Dvoja Dvoja komentáře u knih

Disident Václav Havel Disident Václav Havel Daniel Kaiser

Knihu doporučuji všem, kdo hledají kvalitní biografii, informace o dějinách a vnitřních náladách naší země a zejména těm, jež si chtějí udělat objektivní obrázek o bývalém prezidentovi (jak jinak). Sama jsem po této knize sáhla ze všech třech výše uvedených důvodů a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Není lehké najít o podobných osobnostech nestranné informace a tím podporuji zmínky, jež díky jim je právě tato kniha oceňována. Smekám před Danielem Kaiserem - prokousat se tolika zdroji muselo stát mnoho úsilí.

23.07.2015 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Stalo se pro mě nečekané - kniha mě v poslední třetina přestala naprosto bavit. Těšila jsem se na hlavní dějovou linku a poslední boční příběhy jsem prolétla s nechutí a tak mi to zkazilo finální dojem. Škoda.

22.06.2020 2 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

"Nu, nechtěl jsem lhát,.."

18.02.2020 4 z 5

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

Dobře čtivé - s lehkostí napsané, leč chybí mi tam hlava i pata příběhu. Nečekala jsem, že se to překotí do komedie a spíše naopak jsem doufala v rozuzlení a logické vysvětlení toho všeho...Jsem zklamaná.

26.01.2020 2 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

Při druhém čtení se mi podařilo v knize zabloudit, kroužit dokola a nebyla jsem schopná najít cesty zpět mezi obrovskou spletí dveří. To mě trošku zklamalo a proto prozatím nehodnotím výše. Každopádně koncept je zajímavý.Osobně mě více bavila kniha "Rytíři - První dobrodružství" ze stejného nakladatelství, která vyšla ve stejnou dobu.

03.12.2018 2 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Nickovu knihu doporučuji všem, kteří potřebují trošku otevřít oči, povzbudit a vnést něco odvahy do svého života. Osobně mi z tohoto hlediska moc nového nepřinesla - sama jsem ke stejným závěrům došla samotnou cestou životem. Zajímal mne především osud Nicka, jeho vlastní boje a schopnosti, jimiž se vyrovnal se svým osudem, který se nakonec, ne jen jemu osobně, jeví jako požehnání. "Život bez hranic" obsahuje obojí - náhled na šťastnější způsob života a náhled do jeho soukromí.
Věřím, že Nick je krásná osobnost a čtení jeho knihy byl moc příjemně strávený čas.

17.09.2017 4 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Mé druhé čtení od A. Christie a mé první knižní setkání s H. Poirotem. Příběh pádil a já se nemohla odtrhnout, dokud jsem nezjistila, kdo za vraždou stojí. Karty na stole mne bavily více, než slavných Deset malých černoušků. Líbilo.

26.07.2016 5 z 5

Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Luboš Xaver Veselý

"Moje Las Vegas" je spíše takový osobní deníček pro sebe a blízké přátele. O zážitcích, které nechtějí být jen tak zapomenuty, o fotografiích, které nechtějí být založeny a o vygooglených informacích, které se nechtějí znovu hledat.
Nejpodstatnější část pro mne tvoří kapitola "Hotely a gastronomie", která mi dala alespoň takový základní přehled, na co se vlastně můžu/můžete na Stripu těšit.
Občas něco překvapilo, něco pobavilo a rozhodně před cestou přečtení této knihy neublíží.
Chybí mi pár odpovědí na otázky, které mi po přečtení v hlavě vyvstaly a které mohly být uvedeny, ale celkově hodnotím kladně.

28.02.2016 3 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Zaklínače Geralta znám spíš jen zběžně. Z trailerů her, povídání přátel, prolétnutím obsahů knih, recenzí. K novému dílu komiksu jsem se dostala náhle. Ani jsem neměla v plánu číst, ale první stránky nepustí, aniž byste to rovnou neprolítli celé. Začátek příběhu je vlastně nejdravější z celého děje a pak už mé nadšení klesalo.
Vadí mi jednoduchost, přímost a strohost příběhu. Baví, neurazí, ale nenadchne.
A konec? Pfff...

23.02.2016 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Zklamalo mne to. Do čtení jsem se vrhla na popud okolí, kdy jsem o Mládí v hajzlu často slyšela a chtěla jsem tenhle nedostek nevědění o co konkrétně jde, dohnat. Ještě se mi u jiné knihy nestalo, abych si řekla "Tak na tohle jsem už asi stará." Vím s jistotou, že by mé hodnocení v pubertálním věku bylo jiné a především pro tuhle věkovou kategorii je to jistojistě psáno a tak je mé hodnocení možná neadekvátní, ale i přesto...Příběhu by prospělo trošku víc reálna. V první polovině jsem se relativně bavila. Druhá to svedla do kopru..Škoda.

