ELENtheKNIHOMOL ELENtheKNIHOMOL komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Nebylo to špatné, po předchozí knize to byla rozhodně změna k lepšímu,ale proč proboha už někdo Darcy neřekne, že horor nemá vždy končit "šťastně až na věky".Její knihy by měly být spíš řazeny jako Young Adult horor.Protože pokaždé když v jejím příběhu hrozí,že by Vám mohla začít naskakovat husina, tak to Coates utne, jakoby se bála, že čtenáře moc vyděsí.
Na druhou stranu jsem ráda, že tentokrát to bylo opravdu pojato duchařsky. Darcy sice neumí vystrašit, ale určitě umí dobře vyprávět, takže stránky Vám mizí pod rukama ani nevíte jak.
Závěr byl sice předvídatelný, ale už daleko lépe uchopitelný a uvěřitelný než v předchozích knihách.

14.02.2023 3 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Dotek viatáru je přímým pokračováním knihy Zlatá Grai, takže začínat čtení druhým dílem v tomto případě nemá cenu. Moc ráda jsem se vrátila do tohoto neuvěřitelně zajímavého (lze říci až surového) světa,kde v noci září rudé hvězdy a přes den stříbrné. Světa, ve kterém nic není zadarmo a kde neexistuje něco co by vyloženě vytyčovalo dobro a zlo, volí se vždy jen to menší zlo. Autorka znovu skvěle graduje atmosféru hlavní dějové linie a zároveň výrazným způsobem rozvinula děj o další vedlejší postavy. Navíc Kristina píše brilantním jazykem, který vás vtáhne jak tornádo a nepustí. Postavy jsou komplexně vykresleny, že je možné ztotožnit se s každou z nich.Isarell a Bastien mi skvěle sedí a baví mě o nich číst. Byly chvíle, kdy jsem četla se zatajeným dechem a byly tu i momenty, kdy jsem měla chuť s knihou praštit o zem. Posledních 100 stran jsem to každou chvíli odkládala s tím, že na tohle prostě nemám nervy a za 10 minut jsem po ní zase sahala, protože jsem musela vědět jak to dopadne.
Tento příběh je akční jízda plná velmi nečekaných zvratů až do samého finále. Dynamická fantasy, která se hravě vyrovná zahraniční tvorbě a její přečtení byste rozhodně měli zvážit.

14.02.2023 5 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Tento příběh je naprosto epické, dechberoucí a čistokrevné fantasy. Kristina má neskutečný talent na psaní. Přestože tento první díl se asi do poloviny zabývá vytvořením komplexního světa a vysvětlením systému jeho fungování, vůbec mě tato popisná část nenudila.Autorka vládne opravdu bohatým jazykem a já si užívala každou větu. Pokaždé když jsem knihu otevřela, jsem se úplně ponořila do děje, který jakoby se mi odehrával přímo před očima, protože spisovatelka dokonale dokázala vše popsat takovým způsobem, že Vás to vtáhne do stránek a Vy se ocitnete vedle hlavní hrdinky v Ellektrysu a sledujete její nelehký výcvik jako film. Knihou nás provází dvojice Isarell a Bastien, ale ženská hrdinka tu dostává mnohem více prostoru.
Knížka je plná magie, drsného tréninku, boje, akce, intrik, ale hlavně i spoustou neotřelých postav.Máme tu stříbrné rytíře, krvožrouty, čaroděje, tajemné Grai i šílené divoženky. Závěr má uzavřenou zápletku, zároveň je ale začátkem většího příběhu.

14.02.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Páni! Tohle byla skvělá kniha!
Napětí,akce,šílené zvraty.Připravte se na to,že tento thriller vás pohltí hned v začátku a vyplivne vás až na konci naprosto šokovaného.

Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky.Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani zasahující policisty či zdravotníky.Šílený sériový vrah vystavuje své oběti nanejvýš bizarním způsobem. Jedná se o spiknutí s cílem zabít policisty a záchrané složky, které se snaží zraněnému pomoci,tím že nastraží na místě činu bombový útok.
Ava s Lucem musí vyřešit "nejvýbušnější" případ jejich kariéry a zároveň nesmějí dovolit,aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Navíc si dobře uvědomují, že jejich životy a životy mnoha dalších jsou ohroženy pokaždé, když se snaží zachránit každou další oběť.
Dokonalá lítost je má první přečtená kniha z této série a nezaznamenala jsem žádné problémy při sledování děje kvůli nedostatku informací o postavách. Ale jsem zcela uchvácena stylem psaní této autorky, který upoutal moji pozornost natolik,že určitě potřebuji knihy 1-6.
Zločiny jsou skvěle zpracované,stejně tak i složité a obtížné policejní vyšetřování.
Navíc vyprávění obsahuje i kapitoly "předtím",které nám umožňují nahlédnout do životů určitých lidí před začátkem atentátů a odhalují nám další informace, které budete v napětí sledovat,přemýšlet jak do sebe tyto dva příběhy zapadnou a nakonec doufat,že se mýlíte.
No a závěr?
Helen ví,jak nalákat na další díl. Tyto konce nesnáším a zároveň miluju.
Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi komplikované thrillery s působivými postavami a spoustou překvapení.

30.05.2023 5 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Agentka FBI Kate Haydenová musí dopadnout vraha,který napodobuje zločiny, na jejichž vyšetřování se v minulosti podílela.
Nový případ ji přivádí do rodného San Antonia,kde se před lety sama stala obětí násilí.
Vražda,která se tam stala připomíná zločin sériového vraha s přezdívkou Samaritán.Jenomže Kate už Samaritána zatkla,buď se tedy dopustila strašného omylu,nebo jeho práci někdo napodobuje.Kate je tedy poslána do Texasu,aby spolupracovala na případu s místním detektivem Theem Mazurem.Netrvá dlouho a ve městě se objeví další mrtvá žena,jejíž způsob zabití se shoduje zase s jiným Kateiným uzavřeným případem.
Posílá Kate za mříže nevinné, nebo co se tu vlastně děje?

Pokud máte rádi policejní postupy,bude se vám tato kniha líbit, protože je hlavně o nich a jsou poměrně podrobně popsány. Máme tu dobře napsané a promyšlené záhady kolem vražd se skvělými zápletkami, které vás nutí otáčet stránky, abyste zjistili,zda jste na správné cestě k vyřešení případu.

Autorky aktivní styl psaní vás vtáhne přímo do dění nabitého příběhu a poskytuje nám správné množství různých detailů, aby čtení bylo zajímavé, ale zároveň aby nás nerušilo od hlavní dějové linie.
Přesto, že máte poměrně brzy představu o tom,kdo je tady ten špatný, je tam stále dost záhad a napětí, které vás udrží v pozornosti až do konce.
Postavy jsou složité a zajímavé. Kate mi zpočátku moc neseděla,ale postupně, jak se její postava vyvíjela,jsem si ji nakonec oblíbila. Detektiv Mazur je poctivý a slušný sympaťák už od začátku.
Máme tu i trochu té romantiky,ale ta není těžištěm této knihy.
Závěr byl dramatický a akční.

12.04.2023 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

"Cesta končí jedině tam,kde se sama zastavíš."

Šárka sní o tom,že se jednou bude živit psaním knih.Momentálně jí ale nic nevychází podle plánu a ve svých téměř třiceti letech se jí život hroutí jak domeček z karet.Ve chvíli, kdy si Šárka myslí, že hlouběji už v životě nemůže klesnout,potkává Ivana,charismatického spisovatele,který by byl dokonalý,kdyby nebyl čerstvě v důchodu.
Tohle není žádná Young Adult romantika ze střední, tady čteme o lidech,kteří už mají něco za sebou,o lidech,kteří by klidně mohly být našimi sousedy,známými atp. Prostě o lidech z masa a kostí.
Je to román o zakázané lásce,stárnutí a hledání trochy toho životního štěstí, který je navíc velmi vtipný, místy tak vtipný,že jsem brečela smíchy. A je plný sarkastického humoru,který miluju.
Honza Chroust je zde nesporně král sarkastických hlášek a ráda bych poznala i v reálném životě někoho jako je on.
Knížka pojednává o tom,že osud je nevyzpytatelný a nikdo z nás neví,jaké překážky nám postaví do cesty a kam a ke komu nás zavede.

