. Čtveřice latinskoamerických dvacátníků, která žije v jakémsi polyamorickém vztahu a kromě klasických zábav mladých lidí (sex, alkohol, pařby) se občas sebere a jde zlikvidovat pár potentátů, je docela fajn.
Autor si bohužel sem tam pomůže z děje naprosto trčící deus ex machina - když Mino potřebuje peníze, nalezne potopený vrak plný zlata - což knihu poněkud sráží. Dílo však i přes tyto nelogičnosti zůstává dobrým ekologickým thrillerem.

27.10.2020

Slunce, Měsíc a Rolling Stones Slunce, Měsíc a Rolling Stones Rich Cohen

Kniha pojednávající nejen o Rolling Stones, ale o celých šedesátých letech a o zásadních společenských a kulturních změnách, které v té době probíhaly. Zajímavé jsou především kapitoly o LSD, heroinu a tragickém festivalu v Altamontu, kde řádili Hells Angels a celé to skončilo vraždou jednoho černošského mladíka, která se stala právě během setu Stounů.

13.07.2020 4 z 5

Narka Narka Richard Šusta

Velkolepé epické sci-fi pocházející z českých luhů a hájů. Trochu mi připomíná Dunu. Hlavní hrdina Tarmin je neprávem odsouzen na smrt, podaří se mu však utéci a při své cestě za pomstou postupně potkává všechny vyděděnce oné podivné planety Narka, která je jednou z nejzvrhlejších planet ve vesmíru. Čekat můžete fanatické mnichy, kanibaly, zkorumpované vládní orgány, zvrhlé obchodní společnosti a nakonec i mimozemšťany.
Tento utajený poklad jsem objevil během covid-19 krize na dně mé čtečky e-knih a nyní všem vřele doporučuji.

04.04.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Dle mého názoru jeden z těch slabších Kingů. Kniha nenabízí nic, co by čtenář od autora již někdy dříve nečetl.

11.03.2020 3 z 5

Zpět ke světlu - Brian May - neúplný průvodce jeho hudbou Zpět ke světlu - Brian May - neúplný průvodce jeho hudbou Neil Daniels

Nebudu tak příkrý jako kolega pode mnou. Má očekávání tato kniha splnila a o Brianu Mayovi jsem se dozvěděl mnoho zajímavého.

23.11.2019 4 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Nevím, nakolik to zastaralo technologicky, ale cool je to pořád. Napadá mě celkem dost počítačových her, které se zjevně inspirovaly - DeusEx, Borderlands, Assassins Creed...

26.09.2019 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Takto vypadá čistokrevný průměr. Nápad neoriginální, děj nudný, postavy jsou čtenáři úplně putna. Srovnávat tohle s do posledního detailu vypiplaným Marťanem? To je téměř svatokrádež. Pro mě velké zklamání.

03.07.2019 3 z 5

Otec prasátek / Nohy z jílu Otec prasátek / Nohy z jílu Terry Pratchett

Nohy z jílu, to je parádní nevšední detektivka a jedna z nejlepších Pratchettovek z těch, co se mi zatím dostaly do rukou. Otec prasátek mě už tolik nebavil.

13.11.2018 4 z 5

Pravděpodobně tuto knihu překládal někdo zcela neznalý. Našel jsem tam takové perly jako "kytaristka Soundgarden Kim Thayilová", také některé názvy písní Nirvany nejsou uvedeny přesně. Škoda, protože jinak je to velmi zajímavý životopis rozervance původem z nižších vrstev, který v roce 1991 k velké slávě přišel a poté nově získanou popularitu osudově neunesl.

08.01.2018 3 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Paráda. Ze začátku se mi do postav dostávalo těžko, přece jen se některé na první pohled dost změnily a Nikki mi byla extrémně nesympatická , ale s přibývajícími stranami mě kniha začala bavit a finále, které překonává vyvrcholení Trainspottingu úplně ve všem, bylo naprosto strhující.

25.10.2017 5 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

Konec dobrý, všechno dobré. Poslední dvě povídky jsou excelentní. Předtím to má trochu střídavou kvalitu a některé příspěvky se, alespoň podle mého názoru, s tématem antologie poněkud míjejí. Za čtyři dávám především kvůli posledním dvěma kouskům.

31.05.2017 4 z 5