elyonka9643 elyonka9643 komentáře u knih

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Vanna De Angelis

Hodně zajímavá kniha o čarodějnických procesech, ale nejen o nich. Dozvíte se, za co všechno ženy končily na hranicích a jakými způsoby se církev snažila vymýtit pohanské kulty. Pro mě naprosto zásadní čtení.

06.10.2018 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Jane je moje naprostá srdcovka a Mladší sestra je stejně skvělá jako všechny její ostatní knihy. Nemůžu se dočkat až si přečtu zbývající dva díly.^^

17.09.2018 5 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Knihy o čarodějkách mě ještě nikdy nezklamaly a téhleté to není jinak. Arianwyn je moc zajímavá mladá čarodějka a celý její svět je prostě kouzelný a moc mě bavilo jej postupně odkrývat. Doufám, že se u nás dočkám i dalšího dílu.:)

17.09.2018 5 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Moc hezká pohádka.:)

27.05.2018 4 z 5

Ženy, které jedí ve svitu Luny Ženy, které jedí ve svitu Luny Anita Johnston

Kniha, která mě konečně dokázala nasměrovat správným směrem. Plná krásných příběhů a myšlenek.:)

04.05.2018 5 z 5

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Spousta pěkných myšlenek. Určitě stojí za přečtení.:)

05.02.2018 3 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Jsem fanda autorčiny tvorby a každá její kniha mě baví víc a víc. O Lotě můžu říct jen to, že je prostě perfektní. Baví mě její svět, její způsob života a její charakter. Zkrátka hrdinka, která mě baví a s radostí bych se s ní seznámila.:)

12.11.2017 5 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Trochu mi to připomnělo Kroniku rodu Spiderwicků, ale i tak se mi to moc líbilo. Kouzelný příběh z kouzelného prostředí. Jen Seth mi občas lezl dost na nervy a měla jsem sto chutí dostat se do knihy a jednu mu vrazit. Většího spratka a idiota jsem dlouho nepotkala. Na druhou stranu chápu, že díky něčemu se ten děj posouvat musel a je to dětská kniha, takže možná být mladší, tak mi to tak vůbec nepřijde.:)

12.11.2017 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Vikingové jsou moje srdcové téma a tahle knížka se mi četla moc dobře. Taková hezká oddychovka plná krve a zabíjení. Rozhodně se těším až si přečtu další díly.:)

05.06.2017 4 z 5

Sama sobě šéfem Sama sobě šéfem Alexandra John

Jako základní informace o tom, co všechno podnikání obnáší výborné. Pokud si chcete založit firmu, začít něco prodávat nebo nabízet nějaké služby. A nevíte kde začít. Pak je tahle knížka must-have. Ať už jste žena nebo muž.

20.04.2017 4 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Jako úvod pro úplné začátečníky a nepolíbené naprosto super. Dobře napsané rozhodně je tam pár dobrých argumentů i pro realisty. Mě to rozhodně nakoplo konečně začít meditovat pravidelně.:)

20.04.2017 4 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Miluju Corgi a když jsem viděla tuhle knížku, tak jsem ji prostě musela mít. Stylem je to podobné Dalajlamově kočce. Takže stejně roztomilé a zároveň poučné. A taky trochu smutné. Určitě jsem to nečetla naposledy.

16.03.2017 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Poslední a podle mě nejlepší díl. Sice jsou tam některé věci trochu předvídatelné, ale stejně mě to hrozně bavilo číst. Moc se mi líbil konec, který teda byl trošku ukecaný, ale zase mě to hodně navnadilo na sérii Pekelné stroje.

11.03.2017 5 z 5

Karlik aneb setkání s gnómem Karlik aneb setkání s gnómem Ursula Burkhard

Vlastně jsem se z toho vůbec nic nového nedozvěděla. Autorka se v podstatě pořád odkazuje na knihy Rudolfa Steinera, takže asi si spíš přečtěte něco od něj.

07.03.2017 2 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Takové milé pohlazení po duši. Záleží čistě na vás, co si z toho odnesete. Nečekejte, ale žádné konkrétní rady či tipy. Kniha se nese spíše v duchu náznaků a obecného popisu života prodchnutého hygge.

05.02.2017 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Chápu, proč bylo a je kolem této knihy takové pozdvižení, ale mě to až tak nezaujalo. Jako je to hezky napsané, jsou tam zajímavé a pěkné myšlenky, ale pro mě nic nového. Přesto se mi to líbilo a třeba si to někdy přečtu znovu.

30.01.2017 3 z 5

Rozcestí Rozcestí Elle Lun

Moc hezky graficky zpracované.

24.01.2017 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Přečteno téměř jedním dechem. Těch líbacích scén by tam teda mohlo být méně, protože časem už mě to začínalo trochu nudit, ale jinak super. Jsem zvědavá, jak to celé skončí.

23.01.2017 4 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Zvláštní kniha, u které se ani po přečtení nemůžu rozhodnout jestli se mi líbila nebo ne. Rozhodně něco, co běžně nečtu, takže o to to bylo pro mě zajímavější. Najde se tam spousta zajímavých myšlenek. Popis prostředí a scenérií taky moc hezký. Úplně ta místa vidím. Přesto mě to nijak neohromilo ani nezanechalo hlubší dojem.

16.01.2017 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší díl série. Už dlouho jsem nebyla u něčeho tak napnutá. Dokonce i hlavní postavy mi trochu přestaly lézt na nervy a nepřijdou mi tak hloupí jako u předchozích dílů.

14.01.2017 4 z 5