ElizabethB ElizabethB komentáře u knih

Záhrobná kniha Záhrobná kniha Neil Gaiman

Veľmi čtivá a úžasne spracovaná kniha. Veľmi príjemne a ľahko sa čítala, atmosféru ste mohli cítiť až do končekov prstov. Krásne opisy, celý dej. Nikdy som sa nenudila a v knihe nebola ani len jediná časť, kedy by som mala chuť knihu odložiť. Hltala som ju. Doslova.

Príbeh je zaujímavý, napínavý, autor vás nenechá vydýchnuť a navyše tak krásne píše! Titul "majster slova" mu rozhodne patrí. Opisoval s takou ľahkosťou a pritom nechával na slovách jemné kudrlinky, aby bol dej a príbeh poetický. Na druhú stranu bol celkom zábavný a nápad chlapca žijúceho na cintoríne medzi mŕtvymi úplne oceňujem. V jednej knihe vytvoril úžasný svet, ktorý je iný ako iné záhrobné svety, je niečím dokonale skvelý.

Úprimne sa priznám, že budem vyhľadávať ďalšie Gaimanove knihy, pretože jeho štýl písania ma úplne pohltil. Jeho zmysel pre fantáziu ma pohltil. V príbehu sa neustále niečo deje a ak sú aj také "medzičasy" kedy sa nediali prevratné veci, autor to vie tak perfektne podať, že máte pocit, že bez toho by to jednoducho nešlo.

Po každej kapitole začnete rozmýšľať, čo sa bude s Ludom (hlavnou postavou) diať, čo ho znovu čaká, kam sa vyberie. Skvelá je najmä tá originalita, chlapcov charakter, ktorý sa mi veľmi páčil. Príbeh sa odohráva na cintoríne a vy môžete cítiť tú tajomnú atmosféru a zároveň vám autor dopomôže k tomu, aby ste sa s hlavnou postavou cítili na tom cintoríne ako doma.

Prosto úžasná kniha. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi záhrobnú tématiku a tajomno. A nezáleží, či ste mladí či starí. :)

Sny Sny Richelle Mead

Richelle Mead má jednoducho úžasný štýl.

Charlieho malé tajomstvá Charlieho malé tajomstvá Stephen Chbosky

Taká moja srdcovka. :)

Nevyslovené Nevyslovené Kristína Ježovičová

Absolútne úžasná!

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Druhý raz som túto knihu čítala a zanechala vo mne ešte silnejšie pocity ako pri prvom čítaní.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Červený vrch je fantastický post apokalyptický príbeh, ktorý je o nákaze, ktorá sa medzi ľuďmi rozšírila a z ľudí sa stávajú zombíci.
Príbeh rozpráva niekoľko postáv, ktoré sa snažia putovať na jediné miesto, kde by mohli byť v bezpečí. Je jasné, že patria k tým čo prežili. Všetci rozprávajú svoje verzie putovania.
Musím priznať, že od Jamie McGuireovej som čítala Prozreteľnosť, ktorá ma neskutočne sklamala a práve preto som na túto knihu nemala nijaké veľké očakávania. Kniha ma však totálne prekvapila. Bolo tam všetko, čo má takáto kniha o zombíkoch obsahovať - napätie, akciu, trochu romantiky a lásky. Najpodstatnejšia je však samozrejme akčnosť, ktorá bola 100 %. Ani chvíľočku sa nebudete nudiť, stále sa niečo deje, niečo vás neustále šokuje a nenechá ani vydýchnuť. Keď postava prekoná jednu prekážku, hneď si pomyslíte: "Okej, jedna vec prekonaná, no čo ju čaká ďalej?" a nemôžete sa od knihy ani len odtrhnúť.
Takže autorka ma knihou príjemne prekvapila a osobne si myslím, že by mala pokračovať skôr v písaní takýchto príbehov než paranormálnych romancí. To je podľa môjho názoru veľmi nejde, pretože to je gýčové. Tento príbeh bol však fantastický a chcem viac a viac takýchto kníh!
Navyše má skvelú obálku. :)