Effka Effka komentáře u knih

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Hodně dlouho jsem četbu této knihy odkládala, protože mě odrazovaly soudní jednání. Ale je to spíše příběh jednoho mladého začínajícího právníka, který je mimochodem velký sympaťák, a řeší spoustu svých soukromých problémů. Je to psané velmi čtivě, a i ty soudní jednání, kterých jsem se tak obávala, jsem nakonec úplně zhltla. Za mě super čtení.

09.04.2020

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Moje první kniha od této autorky, a už se pídím po dalších. Velmi poutavě psaný román, žádná velká slaďárna, spíše drsný příběh. Člověk se dozví něco o Egyptě, o jejich mentalitě, historii...

10.07.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Pro mě byla tato kniha celkem zklamáním, předchozí dvě knihy této autorky se mi líbily více. Nemohla jsem si zvyknout na střídavé vyprávění dvou žen, hodně jsem se v tom ztrácela, až jsem měla chuť knihu odložit. Až když jsem si zvykla kdo je kdo, děj mě celkem vtáhnul, a ke konci už se mi nechtělo ani od knihy odcházet, jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Za mě tedy takový průměr, kniha nenadchne, ale ani neurazí. U mě to bylo asi hodně vysokým očekáváním.

30.09.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Velmi čtivé. Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Závěr mě překvapil. Určitě stojí za přečtení.

28.09.2018 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Konečně zase knížka, která se mi četla sama, nemohla jsem ji odložit dokud jsem ji nedočetla. Propojení současnosti s minulostí, s prvky duchovna či možná fantasy, napětí, od každého trochu...

29.07.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavé čtení, takové méně náročné, krátké kapitoly, knihu jsem měla rychle přečtenou. Napínavé hned od první stránky. Moje první zkušenost s tímto spisovatelem, hned jdu prubnout další...

06.03.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Některé pasáže zbytečně zdlouhavé, místy jsem přeskakovala, ale jsem ráda že jsem knihu dočetla, nakonec to nebylo špatné čtení. Spisovatel má svůj zvláštní vypravěčský styl, který se mi celkem líbí. Určitě si ráda přečtu i další díly.

07.06.2019 3 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Velmi zábavné čtení pro děti.

15.11.2018 5 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Velmi zajímavý příběh, fascinující tím, že je podle skutečnosti. Indie tenkrát musela být opravdu nádherná, pohádková. Jen některé pasáže, kde se více rozebírala politika, mi dělaly trochu problém, ty jsem brala hopem. Jinak dočíst ten příběh celý rozhodně stálo za to. Konec bohužel pohádkový nebyl, byl celkem smutný, jak už to tak v životě chodí, byla jsem z knihy plná dojmů.

13.06.2018 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Za mě tato kniha od Lisy byla jedna z těch nej... Taková trochu jiná, více tajemná. U ostatních thrillerů jsem už pak měla pocit že je to vše na jedno brdo, když jsem četla už asi desátou knihu od ní... Asi si od ní musím chvíli odpočnout, jinak jsou její knihy super.

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Je to thriller určený pro teenagery od 13let. Já si ho přečetla, přestože jsem už jiná generace,a musím říct že pro mě to bylo velmi pěkné čtení. Ne nijak náročné,ale každopádně napínavé a čtivě napsané.

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

12.06.2018 5 z 5

Františkova velká kniha pohádek Františkova velká kniha pohádek Miloš Kratochvíl

Tak já musím říct, že nám se tato kniha líbila úplně nejvíc ze všech knih z kouzelné školky. Jsou tam velice vtipné rýmovačky, bavila jsem se u čtení já i děti.

04.11.2017 5 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Mě tedy kniha chytla od první stránky, četla se mi dobře, zaujalo mě prostředí pitevny. Je pravda, že ke konci už mi děj přišel takový zvláštní. Nicméně jsem dočetla, a přišlo mi to jako takové nenáročné čtení, se zajímavým tématem, i když jsem si od ní slibovala víc.

25.06.2023

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Velmi napínavé od první stránky, mám ráda knihy této autorky. Právničku Tóru jsem si velmi oblíbila.

01.03.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Od první chvíle mi vadila hlavní hrdinka Jemma, byla náladová, nevěděla co chce... Navíc trvalo než se děj trochu rozjel, druhá polovina knihy už měla aspoň trochu spád, dokonce ke konci knihy jsem pochopila trochu i Jemminy nálady. Byla jsem zvědavá jak to dopadne, takže jsem vydržela, a musím říct že takový konec jsem vážně nečekala!

13.04.2020 3 z 5

Ďáblovo království Ďáblovo království Denise Ryan

Napínavé čtení, pěkně napsané, hned jsem se začetla. Thriller je mimo jiné i o obchodu s bílým masem, a o tom jak se vždycky najde nějaký ten úplatný policajt který takové věci bude krýt, když dostane slušně zaplaceno.

06.09.2019 5 z 5

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Moc hezky se čte, přečteno jedním dechem. Velmi napínavé, dost drsné, určitě ne pro slabé žaludky.

24.05.2019 5 z 5

Záchrana poníka Záchrana poníka Dagmar H. Mueller

Krásná série knížek o koních pro menší slečny. Dcera je úplně zhltla, jsou moc pěkně napsané.

07.11.2018 5 z 5