Dzovicek Dzovicek komentáře u knih

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Ztělesněný smutek, tak by se dala tahle kniha shrnout. Tak trochu jiná dystopie, ale velmi sugestivní. Určitě neztratila nic ze svého lesku z doby vydání. Super.

06.12.2023 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jedna z nejlepších knih vůbec, dokonale vtáhne do děje a pro ročníky 70-90 to má ještě bonus :-) Miluju a jdu na druhý díl.

07.02.2023 5 z 5

2184: Pád Kaspické republiky 2184: Pád Kaspické republiky Neil Sharpson

Nijak zvlášť mě to neoslovilo, necítil jsem z příběhu příliš tísnivou atmosféru, jakou od dystopií očekávám. Každopádně myšlenka na zapojení umělých inteligencí do našich životů a zapracování do příběhu kvituju. Na dlouhé zimní večery oddechovka.

27.12.2022 3 z 5

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Za mě slabší, asi protože jsem měl příliš velká očekávání. Nicméně oceňuju snahu donutit čtenáře k zamyšlení nad osudem lidstva. Knihu jsem přečetl za pár večerů, čte se sama.

19.12.2022 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Klasická Young adult dystopie, která není ničím výjimečná, ale přesto se skvěle četla a už se těším na pokračování :-)

29.09.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Achjo, to bylo tak depresivní... Maji mi bylo celou dobu hrozně líto, až jsem na konci i uronil slzu. Hodně silná kniha a zaplaťpánbu, že je to jen fikce. Brr. Vzpomeňte si na to pokaždé, když vás byť jen napadne nostalgicky vzpomínat na to dobré... To máme totiž jako lidi vrozené, na špatné zapomínat. Někdy je to dobře, ale brání nám to se poučit z minulosti.

12.04.2022 5 z 5

Ďábelský rok Ďábelský rok Michail Michajlovič Gorělov (p)

Tak nevím nějak co k tomu napsat. On to ten doslov tak nějak shrnul dobře. Je to brak, jen popis systému absolutního komunismu, ale vlastně od toho člověk ani nic víc nepotřebuje a nečeká. Je to nepříjemné čtení a myslím, že pro všechny milovníky klasických dystopií je to příjemným doplněním do knihovničky.

07.04.2022 3 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

(SPOILER) Pozor, drobný SPOILER:

Nemůžu si pomoct, ale celý ten ústřední motiv mi připomíná buď stargate a její replikátory nebo battlestar galacticu a cylony... Spíš ale ty replikátory. Malí krabi a velké lidské myslící tvory tvořené jimi.

No buď jak buď, je to hodně psycho materiál a končí to špatně, ale je to napínavé a dobře se to čte. Veskrze pozitivní dojem za celou sérii.

11.12.2021 4 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Tuctové scifi bez větší zápletky. Škoda.

26.09.2021 2 z 5

Kronika jedné hladovky Kronika jedné hladovky Oleg Sencov

No, nedočetl jsem. Není to příliš záživné čtení. Jako důkaz toho, co se děje v Rusku, je určitě dobře, že to vyšlo, ale je to spíš studijní materiál pro nějaké bakalářské práce než že bych si užíval čtení po večerech ...

11.08.2021 2 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Jako jo, místy je to fakt sranda, ale jinak je to podle mě celé takové málo ucelené, prostě jen takový výkřik ze stupidního světa budoucnosti ... Zase se to četlo celkem samo. Jdu si koupit vibrátor s delfínem...

11.08.2021 3 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Taková žánrová jednohubka, neurazí ani nenadchne.

08.08.2021 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Taková oddychovka, i když chvílemi houstne atmosféra :-) určitě si přečtu pokračování.

02.03.2021 3 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Ale jo. Jen ten závěr nic moc.

18.01.2021 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Jo, tohle byla jízda a úplně si to dovedu představit jako film nebo seriál. Blake umí, sice Pines je pořád nepřekonané, ale i tak super. Prostě, když vás knížka donutí čumět do tří do rána a hltat každé slovo... :-)

05.01.2021 5 z 5

Prodejce Prodejce Rob Hart

Docela bych uvítal pokračování, i když je mi jasné, že autor řekl vše, co říci chtěl. Kniha čtivá, za pár večerů přelouskáno, námět zajímavý, jen tomu trošku chybí šťáva. Nějaké napětí... No a SPOILER - ještě kdyby aspoň ten Paxton nebyl takovej přizdis... Však víte.

Na závěr výňatek:

"Kdo je Paxton? Nějaký chlápek. Koho zajímá? Lidi umírají. Tak už to s lidmi chodí. Lidi jsou jenom pytle masa s nějakým sajrajtem uvnitř. Něco z toho sajrajtu jim umožňuje mluvit a hýbat se. Ale když se to vezme kolem a kolem, nakonec je to pořád jen maso."

29.12.2020 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Já od toho dostal co jsem čekal, nejsem cílovka, ale přesto mě to bavilo. V tomto období obzvlášť. Asi jsem trochu holka :-):-):-)

18.12.2020 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jediné, co bych této dechberoucí knize vytkl, je její krátkost :-) velký font a málo stránek z ní činí jendohubku na jeden večer, ale je to tedy drsné čtení. Všem, co se zajímají o KLDR jen doporučuji.

17.12.2020 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Asi jsem jeden z mála chlapů, co to četli :-):-):-) ale líbilo se mi to. Těch pocitů tam mohlo být méně, ale chápu, že se to holkám líbí. Takže jinak spokojenost. P.S. Ne, nejsem gay :-D

23.11.2020 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Mně to zklamalo. Po bombovém Silu jsem čekal víc. Ne, že by to nebylo čtivé a zajímavé, neotřelé téma, ale čekal jsem tam větší překvapení.

28.10.2020 3 z 5