elexmil elexmil komentáře u knih

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Pro toho, kdo jede do Mexika, určitě bezvadný zdroj informacích podaný příjemnou a zábavnou formou. Díky těm informacím jsem při své cestě Mexikem vnímala mnohé, čehož bych si bez přečtení obou Mexikopedií asi ani nevšimla.

15.01.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásné čtení, přečetla jsem za víkend. Můj celý profesní život je spojen s lidmi s nemocemi, s handicapy - jsem díky tomu docela otrlá, přesto mi konec této knihy vehnal slzy do očí, to se mi již velice velice dlouho nestalo. Někde jsem četla, že skutečně svobodný je člověk, jen když je sám. Když má člověk blízké, kteří ho milují a potřebují, sám není. Do jaké míry má pak člověk právo na takové rozhodnutí, jaké udělal Will, rozhodnutí, které život jeho blízkých zatraceně negativně ovlivní.

26.05.2024 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Knihu jsem si vzala tak trochu tématicky s sebou na cestu do Paříže, na ukrácení času při čekání na letišti bylo dobré. Na text mám vcelku obdobný názor jako Fanda74.

14.05.2024 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Odpočinkové pěkné napínavé čtení. Mé hvězdné hodnocení snižují dvě otázky: Proč B.Benedick vlastně pronajal ten nevyklizený byt? Proč S.Lorenz ukryl své poslední obrazy a proč stopy k jejích nalezení byly tak složité ? Líbily se mi citáty uvádějící každou kapitolu. Pobavil mne pro mne aktuální citát "Paříž je vždy dobrý nápad". Na cestu si ráda vezmu další Mussovu knihu.

19.04.2024 3 z 5

Čtyři múzy Čtyři múzy Sophie Haydock

Osvěžila jsem si vzpomínky na četbu této knihy v rámci tvoření svých seznamů. Tento životopis byl pro mne hodně a hodně přínosný, nevím co je fikce a co pravda, popis doby, kdy Egon S. žil je velmi věrohodný.

19.02.2024 5 z 5

Olive Kitteridgeová je zpět Olive Kitteridgeová je zpět Elizabeth Strout

Krásné čtení pro seniorky.

27.01.2024 4 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Autorovy rozhovory se mi líbí, tady celkem zklamání, úvahy pro mne plané. Asi už nevěřím, že by svet někdo vylepšil.

27.01.2024

Nalezené světlo Nalezené světlo Jacques Lusseyran

Jsem na databázi krátce, vzpomínám na knihy, které jsem četla v minulosti. A samozřejmě mi vytanou na mysli ty, které mne něčím oslovily, které byly dobré. Tato k nim zatraceně moc patří.

22.01.2024 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Hodnotím s odstupem, stejně jako díl první, ten první se mi vybavil hodně lépe. Nicméně kdysi jsem dočetla a líbilo se mi.

21.01.2024 3 z 5

Grandhotel Evropa Grandhotel Evropa Ilja Leonard Pfeijffer

Nedočetla jsem. Filosofující pasáže ubíjející, až narcisistní hlavní postava spisovatele.

20.01.2024 1 z 5

Mexikopedie 2 Mexikopedie 2 Eva Kubátová

Stejně jako u prvého dílu: Pro toho, kdo jede do Mexika, určitě bezvadný zdroj informacích podaný příjemnou a zábavnou formou.

15.01.2024 5 z 5

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Odkládám po dvou dnech nedočtené. Nemám na to, abych četla o hrůzách kulturní revoluce. Že by to bylo stářím?Stačí mi ty hrůzy, co se dějí v současné době - na Ukrajině, v Izraeli.. Stačí mi přečtená kniha Novinářem v Číně.

14.04.2024

Malířka z Benátek Malířka z Benátek Rhys Bowen

Knihu jsem si vzala s sebou na cestu do Benátek, trochu mi můj výlet dokreslila, tak alespoň nějaká ta hvězdička. Ale kdybych ji četla doma, tak nevím nevím, zda bych ji vůbec dočítala. Styl "červená knihovna" mne nebere.

08.04.2024 2 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Klidné, milé, laskavé čtení. Bavilo mne, jen ta životní moudra podávaná trochu až moc "po lopatě". Nevím, jestli je to pro čtenáře knih uvedených na přebale (znám jen Staříka), já při čtení vzpomínala spíše na knihy o Olive Kitteridgeové. Nu a nazývat osobu ve věku 69 let starcem ??? To osoby mého věku poněkud nadzvedne :-)

15.02.2024 3 z 5

Olive Kitteridgeová Olive Kitteridgeová Elizabeth Strout

Výborné čtení zejména pro seniorky.

27.01.2024 4 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Oddechové čtení, tak trochu "červená knihovna", k dočtení jsem se nutila. Pozitivní něco nového z historie Norska. Kdysi dávno jsem v N. byla a tehdy mne nenapadlo, jaké úsilí bylo spojeno s budováním železnice.

19.01.2024 1 z 5