Drowned Drowned komentáře u knih

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

S Kulhánkem jsem začal přečtením obou dílů Nočního klubu a byl jimi nadšen. Chvíli si dal oraz až jsem měl stesk po krvi a dal si do čtečky Čas mrtvých. To co jsem čekal jsem dostal plnými hrstmi. Akce střídá akci, hromady mrtvol a hektolitry krve. Mezi těmito požitky děj předvede několik kotrmelců, že z nich jde hlava kolem. Pod mým komentem někdo píše o zfilmování knihy, ale snad jen Tarantino by si s Kulhánkem věděl rady :) No co, těším se jak bude Patejlův příběh pokračovat...

22.08.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

No tento druhý díl je stejný oříšek jako ten první. Byla místa kdy čtení mě vůbec nebavilo a musel jsem se nutit ve čtení nebo dokonce proložit jinou, zábavnější knihou. Nakonec jsem se pořádně do děje zakousnul a sledoval příběh Homéra, Huntera a později mladé naivní holky až do konce. Arťom hrdina předešlého dílu se dějem párkrát mihnul a počítám, že snad větší kus příběhu dostane v dalším díle. Kdy se do něj pustím nemám tuchy. Za mě tedy originální dílo s pěknou postapo atmosférou.

03.08.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

O knize jsem četl pár článků včetně rozhovoru s autorem. Kniha mě bavila od začátku do konce. Proti cestě do vesmíru k růžové hmotě střídané s vyprávěním Jakubova dětství, které protrpěl díky svému zemřelému otci, neříkám ani ň. Myslím si, že na debut to je skvělá kniha a těším se co ještě jiného si od autora přečtu.

30.07.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

S dílem Fr. Kotlety jsem se setkal poprvé až u této knihy, kterou jsem dostal jako dárek. A kniha se mi líbila, protože mám postapo hodně rád. Nejen tedy námětem, ale i tím že autor umí moc dobře psát. Jen se mi moc nelíbil konec knihy. Je takový hodně zrychlený. Ono vlastně celý příchod do Brna je hodně "v poklusu". Pro mě tedy další český schopný autor na jehož tvorbu se budu muset více zaměřit...

05.04.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Bavil jsem se při čekání na vlak při každodenní jízdě do práce s pravidelným spolucestujícím co kdo čteme ve vlaku. On mi dal tip na tuhle knihu. A musím uznat, že tato kniha se mi přesně trefila do vkusu. Hodně mě bavil začátek a byl jsem dost zklamaný událostmi, které se odehráli v nočním klubu. Po této události jsem byl otrávený kam se příběh rozvinul a přemýšlel zda mám ve čtení dále pokračovat, ale naštěstí jsem vydržel a přišel obrat. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Fakt výborná kniha.

11.03.2017 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Při čtení čtvrtého svazku mi opět docházel dech. Začátek a pokračování předchozího děje nic moc. Po překvapivém finále minulého svazku se to táhlo jako týden před výplatou. Kniha se na můj vkus až moc zaměřuje na Krasijce. Někde za půlkou knihy děj opět nabere takový spád, že jsem jen čuměl s otevřenou pusou. Bohužel zbrklé tempo odnáší jedna z hlavních postav a konec se zasekne u nevýrazných postav. Doufám, že podle názvu posledního svazku dostanou více příležitostí a sérii důstojně zakončí, jinak si vyrvu vlasy :-)

19.08.2020 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

(SPOILER) V prvním svazku byl krasijský vůdce Ahman záporákem. V druhém svazku hned v úvodu autor osvětlil, že Ahman za nic nemůže a záporákem je jeho první manželka Inevera. Ve třetím svazku opět na začátku autor popisuje jak Inevera opět za nic nemůže a je obětí magie a hora-kostek... Uáááá to je fantasmagorie na n-tou. Nemluvě o milostných pletkách každého s každým včetně svateb. Měl jsem co dělat abych knihu dočetl do konce, ale ke konci se děj trochu pohnul zajímavějším směrem. Chtěl jsem si dát pauzu od série a dát si pořádnou sci-fi, ale skončilo to takovým WTF momentem, že jsem musel v zápětí rozečíst další pokračování...

10.07.2020 3 z 5

Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stavy nestavy, bytosti nebytosti Petr Heteša

Jako poslední chybějící nepřečtenou knihu od Mistra Heteši jsem se pustil do povídek androidů z magistrátu Newchrome :-) Hodně cením, že každá povídka je absolutně jiná, některá více nadchne jiná méně. Více psáti netřeba neb vše skvěle shrnul a popsal jan8470 o pár příspěvků níže.

22.03.2020 4 z 5

Newyorské noci Newyorské noci Eric Brown

Asi budu za blázna, ale mě se kniha líbila bez výhrad od začátku do konce. Letos čtu jen samé sci-fi a tohle namíchání s detektivkou je pro mě skvělé osvěžení. Nechybělo mi napětí, nečekané zvraty, trocha hraní si s emocemi čtenáře a to vše okořeněné virtuální realitou či počítačovým programem ovládající celý New York budoucnosti. Proč ne? Klidně si dám s chutí další díl.

