ElizabethB ElizabethB komentáře u knih

Všetky skvelé miesta Všetky skvelé miesta Jennifer Niven

Neviem čo mám napísať. Snáď sa budem vedieť vyjadriť neskôr... Stačí vám zatiaľ to, že je to fakt silná kniha.

28.05.2019 5 z 5

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Agnès Martin-Lugand

Mne sa to páčilo veľmi. Aj ked som zo začiatku bola skeptická. A možno som od toho očakávala trochu viac, ale v konečnom dôsledku mi na tom nezáleží.

28.05.2019 5 z 5

V tejto sa princezná zachráni sama V tejto sa princezná zachráni sama Amanda Lovelace

Prekvapila ma, lebo som nič neočakávala. Ale je aj vystihujúca. Len nie je to zbierka, pri ktorej by som padla na kolená. Čítala som aj lepšie.

Strach Strach Jozef Karika

Jednoducho úžasná a strašidelná.

Pomalé skúmanie ticha Pomalé skúmanie ticha Patrick Rothfuss

Krásna kniha, aj keď som sériu nečítala. Požičiavala som si ju s tým, že to je samostatná kniha, ale vôbec neľutujem, že som si ju prečítala. Veľmi sa mi páčila z toho dôvodu, že príbeh je úplne iný ako väčšina príbehov. Je poetický, hlboký a hlavná postava Auri je zvláštna, ale sympatická.

Hystéria Hystéria Katherine Howe

Dobrá kniha. Páči sa mi téma, je to niečo iné, originálne. Veľká hrsť napätia dopĺňa štipka vášní. Ale prečo som jej nedala plný počet? V niektorých miestach sa mi zdalo, že autorka to zbytočne naťahuje a tým pádom sa mi to zdalo také pomalé. Nehovorím, že to nebolo napínavé, len pomalé. V niektorých pasážach bolo zase dosť ľahké odhadnúť, čo sa stane. Chýbala tam ešte jedna vrstvička tajomstva. A čo sa týka toho konca - zdal sa mi príliš zmätený, preťahovaný a nebola som z neho šokovaná. Predvídala som. Ale na druhú stranu, páčilo sa mi prelínanie dvoch dejových línií. Tá línia z minulosti obohacovala ten súčasný dej a tvorilo to spolu skvelú súhru. Takže za mňa taký priemer... :)

Bozk Bozk Anna Todd

Od včera večer som dodnes prečítala cez sto strán. Kniha má absolútne nezaujala, od začiatku to bolo hrozne klišoidné, typické a nudné. Skutočne sa to podobá na FF. Tak otrepaný vzťah Tessy a Hardina má vytáčal. Bol to môj prvý pokus začítať sa do knihy a aj posledný. Vzdávam to, idem radšej čítať niečo fantasy aby som prebila tú presladenosť, čo do mňa kniha vložila

28.05.2019 odpad!

Triaška Triaška Maggie Stiefvater

Do tejto knihy som šla s tým, že to bude priemerný príbeh, gýč v podobe Twilightu. No to som sa mýlila a kniha bola nad moje očakávania, zamilovala som si ju.
Od začiatku som si ju veľmi užívala a nič tam nebolo preromantizované, bolo to také pekné, milé. Páčil sa mi vzťah medzi Sam a Grace, no viac som mala rada Sama, bol taký... iný a jeho trápenie a depresívnosť (neviem, či sa to dá nazvať takto, no iné slovo mi nenapadá) mi pripadala skutočne veľmi silno emotívne spracovaná. Závidela som Grace, že ho mohla objať. Celkovo ich stretnutie a príbeh bol veľmi dobre spracovaný, hneď ma to zaujalo a vtiahlo do deja a nepustilo ma to von.
Áno, je síce pravda, že vlkolaci - alebo skôr vlci - neboli takí ako sú opisovaný v takých klasických fantasy knihách, ale môžem s určitosťou povedať že do tejto knihy by sa nič také ani nehodilo a postavy vlkov sú skrátka skvelé. A nápad premeny na vlka je takisto veľmi zaujímavý a myslím, že celkom originálny.
V knihe som našla jedno malé negatívum - asi v trištvrte knihy tam bola malá hádka, ktorá mi pripadala nezmyselná, ale to sa dalo ľahko prehliadnuť, pretože koniec bol totálne skvelý, emotívny a ja osobne sa priznám, že som ho preplakala. Toľko emócií, čo v nej bolo ma celkom odrovnalo a ja som mala chuť okamžite začať čítať druhý diel, avšak, bohužiaľ, ho ešte nemám.
Celý príbeh som žila so Samom, s Grace, takisto tam bolo pár krásnych myšlienok, odkazy na knihy a poéziu, čo mám ja osobne v knihách veľmi rada.
Takže ak si myslíte, že to je podobné Twilightu a takej gýčovosti, na to zabudnite a prečítajte si túto knihu, pretože toto nie je Twilight.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Karika ma predtym oslovil knihou Strach, ktora bola jednoducho skvela. Rada by som sa dostala aj k precitaniu Tmy. Ale Trhlina... Ja neviem. Bohvieako ma to nedostalo. Pride mi zaujimave, ze to je podla skutocnosti. Ale vobec ma to tak nedostalo ako strach... A celkom ma to aj mrzi, lebo som od tejto knihy vela ocakavala. Sklamala ma...

