DuchDoby DuchDoby komentáře u knih

Kruh Kruh Bernard Minier

Nuda, nuda, nuda, šeď.

12.09.2020 1 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Mno, co na to říct? Nuda, nuda, nuda....
Po dlouhé době jsem si přečetl detektivku. No a dlouho nepřečtu.

20.08.2020 1 z 5

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Četl jsem to po mnoha letech podruhé.
Člověk dospěl, něco odžil, uklidnil se....
A pak si opět vezme do ruky tuto knihu. A chce neřízeně pít, jet na plný plyn a nemyslet na následky.
Jime, zanechal jsi nám tu skvělou hudbu.

06.08.2020 4 z 5

Rozhovory s katem Rozhovory s katem Kazimierz Moczarski

Nevěřím ani slovu.
Ta kniha má dobrý a poutavý název. A to je asi vše.

05.08.2020 1 z 5

Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Mark Galeotti

Myslím, že autor poměrně trefně hodnotí V.Putina. Nemaluje čerta na zeď a ani nepěje ódy.
O Putinovi jsem přečetl snad vše co vyšlo. Stejně při otázce kdo je Putin znejistím. V.Putin je především duší Rus.
Rozhodně kniha stojí za přečtení.

05.08.2020 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Dvě hvězdy za snahu. Původní autor nastavil vysokou laťku. Jenže bohužel zemřel a tak se chopil příběhu někdo jiný. A je to cítit. Sice se snaží, jenže to skřípe.
Ne, nestojí to za přečtení.

31.07.2020 2 z 5

Žít třeba i na kolenou Žít třeba i na kolenou Jiří Vacek

Protrhnout pavučinu, která polapí svou oběť je těžké. O to víc si zaslouží potlesk někdo kdo to dokázal.
Ano, můžete říct něco jako....nikdo je přeci nenutil, aby začali brát drogy, tak proč je obdivovat nebo jim fandit?....a budete mít pravdu.
Jenže ty věci kolem jsou tak složité a každý člověk je prostě jiný.
A tak každý uprchlík ze spárů pavučin si zaslouží minimálně uznání.

31.07.2020 3 z 5

Žij jako všichni Žij jako všichni Anatolij Marčenko

Jak to bylo v Pelíškách?.....proletáři všech zemí....

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Chcete poznat ruskou povahu? Pan Tolstoj vám jí servíruje se vší parádou.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tu knihu jsem četl snad 20X. Pokaždé žasnu nad mistrným popisem myšlení vraha, který nemá svědomí.
Vtáhne vás to do děje a nepustí ani po přečtení posledního písmene. Prostě geniální kniha.

30.07.2020

Kmotr Kmotr Mario Puzo

....tohle je klasika dcero, tohle by měl znát každý....

30.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Jde přeci o kniho Murakamiho. Takže do toho.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ten příběh je smutný. Velmi smutný. Ale život někdy smutný bývá.
Murakami je mistr slova. Jeho popis děje je excelentní. Stejně tak popis pocitů.
Připravte se na ponurou atmosféru, na sex, na naději, na zklamání, na smrt....připravte se na Murakamiho Norské dřevo.
Nebudete litovat.

La Loba La Loba Alan Russell

Žádný spletitý děj mnohé se dá předpokládat. Ale příběh se odehrává na Aljašce a to mnohé zaujme.
Tak kniha neurazí, ale ani nenadchne.

30.07.2020 2 z 5

Vládneme, nerušit: opoziční smlouva a její dědictví Vládneme, nerušit: opoziční smlouva a její dědictví Erik Tabery

Nemusíte s autorem souhlasit, ale jak se vlastně dá nesouhlasit s fakty?
Dnes už je doba o pár let dál. Jenže protagonisté Opoziční smlouvy jsou stále politicky aktivní, dokonce jeden jako prezident, a mám pocit, že jsou na své dílo podvodu hrdí.
Minimálně se člověk z knihy dozví jak velký gauner je Zeman, protože by bylo naivní věřit, že se v něm něco změnilo.

30.07.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

....abych měla na fet, musela jsem se začít prodávat....
Říká 14ti letá holka.
Něco, co nikdo nechce, jako rodič, zažít. Syrové popsání života člověka, který má závislost na Heroinu. O to hůř, že jde o dítě.

28.07.2020 5 z 5

Mno ehm, přečtením této knihy asi nic nezkazíte. Jenže se zase až tak moc nedozvíte něco nového. Zvláště jestli máte za sebou první díl.

23.07.2020 2 z 5

Richard Nixon - Arogance moci Richard Nixon - Arogance moci Anthony Summers

Jó, tak tohle je klasa. Výborně napsané.
Kdyby se Nixon dopustil jen poloviny podvodů co Babiš, žádná Watergate by nebyla.

23.07.2020 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Tohle je skvělá kniha. Příběhem podané dějiny jednoho národa, tedy část dějin. Jak málo se změnilo od dob Říma. Snad jen ten jed už tolik nefrčí.

23.07.2020 5 z 5

Fanny Hill - paměti rozkošnice Fanny Hill - paměti rozkošnice John Cleland

Za mlada mi přivodila nejeden mokrý sen :-)
Nedávno jsem do knihy opět nahlédl a začetl se s úsměvem. Určitě stojí za přečtení. Třeba jen kvůli rozhledu.

23.07.2020 4 z 5