24.10.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

První třetina knihy mě silně nudila a nechápal jsem proč jsem si koupil zrovna tohle? Že by kvůli filmu Marťan? No jsem zvyklý na knihy s rychlejším spádem hlavně u českých autorů, ale nějak jsem to překousl a vydržel. Potom se příběh mladé pašeračky Jazz hezky rozjel a docela mě bavil. Na konci pak trochu napětí a šťastný konec :-)

30.11.2018 3 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Další kniha od Heteši, kterou jsem přečetl a opět jiný originální příběh. Tentokrát příběh vypráví o francouzském učiteli Jerrym, který přiletěl do Washingtonu vyřídit dědictví po své zastřelené sestře... Myslel si, že poletí do Paříže ihned zpět, ale jak poznává život své ex-sestry vše se nadmíru zkomplikuje. Parádní příběh s trochu překvapivým akčním koncem. Těším se na další knihu Petra Heteši, která by měla vyjít v nejbližší době. Doufám v návrat do Baltimoru

22.07.2018 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Bojoval jsem z počátku, jestli číst tuto knihu, když ji nepsal mistr Kulhánek. Proč by on sám nepokračoval v příběhu Maxmiliána, kdyby to tak chtěl. Bral jsem to jako drzost pokračovat v téhle super apokalyptické sérii klasika žánru. Ze začátku jsem trpěl jak kůň při čtení počátečních desítek stránek, než jsem si zvykl na zbytečně titěrné popisování každé blbiny. Ale potom se to celé rozjelo a kniha mě pohltila i přes moji velkou nevoli. Jsem nakonec rád, že jsem knihu přečetl, i když mě hlodá červ pochybnosti zda by to tak Kulhánek chtěl...

30.04.2018 3 z 5

Infico Infico Petr Heteša

V lednu jsem se poprvé seznámil s knihy od Petra Heteši a moc jsem si ho jako autora oblíbil. Hodně mi sedí styl psaní, humoru a směska sci-fi umě míšená s realitou je prostě TOP. Před pár dny jsem si zakoupil další dvě knihy z nichž první co jsem teď dočetl je zrovna Infico. Tuto knihu považuji za zatím nejlepší co jsem poslední dobou četl. Super příběh, rychlý spád a hlavně všude přítomný humor. Larryho hlášky o ženách jsou trefné, pravdivé a velmi úsměvné. Hlavně jeho trable v ženském těle jsou.... no posuďte sami. Výborná kniha.

22.02.2018 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Už předešlá kniha autorky mě dost zaujala námětem a napětím. To samé se mi stalo i u této knihy a donutilo knihu zhltnout jako malinu. Hned po přečtení této knihy se pouštím do dalšího kriminálního případu Beatrice a Florina "Hlasy".

05.01.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Taky lovím keše, takže jsem o této knize slyšel už kdysi na geofóru, od kamaráda na geopivku a dokonce jsem jí od švagrové dostal k vánocům :-) Na počátku knihy jsem byl na pochybách, zda jsem udělal dobře, že jsem se do knihy pustil. Byla taková nemastná neslaná. Jsem asi moc zmlsaný super příběhy Billa Hodgese a Holgera Munche. Po pár desítkách stran jsem se ale do knihy dostal a postavy Beatrice a Florina (pro policistu hrozné jméno) se mi dostali pod kůži. Děj nádherně odsýpal a zachvíli jsem byl na konci knihy. Ke konci příběhu jsem tedy čuměl jak se vše rozmotalo, to jsem opravdu nečekal a byl překvapený. Dokonce přemýšlím jestli si nepořídím i další příběhy obou vyšetřovatelů. Ani bych snad nepohrdnul potkat se na nějaké keši s autorkou, vypadá fakt sympaticky :-)

05.11.2017 4 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Třetí díl je super a udržuje nastavenou laťku předešlých dílu ve stejné výšce. Výborná je část s vyzbrojování Patejla v Německu a divoká jízda zpět do Londýna s Barbar(ou)em. Děj se překotně blíží do finále a náhle je utnutý. Takže hurá do dalšího dílu.

18.09.2017 5 z 5

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Uf to je nářez od začátku do konce. Nikdy bych nečekal, že se do dvou stovek stran vejde tolik šílenosti. Prostě Kulhánek jak vyšitej. Temný prorok alias Patejl je v nejlepší formě a s nikým nemá slitování. Ani si nedovedu představit kam dále se příběh rozvine.

04.09.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Po dlouhé době jsem se dostal ke Kingově knize. Že to je detektivka vůbec nevadí neboť když je dobrý spisovatel nezáleží na žánru. Příběh mercedesového vraha mě moc bavil a napětí si užíval až do konce. To, že znáte totožnost pomatence již od začátku na poutavosti nic neubere.

15.02.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Od začátku do konce parádní napínavá jízda, která mě nutila neustále držet knihu v ruce a číst. Jediné co bych vytkl je zbrklý závěr. Mia i Holger jsou mi sympatičtí a rád bych si s nimi prožil další případ.

22.01.2017 5 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Ono začít číst ságu o Corwinovi a jeho intrikářské rodině hned po dokončení Sapkowskiho Zaklínači asi nebyl moc dobrý nápad. Knihu jsem jen s obrovským vypětím přečetl, ale snad další díly získají na tempu. Hlavně mě u úvodní knihy vadil velmi strohý styl psaní příběhu.

28.09.2016 3 z 5