Kolonie přehled

Kolonie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459680/bmid_kolonie-IVl-459680.jpg 3 102 102

Na Marsu, pod skleněnou kupolí, žije kolonie lidí. Sedmnáctiletá Eva Knightová je dcerou prezidentky, která město vede, a díky svému postavení by měla mít vše, na co si jen vzpomene. Opak je však pravdou. Život ve vyprahlé pustině odjakživa nenáviděla a jediné, po čem touží, je vrátit se na planetu Zemi. Teď, když její otec zemřel a bratr byl veřejně popraven místní pořádkovou silou, si bude muset vybrat. Zůstane po boku své matky a stane se následnicí diktátorského režimu, nebo se připojí k odboji a půjde za svým snem?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

Under Glass , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kolonie. Přihlašte se a napište ho.

MartinaCh27
09.04.2024 3 z 5

Kniha je poutavým sci-fi příběhem odehrávajícím se na Marsu pod skleněnou kupolí, kde lidé vytvořili kolonii. Hlavní postava, sedmnáctiletá Eva Knightová, čelí nesnadným rozhodnutím - zůstat věrná diktátorskému režimu své matky nebo se připojit k odboji a uskutečnit svůj sen o návratu na planetu Zemi. Autor zde vytváří atmosféru napětí a dobrodružství, která provází čtenáře po celou dobu, a ukazuje, že rozhodnutí, která přijímáme, mohou mít dalekosáhlé důsledky. "Kolonie" je knihou, která zaujme nejen milovníky sci-fi, ale i ty, kteří hledají dobrodružný příběh s hlubokými morálními dilematy.

ciaram
14.09.2023 2 z 5

Hrozně nerada dávám nějaké knize nízké hodnocení, protože za tím stojí autorovy naděje a práce (srdce). Mám ráda sci-fi, ale tento svět na Marsu byl tak neuchopitelný a nepochopitelný (proč? proč to dělá, proč ostatní reagují zrovna takhle). Prostě mi sežerte všechno, co vám předložím a moc se v tom nerejpejte. Vše stojí a padá na prezidentce a jejím černobílém jednání a činech. Nemohla jsem se začíst od začátku, ale po kouskách jsem to dala. Nesympatický svět, nesympatické postavy, námět zajímavý, ale absolutně nedotažený. Tahle kniha mi v knihovně nezůstane. 100% se k ní nevrátím.

Pink_Panther
20.06.2023 3 z 5

Kniha mne zaujala nejdříve hlavně názvem a obalem.. První polovina se mi četla úplně sama, pro mne zajímavý nápad a myšlenka o životě na jiné planetě.. Po polovině se to bohužel změnilo v knihu, ve které je vše hodně předvídatelné. Ale chtěla jsem ji dočíst, abych věděla, jak to vše dopadne.. Pro mne dobré čtení ale znovu už bych ji nečetla.

Knižní novinky (3. týden)

17.01.2021

Zármutek nelze spoutat. Jediné, co můžete udělat, je, že počkáte, až přejde, a budete doufat, že až se příště vrátí, nebude to už tolik bolet. - Eva, str. 27

Denně umírají tisíce lidí na nemoci, kterým lze zabránit, jen proto, že se odmítají nechat očkovat. - prezidentka Knightová, str. 66

Pocity nejsou věčné, ale smrt ano. Pokud skočíš, nahradíš přechodný pocit nevratným činem. - River, str. 82

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Kolonie v seznamech

v Právě čtených1x