ElizabethB ElizabethB komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Veľmi pekná a príjemná kniha, ktorá obsahuje aj zopár krásnych myšlienok. Cítim z toho veľké kúzlo a milujem kávu, takže... viac k tomu asi netreba dodávať. :)

24.07.2019 4 z 5

Keby zavolal Keby zavolal Rosie Walsh

Knihu som mala v knižnicu už asi rok a tak som sa rozhodla sa do nej pustiť bez nejakých očakávaní. Ale musím sa priznať, že hoci som si myslela, že pôjde o čistú romantiku, tak ma to fakt prekvapilo. Je to tajomné a zaujímavé. Veľmi napínavé.

04.07.2019 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Vážne dobrá kniha. Ani som nečakala, že bude tak dobrá. Rozhodne si od autorky ešte niečo prečítam. Ale bolo by fajn, keby mala kniha väčšie písmo - musela som si ju prečítať v elektronickej forme aj keď mám fyzicky knihu v poličke.

04.07.2019 4 z 5

Zábudlivé Ginko Zábudlivé Ginko Matej Zámečník

Krásna kniha. Oceňujem fakt, že sa touto knihou autor rozhodol rozšíriť povedomie o skleróze multiplex.

25.06.2019 4 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Veľmi zaujímavá kniha. Nikdy som nič podobné nečítala, takže je to pre mňa niečo zvláštne, ale dosť sa mi to páčilo.

25.06.2019 4 z 5

Mandala Mandala Bernard Brázdil

Vážne dobrá zbierka básní. Čakala som klasický štýl písania, rýmy a básne v štýle romantizmu, ale nestalo sa tak a to ma veľmi potešilo.

20.06.2019 4 z 5

Úsmevy z pekla Úsmevy z pekla Stanislav Háber

Tak trochu som s touto knihou bojovala, to však nie je vina autora, ale toho, že tento žáner nemám veľmi v láske a som naň priveľmi citlivá. Avšak autor má dobrý štýl písania, to musím skutočne oceniť.

20.06.2019 3 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Absolútny favorit pre mňa. :)

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Perfektná kniha plná napätia, tajomstiev a nenahraditeľného čara. Dej je perfektný, nenudíte sa, pokojne by ste s knihou strávili celú noc aj s vedomím, že ráno musíte vstávať. :D

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Som strašne šťastná, že som si konečne mohla prečítať Divergenciu. A vôbec som to neľutovala, pretože táto kniha je úplne božská. Skvelá, napínavá a dokonalá. Nemôžem sa dočkať, keď si budem môcť prečítať Rezistenciu. :)

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Perfektná kniha, ktorá ma nadchla ne len tým, že je to fantasy, ale aj celkovým prostredím, príbehom, postavami a celým príbehom. Čítanie tejto knihy som si užila do posledného riadku. A je mi jasné, že sa musím pustiť do druhého dielu. :)

28.05.2019 5 z 5

Smrť a iné okamihy môjho života Smrť a iné okamihy môjho života Sebastian Niedlich

Príjemná satirická knižka.

Slnko a jeho kvety Slnko a jeho kvety Rupi Kaur

Lepšia ako Mlieko a med.

28.05.2019 4 z 5

Život je ľahký, nerob si starosti Život je ľahký, nerob si starosti Agnès Martin-Lugand

Opäť veľmi dobré čítanie. ❤️

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Dobrá kniha, dobrý príbeh. Bola krátka dej možno gradoval menej ako by sa mi páčilo no koniec bol skvelý.

28.05.2019 3 z 5

Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom Mary Roe

Veľmi zaujímavá knižka nie len pre deti.

28.05.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Toto bolo tak krásne. Neopísateľné. Definitívne zaraďujem medzi srdcovky. ❤️

Metrofília Metrofília Čistá Duša

Opäť krásne básne. Ale prvá kniha sa mi páčila o čosi viac. No i tak skvelá poetika.

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

Koniec bol znovu otvorený a prekvapivo napätý (nie že by neboli také konce aj v predošlých dieloch, len neboli tak silné). Je to paradox, pretože ďalšia kniha nie je vydaná, zostáva to hľadať v originále. Ale ako kniha je to fajn, má niekoľko chýb, ktoré som nemohla nechať len tak, ale má o jednu hviezdičku viac ako Krvavá horečka už len kvôli tomu koncu.

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Ani na druhý krát sa mi nepodarilo začítať sa do tejto knihy a tak to vzdávam. Je to stále o ničom, nudné a postavy ma nijako zvlášť nezaujali.

28.05.2019 odpad!