Eliška13 Eliška13 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Překrásná, čtivá, dojemná kniha. Jsem hrozná ráda, že jsem se rozhodla, ji přečíst.

29.04.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla moc krásná. Přeskakování v čase pro mě bylo náročnější na pochopení a ze začátku nebylo snadné udržet pozornost. Ale pak do sebe všechno zapadne. Je to velmi dojemný a silný příběh. Hrozně jsem se bála, že to dopadne, jak to dopadlo.

10.03.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

(SPOILER) Od Ruty Sepetys jsem četla všechny knihy a ani tato nezklamala. Určitě moc doporučuju.
Celou dobu jsem si myslela, že hlavním problémem bude pan Van Dorn a že nejdůležitější zápletka nastane ve chvíli, kdy se dostane k zápisníku. Přišlo mi to hrozně očividné, až mě štvalo jak.
Jasně jsem se spletla, takže jsem byla „mile“ překvapena, že to bylo jinak. Kniha vlastně dopadla docela dobře. Ale z epilogu a odhalení pravdy mi bylo opravdu smutno.

14.04.2024 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha byla skvělá, napínavá, ale i smutná. Musím říct, že u téhle knížky asi nejde nebrečet. Velmi poutavý a poučný příběh. Určitě doporučiji přečíst, o těhlech věcech se musí více mluvit.

21.02.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Knížka se mi velmi líbila, příběh byl napínavý a čtivý, nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout. Rozhodně můžu jen doporučit, jsem z ní hrozně nadšená. Jen mě trošku mrzí, že zde nebyla žádná větší zápletka, alespoň tak mi to připadalo.
Docela by mě zajímalo proč to přeložili jako Potrhaná křídla!?

30.01.2019 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Musím říct, že je to jedna z nejlepších knih co jsem četla. Užasný příběh, nečekané zápletky a vztahy, byla jsem naprosto překvapená... Uznávám že je příběh trochu nerealný, ale není právě to to kouzlo?... Rozhodně tuto knihu doporučuji!

11.06.2018 5 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Tahla kniha se mi moc líbila. Určitě i proto, že jsem nevěděla co mám od ní čekat a velmi příjemně mě překvapila. Rozhodně je z celé série nejnapínavější. Určitě by mě nikdy nenapadlo , že nabere takový směr. Prostě jednoduše řečeno byla skvělá!!! :D
PS: myslím že by Alea, Lennox a Tess mohli být tak o dva roky starší.

25.08.2017 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Do knížky jsem se okamžitě zamilovala a celou ji zhatila za jeden večer a noc, nemohla jsem se odtrhnout. Neskutečně čtivý a krásný příběh.

24.03.2021 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ze začátku jsem knihu často odkládala, protože mě moc nebavila. Ale potom mě příběh úplně pohltil a byla jsem nadšená. Konec jsem opravdu nečekala, nevěřila jsem, že to Finch udělá.

22.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Hezká knížka, u které jsme se několikrát nahlas smála, ale i brečela. Přišla mi spíše jako průměr, ale hezká.

04.05.2021 3 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Sice nejsem příliš žhavý čtenář, ale tuto knihu bych určitě doporučila :D

02.07.2017 5 z 5

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Bohužel každá běžná situace, kterou parta prožívá, se musí zvrhnout. Pořád přibývala spousta nových informací, ale bylo to celou dobu napínavé a to především v závěru.
Stejně jsem nadšená i jako předchozích dílů.

15.08.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha mě opravdu pohltila, jde o kus historie o kterém toho víme tak málo. Opravdu krásný příběh stejně jako u předchozích knih této autorky.

14.02.2021 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se mi velmi líbila, byla rozhodně dost napínavá a zajímavá a taky plná poměrně nečekaných zvratů.

01.11.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Od této autorky jsem již četla dvě knihy a nemohla jsem odolat té třetí. Musí říct, že jsem měla asi hodně velké očekávání a jsem možná malinko zklamaná. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale prostě jsem čekala něco víc.

30.07.2020 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Knížka byla od začátku do konce neustále napínavá. Nemohla jsme se od ní vůbec odtrhnout. I přes to, že to není úplně můj šálek kávy, se mi kniha opravdu líbila.

26.08.2019 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Kniha je pěkná a čtivá, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, určitě moc doporučuji

11.08.2018 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

NÁDHERNÁ KNÍŽKA... co víc dodat?

08.07.2018 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Ikdyž tu někteří píší, že kniha byla ze začátku nudná, podle mě byla od začátku do konce úžasná. Příběh o bolesti a lásce, který se klidně mohl stát, příběh, který nebyl přehnaně romantický jako, že se zamilují na první pohled a zůstanou spolu po zbytek života... Mám jen jednu vítku která s příběhem nesouvisí a nemá téměř žádný význam a které jsem si ani moc nevšímala, je to překlad názvu. V originále se knížka jmenuje Our Chemical Hearth- Naše chemická srdce...
PS: Těším se na další dílo této autorky.

21.12.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Tato knížka je podle mě bezchybná.
Žádnou knihu jsem doposu nikdy nečetla víckrát ale Alea je vyjímkou.
Jak 1. ta 2. díl jsem si naprosto zamilovala a jsem celá nedočkavá na 3. díl :D

02.07.2017 5 z 5