Emik87 Emik87 komentáře u knih

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Může chvíli trvat, než si čtenář zvykne na styl, kterým je kniha napsaná. Pak ho ale příběh vtáhne a už nepustí. Je to jeden z nejlepších příběhů, který jsem četla.

17.02.2024 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Spousta lidí na jednom ostrově, včetně malého detektiva, a hned se stane vražda. Ne, Poirot si prostě neodpočine. Opět dokonale vymyšlená zápletka. Prostě doporučuji.

14.02.2024 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Na další díl inspektora Gamache jsem netrpělivě čekala a....vyplatilo se. Příběh je sice zasazený mimo milovanou vesničku, ale i Paříž je skvělé místo. Obsahově mi knížka přišla místy malinko komplikovanější, ale rozuzlení tradičně skvělé.

12.02.2024 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Jak už se tu zmiňují ostatní - krátké, ale výstižné. A já musím souhlasit. Četla jsem do školy, abych měla načtenou i nějakou tu českou poezii. A Maryčka mi přišla nejschůdnější. Určitě doporučuju.

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Musím přiznat, že mi Peterova postava neseděla už od začátku, ale to, co se stalo v tomto díle mě opravdu překvapilo. Okolnosti jsou zvláštní a stejně tak i vyšetřovací postup. Zvláštní, ale ne špatný.

24.02.2024 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tento případ se opravdu povedl.

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Mám moc ráda tyhle soubory Sherlockových povídek. Jsou dobře čtivé s prima detektivní zápletkou.

24.02.2024 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Trochu víc postav a zápletek, takže jsem se občas neorientovala. Ale vyústění příběhu znovu skvostné.

20.02.2024 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Příběh je pro velkého detektiva malinko netypický, ale to neznamená, že by byl nezajímavý nebo nudný. Jen mi přijde, že na Agathu trochu víc temný.

20.02.2024 5 z 5

Já budu asi trochu výjimka, ale tento díl nepovažuju za nejlepší. Je skvělý, to ano, ale nejlepší? Také mi není jasné, proč má tolik lidí rádo postavu Siriuse Blacka. Já ji považuji na opravdu nesympatickou. Leze mi na nervy celou dobu a to tam ani moc nevystupuje.

18.02.2024 4 z 5

Panoptikum hříšných lidí Města pražského Panoptikum hříšných lidí Města pražského Jiří Marek (p)

Pánové ze "čtyřky" jsou prostě klasika. A je jedno, jestli v seriálu nebo v téhle úžasné knížce. Plný počet hvězd a doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

(SPOILER) SPOILER!!!! Jsem zřejmě zaujatá, ale už mě nebaví, jak Gamache všichni v Surete a díky novinám i veřejnost nenávidí. Ale je fakt, že tady si to do určité míry zaslouží. Nevím, jestli je zcela v pořádku nechat studentku (Anabel) jít jen tak bez ochrany na ulici mezi obchodníky s drogami a uživateli.

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Knížky od této autorky jsem si zamilovala hned od počátku. Lepší člověk je ale popravdě jeden z dílů, kde je těch zvratů v ději na můj vkus už malinko víc, než by muselo. Čtení je ovšem i tak skvělé. :)

13.02.2024 5 z 5

Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou Jolana Voldánová

Za knížku děkuji. Četla jsem jí v době, kdy je Petr Pavel už více než rok ve svém úřadu. Jeho odpovědi na zásadní otázky jsou stále konzistentní, takže to není člověk typu - "kam vítr, tam plášť". Mohu být se svojí volbou spokojená.

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělý příběh, dokonalá zápletka, perfektní odhalení pachatele. Za mě jedna z nejlepších Agathiných knížek.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Foglarovy příběhy měl táta v knihovně a opatroval jako oko v hlavě. Chodila jsem mu na ně docela často. Příběhy pětice přátel mám moc ráda dodnes. :)

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Nejdříve jsem viděla večerníček a pak dostala jako dárek i knížku. Když chtěl člověk pohádku s poučením i pobavením, měl kam sáhnout. Moje milované Krkonošské pohádky. :)

13.02.2024 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Komisaře, milovníka kávy a tučňáků, člověk prostě musí milovat. :) Sice tentokrát zápletka poměrně jednoduchá, ale knížce to na atraktivitě vůbec neubírá. :) Díky této sérii jsem si velmi oblíbila Bretaň (kávu miluju celý život). Moc se těším na další díl.

12.02.2024 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Detektivka je to rozhodně kvalitní. Jen jsou tam nudné pasáže, bez kterých by se čtenář klidně obešel.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Takové oddechové čtení v rámci čtenářské výzvy. Nebylo to špatné, ale ne úplně pro mě.