"Všichni v sobě máme kapitoly, které nechceme číst nahlas."

Hlavní hrdinka Šárka mi byla od začátku blízká,jako bychom si byly v některých ohledech podobné.
Tereza napsala krásný příběh, který mě až nečekaně oslovil.Bylo to milé, vtipné, takové ze života a plné myšlenek, které vás donutí se zamyslet.
Doporučuji všem romantickým duším,zvláště těm trochu odrostlejším,které se rádi u příběhu i zasmějí.

07.04.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Pokud máte rádi tajemno,tato kniha bude pro Vás to pravé.

Na vzdáleném a pustém ostrově u irského pobřeží ,který je plný strmých útesů a rašelinišť,se scházejí hosté, aby oslavili dva lidi,kteří chtějí spojit své životy v jeden.
Nevěsta si přála pro svou svatbu jedinečné a velkolepé místo.Tento ostrov je děsivý, ale zároveň nádherný a hlavně soukromý prostor pro nastávající pár, který jakožto známé osobnosti netouží po pohledech veřejnosti.
Ženich je pohledný a okouzlující televizní hvězda.
Nevěsta je chytrá a ambiciózní vydavatelka online časopisu.
Během čtení zjišťujeme,že skutečné potíže a nebezpečí této svatby nemá co do činění s ostrovem ani s blížící se bouří v podobě těžkých vln narážejících na útesy,nýbrž se odehrává mezi hosty.
Autorka nám tu nabízí vyprávění z pohledu několika postav, což mě se osobně v knihách líbí, protože tím dostává příběh větší hloubku.A tady se nám kapitoly vrací i mezi součastností a minulostí,ale nebojte,vše je dobře přehledné a postavy jsou tak odlišné, že i když je tam více perspektiv,funguje to skvěle.
Lucy zde právě díky počasí a prostředí, do kterého je vyprávění zasazeno,vybudovala temnou atmosféru, která dokonale přispívá k pocitu blížící se zkázy a tento pocit prostupuje celým příběhem.
Líbilo se mi, že dlouhou dobu nemáte tušení kdo je oběť,takže nemůžete odhalit ani vraha.
Závěr mě šokoval, vůbec jsem tohle nečekala.Plyne nám z toho i pěkné ponaučení o tom,že minulost a naše činy se nám vždy vrátí.

21.02.2023 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Mladá,čerstvě ovdovělá Charlotte je úspěšná podnikatelka, která se snaží načerpat síly a vyrovnat se se ztrátou manžela na švédském venkově. Tam ji však zastihne nečekaná zpráva.Po tetě, kterou nikdy neviděla, zdědila v Londýně dům a spolu s ním i malé skomírající knihkupectví.
Charlotte,rozhodnutá dům prodat,odlétá do Anglie,kde zjišťuje, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem.
Navzdory tomu si Charlotte knihkupectví i lidi v něm zaměstnaný oblíbí a zjišťuje, že jí je v Londýně lépe než ve Švédsku. Doma jí totiž každý kout připomíná zesnulého manžela. Zůstává tedy prozatím v knihkupectví a snaží se jej zachránit a také chce zjistit,proč nikdy svou tetu nepoznala.
Moc milé vyprávění plné lásky ke knihám,přátelství a letitém tajemství dvou sester- Charlottiny maminky a tety,které vyplouvá na povrch.
Autorka nám tu vypráví příběh ve dvou dějových linkách. První se týká součastnosti a Charlotte a ta druhá se dívá do minulosti za životem Charlottiný mamky a tety.
Postupně odhalujeme spolu s hlavní hrdinkou ,proč tetu nikdy nepoznala,proč o ní nikdy maminka nemluvila,proč vlastně neví nic ani o svém otci,ale hlavně proč zdědila knihkupectví.
Nečekejte příběh plný akce a romantiky, je to spíše takové milé,pomalé a oddechové čtení z příjemného prostředí plného knih.
Budete obklopeni lidmi,kteří knihy v papírové podobě milují.
Četlo se mi to velmi dobře, ráda jsem trávila čas v knihkupectví s příjemnými postavami,které jsem si hned oblíbila.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Když Mara a Niel koupí dům u Blackwoodu, dostane se jim varování, že se ve zchátralé budově daleko za městem dějí podivné věci. Mara ale na duchy nevěří a tenhle dům je díky své pověsti tak levný...