Denník nočného motýľa Denník nočného motýľa Rachel Klein

Neviem čím mám vlastne začať. Denník nočného motýľa je veľmi zvláštna kniha a myslím si, že niekto by mohol mať problém s jej pochopením a pochopením jej podstaty. Na druhú stranu je to celkom dobrý príbeh, ktorý má hlavu a pätu.
V prvej polovici príbehu som sa trochu nudila, nedokázala som sa do príbehu dostať, možno to bolo spôsobené náladou. Po čase sa mi však podarilo pokračovať a koniec-koncov som knihu dočítala za dva dni.
V knihe bolo však aj zopár zaujímavých myšlienok, ktoré ma donútili rozmýšľať. Aj vďaka myšlienkam a mysleniu hlavnej bezmennej postavy som nadobudla pocit, že kniha je takou zvláštnosťou, hoci používa motív s upírom a hoci upír bol jednou z podstát knihy, bol mnohokrát spomínaný, jeho prítomnosť občas prebíjajú iné okolnosti.
Viem, že recenzia bude asi pôsobiť rozhádzaná, neuprataná, ale skutočne neviem normálne a plnohodnotne zosumarizovať to, čo si o knihe myslím. Každopádne dojem bol celkom dobrý, priemerný a zvláštny. Kniha nie je oddychová, skutočne nad tým potrebujete rozmýšľať, aby ste knihu mohli pochopiť. Pozitívom pre mňa bola taká potemnelosť, pretože ja také knihy mám rada, takže ľahký závan depresívnosti mi vôbec nevadil, hoci niekomu inému to vadiť môže.

My ostatní tu len tak žijeme My ostatní tu len tak žijeme Patrick Ness

No, tak sa do toho pustime. Všetci vieme, že je to taká zvláštnejšia kniha a to tým, že hlavný hrdina nie je žiadny vyvolený, ale len obyčajný chlapec. V prvom rade oceňujem nápad autora. Vymyslieť dnes také niečo je super. Spojitosť nadprirodzena a obyčajnej reality obyčajných smrteľníkov je dobrá kombinácia, zvlášť keď ten nadprirodzený boj a odohráva niekde na pozadí. Ak by som to vzala z toho kritického konca, v knihe sa nič extra nedeje. Ale vlastne deje. Je to napísané dobrým štýlom, ktorý vás poháňa v čítaní, aj keď to nie je o vyvolených - nezávislákoch. A hoci sa napohľad zdá, že sa tam nič nedeje, dejom je Mikeov život - jeho problémy, starosti a to všetko. Takto by to asi bolo, ak by sa kniha diala v skutočnosti. Ak by ste vy žili popri ľuďoch, ktorí sú vyvolení na to, aby zmenili svet, alebo aby ho ochránili, ovplyvňovalo by vás to, ale riešili by ste aj svoj vlastný život. A taká kniha je.
V závere môžem dodať, že bola dobrá, jej čítanie som si aj celkom užila, ale v konečnom dôsledku to vo mne nič extra nezanechalo. Skrátka som len odložila knihu a vzala si ďalšiu. Ale inak to bola dobrá kniha.

Skúška ohňom Skúška ohňom Suzanne Collins

Wow. Viac k tomu nemám čo dodať.

Drozdajka Drozdajka Suzanne Collins

Zaujímavé pokračovanie.

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Aj po druhý krát to bol super zážitok, príjemné čítanie. Koniec ma znovu rozplakal. Stálo to za to, zopakovať si to. :-)

Lov na nevestu Lov na nevestu Michaela Galambošová

Veľmi dobrá a svieža kniha. Nemala som na ňu žiadne očakávania a preto ma veľmi prekvapila. Autorka má zaujímavý a pútavý štýl a hneď ma príbeh oslovil. Je to vtipné, ľahké a zároveň trochu smutné, keď hlavná hrdinka zistí, čo je Jozef zač. Bolo mi jej ľúto.

