Olive Kitteridgeová

Olive Kitteridgeová

Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku na penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata - touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku. Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nel...celý text

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.
Elizabeth Stroutová, nejčtenější spisovatelka novin New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42422/olive-kitteridgeova-42422.jpg 4.128

Olive Kitteridge (2008)

Vydáno:, Jota
Více informací...

Koňadra
18.03.2016

Veľmi pekná knižôčka. Teta spisovateľka vie písať. Písať pútavo, milo, s jemným úsmevným nadhľadom, ale, čo je najpôvabnejšie, vie vytvoriť osobitú atmosféru sveta, do ktorého zasadí dej. Toto vskutku stojí za prečítanie.

1zuzana
18.05.2015

Kniha je jeste lepsi nez televizni serie. Doporucuji shlednout i precist knihu. Bajecne se doplnuji.

Ronny
16.01.2015

Na knihu mne upozornilo vysoké hodnocení televizního zpracování dle předlohy této knihy. Na mne hluboce zapůsobila. První půlku jsem četla jedním dechem, pak bylo pár kapitol, které mne až tak nezaujaly, ale konec mne zase chytl. Je to také tím, že jsem starší než většina zde registrovaných knihomilů, velmi dlouho vdaná, a proto mi byl životní příběh hlavní hrdinky a jejího okolí blízký.
Bohužel v češtině jsem žádné další knihy od autorky naobjevila, ale objednala jsem si je přes amazon v němčině.

LenkaBA
23.09.2014

Mě se kniha velice líbila, nemůžu jinak než 5 hvězd. Čteno jením dechem. Poté co jsem knihu koupila v Levné knize a nasledném nízkém hodnocení jsem byla skeptická, i když dostala pulitzerovu cenu 2009. Po jejím přečtení nadšená a odhaléná. Kniha je tu zřejmě nízko hodnocená, jelikož odkrývá vlastnosti každého z nás a to není všem po srti. I teď se to ve mně pere :). Zřejmě u nás nedoceněná nebo nedostatečná reklama. Na jednu stranu oddechová a na druhoustranu vas nutí se zamyslet nad sebe samými,rodinymi vazbami, atd. Ráda si ji přečtu opět v pozdějším věku. Možná na mě zapůsobí ještě silněji a nebo naopak mnohem méně.

Elizabeth Strout

Elizabeth Strout