Tohle byla asi nejlepší autorčina "pohádka" z celé série strašidelných domů, ale i tak to byl pouze dobrý příběh o nadpřirozenu,rozhodně ne však skvělý.
Darcy umí skvěle popsat prostředí domu a atmosféru,kterou podtrhne i dobře vymyšlenou historii domu,ale její postavy jsou stále ploché jak vystřihovánka z papíru.
To způsobuje fakt,že vám na nich nějak nezáleží,ba naopak se těšíte až přijde noc a oni budou zase strachy bez sebe.
Hlavní postava Mara se opět chovala dost nereálně - nejednou jsem nad jejím chování kroutila očima a říkala jí: " Hej! Ty blbínku,to tam jako vážně chceš jít?" ‍️
Navíc byla Mara dost otravná a tvrdohlavá žena,která si nedokáže udržet přátele ani zaměstnání a skončí s "Perfekt boyem" Nielem,který je velký, silný, bohatý a až chorobně sladký.Vždy se objeví včas, aby zachránil život a uvařil čaj.
Co se týče paranormální linky vyprávění, tak tam jsem byla vcelku spokojená.Izolovaný dům s temnou historii,bez elektřiny, bez telefonu a daleko od civilizace... tohle Coates prostě umí.
Na závěr nás opět autorka nepřekvapí a končí jako vždy velkým happyendem.

15.02.2023 3 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Zajímavý psychologický thriller.
Tato kniha je psaná v různých formách: krátké kapitoly postav, Corin deník, policejní výslechy, dialogy v chatovací místnosti a textové zprávy. Autorka nás nechává nahlížet i zpět do minulosti, abychom pochopili co se stalo předtím a zároveň aby nám dívky představila. Takže nám díky tomu příběh krásně plyne. Dívky tu představují různé typy dětí, které to nemají doma jednoduché.
Cora je plachá a osamělá holka, kterou psychicky týrá její starší sestra.
Violet je ve městě nová a usiluje o přijetí, vychovává ji svobodná matka, která na ni kvůli své práci nemá čas.
Jordyn je divoká dívka, kterou opustili oba rodiče a vychovávají ji děda s babičkou, kteří ji ale fyzicky nezvládají.
Spisovatelka tu dokonale vyjadřuje pocity těchto nezralých a ovlivnitelných mladých slečen.
Je to varovný a aktuální příběh o pokušeních,kterým malé děti každý den čelí, a o tom, jak těžké je pro rodiče mít přehled o všem,co se v životě jejich dětí děje. Autorka nám také nastíní situace, které poukazují na to, co vše je rodič či prarodič schopen udělat nebo ututlat, aby ochránil svého potomka. Závěr byl pro mě naprostým překvapením, neměla jsem ponětí co se stalo, dokud jsem nedosáhla předposlední stránky. Přestože se mi kniha líbila, dle anotace jsem od ní očekávala něco jiného, proto jedna hvězda dolů.