Žár Žár Richelle Mead

Skvelé pokračovanie tejto série. Ani štvrtý diel ma nesklamal. Bolo tam všetko, čo som od štvrtého dielu očakávala, ba ešte aj niečo viac. Nadprirodzeno, akcia, romantiky a proste všetkého, čo táto séria so sebou prináša. Nič mi na tom nevadilo, dalo sa čakať, že sa Georgina bude správať tak, ako sa správala a podobne. Neviem prísť na to, ako napísať dlhšiu recenziu, proste knihy od Richelle Mead milujem. Tento štvrtý diel aspoň trošku napravil reputáciu z predošlých dvoch dielov (tretiemu som tiež dala plný počet, ale bola som sklamaná zo Setha, druhý diel bol slabší), a znovu ma presvedčil, že je to skvelá séria.

Selekcia Selekcia Kiera Cass

No, nie je to nič extra akčné, nič prehnane úžasné ale v celku to nebolo zas tak zlé. Ten milostný trojuholník má stval, America má stvala, dej nijako veľmi negradoval, ale čítanie to bolo celkom ľahké, milé a oddychové. A keď už mám k dispozícii ďalšie diely budem pokračovať, ale tým môj záujem o túto sériu asi skončí. neviem, je to také rozpačité.

Spútaní časom Spútaní časom Martin Repa

Prave som ju dovitala a skutocne neviem najst spravne slova. Je to velmi zaujimavy pribeh plny tajomstiev a zvratov. Ano, je to zlozitejsie citanie, ale clovek sa dokaze v mnohych pasazach najst. su tam velmi hlboke myslienky a vyzdvihnuta sila lasky. Koniec je sokujuci. Este teraz citim v ociach slzy... Autorovi patri moja hlboka poklona za tento uzasny debut.

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Prečítala som ďalší prvý diel série. Na túto sériu konkrétne som bola už veľmi dlho zvedavá a tak som neváhala a prečítala si prvý diel.
Zo začiatku sa zdal dej pomerne rozpačitý, nevedela som, čo si mám myslieť. Neskôr sa to však zmenilo a stával sa z toho perfektný a napínavý príbeh, plný rôznych tajomstiev, akcie a aj bolesti zo strany hlavnej postavy - Nathana, ktorý bol napol dobrý a napol zlý čarodejník. Musím uznať, že nápad je to skvelý a aj dobre spracovaný, pretože je to zase niečo iné. Vôbec vám kniha nedáva šancu nudiť sa a ani len nadýchnuť, pretože vás núti hltať príbeh. Nedokázala som sa od príbehu vôbec odtrhnúť.
Nathana ako hlavnú postavu som si veľmi obľúbila a prežívala som s ním jeho trápenie. Na knihe bolo asi najlepšie to tajomno, ktoré tam bolo veľmi citeľné a silno tam boli vykreslené pocity nedôverčivosti voči ostatným.
Neviem, čo viac treba dodávať, musíte si to skrátka prečítať, najmä pokiaľ máte radi čarodejníkov, tajomno a nadprirodzenosť vsadenú do našej reality.

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Príbeh so zaujímavým námetom. Začal sa čítať celkom dobre, hneď ma zaujalo to celé vchádzanie do snov ostatných ľudí po naviazaní očného kontaktu. Sú tam pekne opísané aj jednotlivé sny a všetky pocity.
Poviem to takto: bola to fakt psycho kniha, najmä v druhej polovici. Tam to bolo teda fakt skvelé. Áno, prvá polovica bola taká zvláštna, trochu pomalšie som sa dostávala do príbehu, no napokon sa to podarilo s tým pocitom, že kniha naberala svoje tempo a pekne gradovala. Hlavnú postavu - Parkera - som si celkom obľúbila aj keď na druhú stranu nie až tak veľmi.
Na knihe ma sklamalo, že jediná nadprirodzenosť tam bola tá Parkerova schopnosť vchádzať do snov. Myslela som si, že tam bude nejaká nadprirodzená zápletka, no nebola. Všetko bolo v podstate reálne. Nie že by to bolo nejako zlé, no očakávala som niečo iné. Ale na druhú stranu, nijako to nezničilo podstatný dojem knihy. Bola dosť napínavá a ak by ste tam hľadali nejakú romantiku, tak to môžete rovno vzdať, nie že by tam neboli náznaky lásky, ale len málo, čo mne ako náročnej čitateľke vyhovovalo.
Každopádne kniha sa mi dosť páčila až na to malé sklamanie a odporúčam vám ju, najmä ak máte radi také psychologické faktory v príbehoch a vchádzanie do snov.