Dzovicek Dzovicek komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Achjo, to bylo tak depresivní... Maji mi bylo celou dobu hrozně líto, až jsem na konci i uronil slzu. Hodně silná kniha a zaplaťpánbu, že je to jen fikce. Brr. Vzpomeňte si na to pokaždé, když vás byť jen napadne nostalgicky vzpomínat na to dobré... To máme totiž jako lidi vrozené, na špatné zapomínat. Někdy je to dobře, ale brání nám to se poučit z minulosti.

12.04.2022 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Ztělesněný smutek, tak by se dala tahle kniha shrnout. Tak trochu jiná dystopie, ale velmi sugestivní. Určitě neztratila nic ze svého lesku z doby vydání. Super.

06.12.2023 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jedna z nejlepších knih vůbec, dokonale vtáhne do děje a pro ročníky 70-90 to má ještě bonus :-) Miluju a jdu na druhý díl.

07.02.2023 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Jo, tohle byla jízda a úplně si to dovedu představit jako film nebo seriál. Blake umí, sice Pines je pořád nepřekonané, ale i tak super. Prostě, když vás knížka donutí čumět do tří do rána a hltat každé slovo... :-)

05.01.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jediné, co bych této dechberoucí knize vytkl, je její krátkost :-) velký font a málo stránek z ní činí jendohubku na jeden večer, ale je to tedy drsné čtení. Všem, co se zajímají o KLDR jen doporučuji.

17.12.2020 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Být to film, nazvu to výbornou žánrovou jednohubkou :-) Hlavně se to četlo úplně samo a velice rychle, což mě baví.

05.12.2018 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Mně to zklamalo. Po bombovém Silu jsem čekal víc. Ne, že by to nebylo čtivé a zajímavé, neotřelé téma, ale čekal jsem tam větší překvapení.

28.10.2020 3 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Drsné čtení, ačkoliv jsem byl zklamán dovětkem, že ne vše bylo ve skutečnosti tak, jak je v knize popisováno. Úplnou pravdu se nikdy nedozvíme, ale pokud to dobře chápu, vyznění knihy se nemění a rozhodně je potřeba tyto informace vstřebávat. Snad jednou za stalinská potěmkinova vesnice jednou konečně padne...

09.01.2020 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Detektivky sice nejsou můj šálek kávy, ale knihu jsem dostal darem, protože GC občas provozuju, a tak mi bylo líto ji nepřečíst. Nelituju. Přečetl jsem ji rychle, Poznanski má čtivý styl, což jsem poznal u Erebosu (který byl skvělý) a ačkoliv mě průběh vyšetřování v podstatě nebavil, vše vynahradilo konečné rozuzlení. Vše pěkně dopodrobna vysvětleno - tak to mám rád :-) a hlavně celý dějový zvrat byl super. Dobrý počin a pokud máte rádi GC a detektivky, tohle musíte číst :-)

29.09.2017 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha je poutavá a čtivá, téma je drsné a syrové (a stejně tak provedení), ale přesto musím knize pár věcí vyčíst: a) příliš dlouhé kapitoly - děj by se dal rozčlenit tak, aby se to snadněji četlo naněkolikrát a hlavně b) ten všudypřítomný vtíravý a přiblblý americký patriotismus. Těch výlevů ohledně vlajky, hymny a vět "vždyť jsme Američané!!" je v knize až příliš moc. Pro Američana možná normální, pro mne to bylo až odpudivé. Přesto si dovolím knihu doporučit všem, kdo mají rádi postapo knihy, protože tahle je opravdu neskutečně realistická (protože děj je velmi, velmi reálný, bohužel).

29.10.2016 3 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

(SPOILER) Pozor, drobný SPOILER:

Nemůžu si pomoct, ale celý ten ústřední motiv mi připomíná buď stargate a její replikátory nebo battlestar galacticu a cylony... Spíš ale ty replikátory. Malí krabi a velké lidské myslící tvory tvořené jimi.

No buď jak buď, je to hodně psycho materiál a končí to špatně, ale je to napínavé a dobře se to čte. Veskrze pozitivní dojem za celou sérii.

11.12.2021 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Asi jsem jeden z mála chlapů, co to četli :-):-):-) ale líbilo se mi to. Těch pocitů tam mohlo být méně, ale chápu, že se to holkám líbí. Takže jinak spokojenost. P.S. Ne, nejsem gay :-D

23.11.2020 4 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Ztrácel jsem se v ději i v postavách, podobně jako u Metra 2033. Asi mi ruští autoři prostě nesedí. Takže jsem to dočetl, ale vlastně vůbec nechápu, co se dělo. S Orwellem to má pramálo společného, byť obálka tvrdí něco jiného...

12.04.2020 1 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Závěr mě trošku zklamal, ale jinak dobré dílo, čtivé, uvidíme, jak dopadne pokračování.

19.09.2019 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Fantastické rozuzlení a zakončení strhujícího třídílného veledíla. Víc k tomu nemám co dodat. Nejlepší dystopie moderní éry.

21.07.2017 5 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Snad nikdy jsem nepřečetl knihu takhle rychle, tak moc mě vtáhla do děje. Ač už nejsem dávno týnejdžr a Young Adult knihy mě z tohoto titulu většinou štvou, tady jsem prožíval veškeré city s postavami. To je další zvláštnost. Pátou hvězdičku nedám jen kvůli závěru, který mě trochu zklamal, ale celkově úžasná kniha!

11.10.2016 4 z 5

2184: Pád Kaspické republiky 2184: Pád Kaspické republiky Neil Sharpson

Nijak zvlášť mě to neoslovilo, necítil jsem z příběhu příliš tísnivou atmosféru, jakou od dystopií očekávám. Každopádně myšlenka na zapojení umělých inteligencí do našich životů a zapracování do příběhu kvituju. Na dlouhé zimní večery oddechovka.

27.12.2022 3 z 5

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Za mě slabší, asi protože jsem měl příliš velká očekávání. Nicméně oceňuju snahu donutit čtenáře k zamyšlení nad osudem lidstva. Knihu jsem přečetl za pár večerů, čte se sama.

19.12.2022 3 z 5

Kronika jedné hladovky Kronika jedné hladovky Oleg Sencov

No, nedočetl jsem. Není to příliš záživné čtení. Jako důkaz toho, co se děje v Rusku, je určitě dobře, že to vyšlo, ale je to spíš studijní materiál pro nějaké bakalářské práce než že bych si užíval čtení po večerech ...

11.08.2021 2 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Jako jo, místy je to fakt sranda, ale jinak je to podle mě celé takové málo ucelené, prostě jen takový výkřik ze stupidního světa budoucnosti ... Zase se to četlo celkem samo. Jdu si koupit vibrátor s delfínem...

11.08.2021 3 z 5