14.02.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Umění smrti je skvělým začátkem nové krimi série. Pokud vás zajímá téma sériových vrahů, tak na tohoto spisovatele je třeba si dát pozor.
Umění může mít mnoho podob.A tento "umělec" se ho rozhodl uchopit z té nejděsivější perspektivy.
Máme tu zabijáka,jehož už první počin z něj dělá sériového vraha a jako každý sériový vrah chce, aby ho lidé ocenili za to, co dělá. Touží po slávě a uznání, proto své oběti živě natáčí a jejich utrpení sdílí na soc.sítích, kde si již získal své příznivce a chce ukázat více ze své práce.
Sledujeme tu vyšetřovací dvojici Grace Archerovou a Harryho Quinna, kteří čelí sadistickému vrahovi a z jeho dopadení se stává závod s časem.
Příběh je napínavý, kapitoly krátké a velké množství dialogů udržuje tempo vyprávění. Hlavní dvojici jsem si hned oblíbila, oba jsou velmi sympatičtí.Každý z nich si ve své minulosti prošel něčím strašným- ano,toto bývá v krimi thrillerech už hodně klišoidní- ale Fennell o tom nepíše nějak podrobně, takže tady mně to nevadilo. Vedlejší postavy vyšetřovacího týmu jsou také dobře představeny.Je to zajímavá směsice postav a dobrý základ pro sérii.
Na stránkách této knihy najdete několik dobrých zvratů, nepolevující napětí a hodně obětí, takže oceníte, tak jako já, mapu lokací na začátku knihy.

13.02.2023 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Marin měla dokonalý život. Vdala se za svou lásku, vlastní luxusní kadeřnický salón a její manžel Derek je také velmi úspěšný podnikatel.Ve své komunitě jsou obdivováni a jsou šťastní.Dokud se jejich svět nezhroutí v den,kdy jim unesou syna Sebastiana.
O rok později je Marin jen stínem sama sebe.Pátrání nikam nevede a publicita kolem případu se vytratila.Marin si najímá soukromou vyšetřovatelku,aby pokračovala v pátraní tam,kde policie už skončila.
Naděje je totiž to jediné co Marin má a co ji drží v chodu v situacích, kdy už není čeho jiného se držet.

Naděje je sice požehnání, ale zároveň i prokletí, nutí vás čekat a přát si něco, co se možná nikdy nestane.Je jako zeď mezi tím, kde jste a kde chcete být.

Namísto toho,aby soukromá vyšetřovatelka Sebastiana našla,se od ní Mar dozvídá, že Derek má poměr s mladší ženou. Marin se nedokáže smířit s tím, že po ztrátě syna by měla přijít i o manžela.
Derekova milenka je nepřítel s tváří, což znamená,že tohle je problém, který dokáže vyřešit.
Tato kniha je horská dráha emocí. Jako čtenář tohoto žánru jsem byla ohromena tím, jak Hillier přicházela neustále s novými a novými zvraty.Další autorčinou silnou stránkou je to jak staví své postavy.Jsou to skuteční, žijící a dychající lidé, kteří vyskakují ze stránky naprosto kompletní i se svými chybami.
Je to inteligentně a skvěle napsaný psycho thriller s dobře vykreslenou hlavní hrdinkou a s velmi rozházenou dějovou cestou.
Bylo zde poznat,že autorka ví hodně o lidské psychologii,protože dokázala špičkově a naprosto realisticky popsat pocity všech zúčastněných.
Tento příběh doporučuji, pokud hledáte vzrušující děj, který vám rozproudí krev v žilách.

17.04.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Co jsem to proboha právě přečetla?
Opravdu nerada hodnotím knihu špatně, ale tady nemám na výběr.

Kdo je tato autorka a co provedla s Darcy Coates?
Tohle bylo tak přehnané a trapné, spíše úsměvné než hororové.
První polovina příběhu mě bavila,popisnou část a budování atmosféry zvládla Darcy na jedničku. Byla jsem napnutá co z toho vzejde a otáčela stránku za stránkou poháněná zvědavostí.
Od druhé poloviny,když jsem se dozvěděla co to "něco" jež je sleduje je,jsem jen valila oči a obočí mi vystřelovalo až na vrch hlavy.
Tvory,které tu autorka stvořila bych neobsadila ani do scifi.
Tohle byla absolutní blbina.