18.10.2015 2 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

K mé škodě jsem tento druhý díl viděla nejprve zfilmovaný, u kterého jsem se skvěle bavila. O to méně jsem se zasmála u knihy. Stále to ale bylo zábavné čtení, kterého není nikdy dost.

10.10.2015 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vysoké hodnocení dávám už jen za to, že jsem se u knihy ještě takhle nikdy nepobavila (nebo si to alespoň nepamatuji :) ). Dlouho jsem se těšila až se k ní dostanu a měla jsem proč. Ještě před čtením jsem se dříve dostala k filmu (avšak jiným dílům). Možná mi to požitek o to více zvýšilo. Určitě to není kniha vhodná na audio. Bez obrázků ztrácí všechen svůj vtipný potenciál.

"Někde jsem četl, že když máš ruku větší než obličej, svědčí to o nízké inteligenci!" (Funguje to!! :D)

24.07.2015 5 z 5

Feťácká láska Feťácká láska Phil Shöenfelt

Jedna z nejlepších knih z oblasti drogově závislých, kterou jsem četla.

30.11.-0001 5 z 5

Došel jsem daleko... Došel jsem daleko... Ishmael Beah

Působivé...Kniha co má co říct a ukázat světu.

30.11.-0001 4 z 5

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Něžné pokračování Forresta Gumpa. Opět s nevinným pohledem na svět a na vše co se děje okolo nás. Zanechala ve mne po přečtení několik dní velmi dobrý pocit.

30.11.-0001 4 z 5

Někdo přijde a nenechá mě zemřít Někdo přijde a nenechá mě zemřít Jindřiška Smetanová

Takhle špatně napsanou knížku jsem dlouho nečetla. Spisovatelka vypráví příběh dlouhými souvětími, ve kterých nerozlišuje přímou řeč. Je v jedné větě schopná mluvit o přítomnosti, minulosti i budoucnosti, bez jakéhokoli sledu a řádu. Linii příběhu jsem jen těžce pobírala, postavy se mi pletly a nebyla jsem schopná si o žádné nic konkrétního zapamatovat. Odložila jsem zklamaně za polovinou a pravděpodobně se k ní více nevrátím.

19.09.2018 1 z 5

V tropických pralesích V tropických pralesích Pavel Šebesta

Z anotace jsem očekávala souvislý spis o cestě za Orang-utany na Sumatru, nakonec šlo o kapitoly poskládané z historek, týkajících se určitých faktů (např. setkání se slony/hady/hmyzem/sběr ostatků pro vědu).
Kniha celkově je zábavná a zajímavá, ale P. Šebesta na mého oblíbence E. St. Vráze, jenž cestoval a psal ve stejných letech, po přečtení této knihy, zatím nemá.

25.09.2017 4 z 5

Údolí výstrahy Údolí výstrahy František Ťopek

Pokud se čtenář oprostí od komunistických názorů spisovatele Ťopka, je to velmi dobře čitelná kniha o operaci Anthropoid a ostatních výsadkových skupinách z téže doby, napsána výpravnou formou. Jsem ráda, že se ke mně dostala. Údolí výstrahy v každém musí pohnout emocemi a navíc jsem obohacená o detaily z naší historie.

29.07.2017 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

S hlavní hrdinkou Connie jsem nedovedla souhlasit v jejich pocitech, vztahových rozhodnutích a vazbách. Proto jsem mezi mnou a příběhem cítila mírné napětí. I přesto, že je kniha velmi dobře napsána, nemůžu hodnotit výše.

18.06.2017 3 z 5

Mezi polednem a půlnocí Mezi polednem a půlnocí Lubomír Martínek

Z první desítek stránek jsem byla nadšená. Příběh začínal slibně, popisy postav byly dokonale zpracované a dobře jsem se do námořnické duše dostávala. Když jsem pak ale zjistila, že popis postav, které Jeroným z minulosti znal, zabírá 95% stran, mé nadšení opadlo. Postavy se vynořují a zas zapadají, Fok vyzdvihuje jejich stinné a silné stránky, vysvětluje jak je vidí a cítí...a postupně se v té změti motají a já si nevzpomenu ani na jednu konkrétní, kterou bych měla ucelenou a zůstala mi v paměti. Bylo jich přehnaně moc a Fokova cesta se nakonec suma sumárum vleze na 3 strany z celých 245.
Nakonec z nadšení zbylo jen zklamání.

23.01.2017 2 z 5