EmokeII. EmokeII. komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Fajn kniha, bavilo mě číst o přátelství a jak se mění a posunuje v čase. Místy trochu absurdní situace, ale proč ne.

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Knížka ha se mi líbila. Sexu bylo v první části opravdu hodně. Jsem si říkala, že tohle přece nemůže vadit, ale opravdu ho bylo hodně. Ale až jsem dočetla do druhé půlky, začalo to mít děj, logiku, vysvětlení a všechno do sebe zapadalo. Super, přečetla jsem rychle, autorku mám ráda, tohle se mi od ní líbilo asi nejvíc.

14.06.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tato knížka mě přišla od Radky Třeštíkové asi nejnudnejsi. Moc se tam toho neděje, jen tak plyne a smutné okamžiky se mě ani nijak nedotykaly. Podle mě není moc zajímavý námět a proto mi četba utíkala pomalu.

14.06.2021 2 z 5

Zajímavé čtení. Člověk se diví, že tohle je možné.

22.10.2022 4 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Četla jsem už před delší dobou. Moc se mi líbilo prolínání různých světů, bohatí Angličané, vězni, domorodci. Napínavý příběh.

15.06.2021 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pohová a zajímavá knížka z doby minulé, kterou moc neznám. Dostala jsem ji jako dárek. Podle popisu mě moc nezaujala, ale při čtení mě hodně příjemně překvapila.

14.06.2021 4 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Na knížku jsem se těšila, měla jsem ji už delší dobu na seznamu. Líbila se mi, zajímavé téma, ale... Nedokážu pochopit žádnou postavu, žiju úplně jinak. Líbila se mi část, kde Markéta pracuje jako ošetřovatelka.

16.11.2022 3 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Knížka se mi spíše líbila. Nicméně k dokonalosti tomu něco chybělo. Přišlo mi to v některých částech zdlouhavé. A v jiných místech hop a jsme o měsíc dál a vlastně nevím jak se to stalo. Závěr se mi moc nelíbil. Stala se tragédie a nakonec mi to vyznělo, že vlastně jsou všichni šťastní a smíření. Místy byla knížka překvapivě napínavá a nemohla jsem se odtrhnout. A pak zase nic....

10.02.2022 3 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Zajímavá kniha. Trochu těžké na čtení, je tam spoustu pasáží, které jsem přečetla rychle a nic z nich nemám. Ale pak jsou tam takové, u kterých jsem se skoro rozbrečela, hlavně na konci. Každý to má asi jinak, co ho zrovna víc osloví. Úplně mě nadchlo spousta malých narážek na něco, co se stalo v jiné části knihy .... Silný příběh, který si budu pamatovat, ano a souhlasím, že je vyhnaný do extrému. Ale někdy to tak chodí. Doporučuju.

13.08.2021 3 z 5

U táborového ohně U táborového ohně Vladimír Rogl

Knihu mám doma, jsme skauti a mám ji i s věnováním z 68. roku, kdy byl skauting na chvíli povolen. Fakt si ji vážím. Aktuální i dnes, má dokonalé ilustrace :)

28.07.2021 5 z 5

Chlapi na odstřel i na lásku Chlapi na odstřel i na lásku Miroslava Besserová

Knihu jsem dostala jako dárek, ale zklamala mě. Možná 2-3 povídky se mi líbily, zbytek neměl moc co říct.

18.06.2021 1 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Knížka se mi dostala do ruky náhodou. Moc mile mě překvapila. Odehrává se na mnoha různých a naprosto odlišných místech kde byl a léčil. Ta rozmanitost se mi líbila. Doktor musel být neuvěřitelná osobnost.

15.06.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla, ale předchozí dvě knihy tedy nepřekonala. Už nebyla tak vtipná, místy už to bylo absurdní až moc, konec také nepřekvapil. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a dostane spád a bohužel ne.

14.06.2021 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Celkem vtipná knížka, zasmála jsem se. Ale hlubší myšlenku to moc nemá. Sleduje osudy lidí jako ostatní knihy autora.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pěkná knížka, bavila mě, je to milé čtení. Postav je hodně. Četla jsem před delší dobou a osudy některých lidí se mi úplně vykouřily z hlavy. Je to zajímavý propletenec osudů.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížka mě bavila. Obyčejné a zároveň neobyčejné vyprávění o osudech rodin. Nenáročné, vtipné, místy trochu nereálné.

Maléry a já Maléry a já Oldřich Čepelka

Starý, bohatý muž napsal vtipný životopis, pobavila jsem se. Knížku jsem měla v autě a četla jsem ji asi půl roku vždy při čekání. Narodila jsem se taky v Náchodě a mám ráda běh, s autorem tedy musím sympatizovat :)

19.05.2022 4 z 5

Nikdo nechce čekat věčně Nikdo nechce čekat věčně Rudolf Havlík

Knížku jsem četla před delší dobou dobou, prakticky hned jak vyšla, četla jsem autorův blog. Tenkrát mě to moc bavilo, povídání bez přetvářky ze zajímavých míst. Teď na mě vykoukla v knihovně a říkám si, co se o ní asi tak píše. A ono nic :) tak ji musím ohodnotit a doporučit.

25.02.2022 4 z 5

Roční období Roční období Blexbolex

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi. U nás ovšem vede album lidí, to nic nepřekoná. Děti se na něm učili číst:)

13.01.2022 3 z 5

Album lidí Album lidí Blexbolex

Vtipná kniha. Ilustrace se mi líbí po grafické stránce a navíc u nich oceňuji i skrytý humor. Přesně jak se píše v komentáři pode mnou, banální situace, mistr zkratky.... Neřekla bych to líp.

13.01.2022 5 z 5