To už jsem si rovnou mohla pustit film Žraločí tornádo nebo Návrat vražedných rajčat.

Omlouvám se Darcy,ale za mě absolutně ne.
2 hvězdy za první polovinu knihy,která měla potenciál a 3 hvězdy dolů za ploché postavy a velmi kýčovitý milostný románek zasazený do... no,něčeho co mohl být dobrý příběh.

23.02.2023 2 z 5

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Já tedy normálně scifi žánr nevyhledávám.Vlastně ani nevím, proč jsem po knize sáhla.Možná proto,že má krásnou obálku, možná proto,že je z české tvorby...
Každopádně tohle byla naprosto úžasná kniha!
Celý příběh jsem si moc užívala a jen těžko se mi odkládal.
Toto postapokalyptické scifi Vás přenese do Nového světa,z něhož se vlivem očkování proti pandemii,která téměř vyhladila lidstvo,vytratil spánek.Lidé nemusí ani nemohou spát.
Jako první mě hned napadlo,že by to bylo super,tolik věcí by se dalo stihnout,tolik knih přečístatd.No,ale ono to tak skvělé zase nebylo.Aspoň ne pro lidi ze třetího a čtvrtého kvadrantu.Společnost byla totiž zařazena do čtyř skupin dle majetku.Hlavní postava Jacob patří do toho nejchudšího(čtvrtého) a živí se jako toreador bojující s robotickými býky.Je také jedním z dealerů drogy "Sladký sen".Tento prášek je drahý a vzácný,jeho účinek umožňuje 8 hodin spánku. Jacob s vidinou na lepší život přijme pracovní nabídku od boháče z prvního kvadrantu a tím se celý jeho život obrátí naruby. Co když je možné vrátit svět do normálu? Jde vůbec bojovat proti systému?
Příběh je velice zajímavý a plný nečekaných zvratů.Hlavní postavy jsou sympatické a Jacob,to je prostě láska. Autorka tu stvořila svět, který se mi jen těžko s poslední stránkou opouštěl.Nezbývá než čekat jestli bude další díl, protože konec tomu trochu nasvědčuje.

21.02.2023 5 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Třetí a závěrečný díl série Někdo

Aliza a Lucien... tihle dva opravdu nemají čas na nějaké vztahy.
Aliza je vášnivá blogerka,která miluje pečení a vaření a naplno se věnuje nejen studiu,ale i přípravě své první kuchařky.Je to velmi silná osobnost,která bojuje za své sny a dává pro jejich uskutečnění ze sebe vše.
Lucien se naopak po tragické smrti rodičů ujal výchovy své mladší sestry,studuje a rád navrhuje hororové masky,jeho sny ale musely jít stranou,protože na prvním místě je teď péče o Amiciu.
Dokážou si na sebe,i přes své povinnosti,udělat čas a upřednostnit city před rozumem?

Milostný příběh se tu rozvíjí velmi opatrně a autorka věnovala oběma hlavním postavám spoustu času. Poznáme nejen je,ale i jejich hektický a stresující život.

Ani v této knize nechybí důležitá témata,která autorka ráda začleňuje do svých knih.Všechna jsou dobře zpracována do příběhu a dovedu si dost dobře představit, že si z toho mnozí čtenáři mohou něco odnést.
Stejně jako u prvních dvou dílů jsem se dobře a rychle vžila do děje a cítila jsem se s postavami velmi příjemně.Styl psaní Laury je hezký, klidný a snadno se čte.
Epilog byl skvělým zakončením série.

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Druhý díl série Někdo

Cassie a Auri...vedlejší postavy z prvního dílu. Mají mezi sebou naprosto dokonalé přátelství.Sdílejí spolu byt a mají společné koníčky. Jejich světy jsou si zároveň velmi vzdálené.
Auri je populární hráč fotbalu,je tmavé pleti,má spoustu známých a rád se baví.
Cassie je naopak až neobvykle světlý typ,před světem se spíš schovává, miluje samotu a má jen úzký okruh přátel.
Je to co je spojuje silnější než to co je rozděluje?

Na této autorce se mi strašně líbí, že její knihy nejsou pouze sladkými příběhy, ale obsahují i důležitá témata a poselství.
Rasismus, předsudky, tlak být vždy dokonalým člověkem a také nemoc - cukrovka si v příběhu najdou své místo a postarají se o to,aby vás vyprávění nenudilo.
Na tuto dvojici jsem se těšila, protože jsem si je oblíbila už v prvním díle Někdo nový.
Slow Burn romantiku nějak nevyhledávám ,ale jednou za čas si ji ráda přečtu.
Postavu Cassie jsem si zamilovala,tak nějak jsem se v ní částečně poznávala.
Auri byl dobrým příkladem toho,jak se lidé dokážou "maskovat" jen aby zapadli do svého okolí.

Celkově jsem tímto románem mile překvapena, je to krásný příběh a moc mě bavil.

Nikdo by se nikdy neměl stydět za to,co má rád a kdo je.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tom a Karen jsou šťastní manželé,ale jen do té doby,kdy Karen narychlo v panice zmizí z domu a krátce na to havaruje se svým autem do sloupu.Karen leží v nemocnici a na nic z toho dne si nevzpomíná.Neví kde byla ani proč tak rychle jela,takhle se normálně nechová.
Po hospitalizaci se s Tomem vrací domů,ale zdá se, že vše je úplně jinak,Karen má strach,ale vlastně neví z čeho.Nic si nepamatuje.
Děj není nějak složitý, žádná komplikovaná překvapení tu nenajdeme.Je to spíše takové oddechové čtení u kterého člověk nemusí moc přemýšlet.
Autonehoda, ztráta paměti a zahadná vražda... takových příběhů už bylo spousta,kniha nepřišla s ničím novým.
Shari nám toto téma alespoň obohatila ještě o bláznivou sousedku.
Začínám spisovatku lehce podezírat,že nemá ráda své sousedy.
Nečekané zvraty o nichž píše anotace nejsou vůbec nečekané.
Stejně jako u předchozí její knihy už od poloviny tušíte,jak se děj bude vyvíjet.
Ale i tak nemůžu popřít, že byla velmi čtivá,svižná a čtení mě bavilo.

15.02.2023 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku,a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená.

O třicet let později přijde Jo tragicky o svého manžela a spolu s malou dcerkou Ruby se vrací do domu rodičů a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou.Tohle je úplně poslední místo kde chce být, ale nemá na výběr. Jo si vždycky myslela, že její matka má něco společného se zmizením její oblíbené chůvy a chová k ní takovou zášť, že je to až žalostné.
Když pak shodou okolností najde v jezeře na pozemku jejích rodičů lidské ostatky,první co ji napadne je,že by to mohla být Hannah. Ta se ale nečekaně objeví pár dní od tohoto nálezu živá před jejich dveřmi.Je to doopravdy ona? A proč se po těch letech ozvala až teď. Čí jsou ostatky z jezera a co se tenkrát vlastně stalo?

Kniha je vyprávěna ze tří různých úhlů pohledu, máme tu hlavní postavu Jo,její matku Virginii a chůvu Hannah.Nebyla jsem si vůbec jistá komu mám v daný okamžik věřit. Instinktivně mě to táhlo k Jo,ale od začátku bylo zřejmé, že nezná celou pravdu.
Líbil se mi styl psaní této knihy- krátké kapitoly, přeskakování tam a zpět ze součastnosti do minulosti,tiše vás nechá pochybovat o tom,co opravdu víte. Postavy v této záhadě doslova ožívají, jsou velmi dobře vykresleny a autorka odvádí dobrou práci i při zobrazování prostředí.
Napínavý thriller plný zvratů,děj je od začátku do konce zajímavý a poutavý. Prostě otáčíte stránku za stránkou, pač chcete zjistit kdo mluví pravdu a kdo je tady ten podvodník.
Závěr byl jedno velké WoW - vůbec jsem nečekala,že by to mohlo takto dopadnout.

Habibi Habibi Baja Dolce

Habibi je Dark romance,takže určitě to není kniha pro každého, ale když na chvilku zapomenete na vše co se jeví jako správné a morální a otevřete dveře do klubu LocalX,tak vás autorka provede úžasně zvráceným příběhem Cassie a Harryho,do kterého se budete s každou stránkou nořit hlouběji a hlouběji a určitě si ho moc užijete.

Je tu hodně vulgarismů,sexuálních scén v nejrůznějších podobách- pikantních,drsných, vášnivých až po ty,co jsou téměř romantické.
Výborně napsané dialogy a vtipné momenty vám zaručí, že se nebudete nudit.
Je to odvážné,zvrhlé,vulgární a dokonalé.
Cassie se mi líbila už od začátku,je upřímná, laskavá a úplným opakem Harryho.Zároveň to ale není žádná slepička,ale ženská, která se sebou nenechá zametat.

"Oslovení Pane si musíš zasloužit. Nestačí ti na to pták mezi nohama!"

S Harrym,neboli Habibim jsem to měla jak na houpačce,chvilku se mi líbil a chvilku byl na přes držku, ale ke konci už jsem ho brala.Harry byl prostě Harry a moc se mi líbilo, že ho autorka neměnila. Žádné polepšení z drsňáka na hodného chlapečka se nekonalo a to bylo super.Jejich rozvíjející se vztah se mi hodně líbil.

"K tomu,abys někoho miloval,asi nepotřebuješ důvod. Stačí ti pocity,které v tobě ten člověk vyvolává. "

Zajímavý příběh, postavený na klasických základech erotické literatury se špetkou romantiky,tajemství a napětí s velmi propracovaným dějem a zápletkou.

Čte se opravdu jedním dechem.Je to velmi povedený první díl série.

02.06.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Na Karlovarsku řadí sériový vrah. Vyžívá se v neskutečné brutalitě,nesmírně rád se poslouchá a je si tak jistý svou genialitou,že sám volá policisty,aby jim řekl, kde najdou další oběť. Hlavní vyšetřovatelka Andrea spolu se svým přítelem, bývalým policistou,Sašou si během vyšetřování uvědomují děsivou skutečnost, že i když vraha zatím neznají, neznamená to,že on nezná je.
Úžasná kniha,skvěle napsaná a dodržuje to,co nám slibuje v anotaci.Kdo je fanouškem drsných krimi případů, které nám ukazují to nejhlubší dno lidské společnosti a má bujnou fantazii,knihu nepustí z ruky.Nedoporučuji číst v noci- rozhodně byste neměli zpracovávat to,co jste tady v té knize četli ve snech.
Není žádné tajemství, že já naprosto miluji drsnost v krimi thrillerech, čím víc krve,tím líp.Většina takových knih má ale sklon k tomu stát se tuctovými...znovu a znovu se používá stejný procedurální vzorec,což asi není špatně, protože krimi je pořád nejprodávanějším žánrem.
Tonda mě ale překvapil originálním stylem psaní, vše funguje jak má, přesně ví, jak čtenáře udržet v napětí,jak dávkovat informace a jak končit každou krátkou kapitolu tak,aby jste prostě museli číst dál. To co hlavní dvojice zažívá působí velice reálně a uvěřitelně,právě proto je to tak dobré. Při čtení jsem musela několikrát "oklepávat" husí kůži. Musím říct, že u většiny detektivek se mi dříve či později podaří odhalit o co jde a kdo je vrah.Tady jsem byla zmatená jak lesní včela na poli.
No a to rozuzlení, to bylo něco. Vše do sebe krásně zapadlo a musím pochválit i skvělý epilog.
Tato kniha byla moje první "Mazáčovka" a rozhodně ne poslední.

24.04.2023 4 z 5