Hardcore

Hardcore https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1060/mid_hardcore-SGm-1060.png 5 881 47

Divocí a zlí série

Církev zářícího Spasitele se pokouší o vládu nad světem, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli. Jako vždy ...

Michaeles
18.08.2022 3 z 5

Občas jsem měl problémy se začíst. Jinak kniha sama o sobě byla dobrá, ale některé pasáže mi nesedly.

finka
25.06.2022 4 z 5

Vychutnala jsem si každou pikosekundu čtení - a že jich tam bylo!
Ne, přiznám se, detailní popisy bojů jsem přelétla - nejsem chlap.
Je to osvěžující číst inteligentního autora tohoto žánru. Mám ráda Kulhánkova vymazlená, vtipná a přitom nedbale elegantně použitá slovní spojení a trefné komentáře... a oceňuji lidi, kteří nejsou stádní dobroserové.

IHT
19.11.2021 5 z 5

(zkopirovano z hodnoceni jednicky) Tetralogii Divoci a zli jsem precetl na jeden zatah. Kulhanka jsem neznal, ale obcas nekdo v komentarich na Kotletovy knihy psal, ze Kotleta je napodobovac a slaby odvar promakaneho Kulhanka... Nu, Kotletu mam rad, tak to bych se mel seznamit i s "predlohou", ze jo?
Ruku na srdce, kdyby mi nekdo rekl, ze v teto saze vystupuji mimozemstani, cestovani casem, stari bohove, zombici, upiri, mysteriozni Merlin, superhrdinove, pirati a mafie, tak jsem do toho asi nesel. Chybely snad uz jen ninja zelvy (aha, Hnusak je vlastne mutant!), takze jen ti ninjove... Ve finale dost sileny gulas, ktery teda podle me v celku az tak skvely nebyl... :(

Hodnoceni druheho dilu: Tento dil je z cele tetralogie nejzabavnejsi (asi to dela ten historicky kontext, o kterem hlavni hrdina nema ani paru, coz vede k zabavnym situacim). Popisy bitev prima, zneklidnujici Merlin ponekud nasilny, ale budiz. Alfred vykreslen docela pekne (srovnavam s "Poslednim kralovstvim" na Netflixu - charakter postavy pasuje :))

Ladys
27.10.2021 3 z 5

Hardcore!
Slovo, které bohužel přesně vystihuje druhý díl.
Mrtvoly jsou úplně všude! I pod hladinou řeky. A kde nejsou, tam budou.
Střeva létají vzduchem skoro neustále a už je to moc.
V ději je sice pár zajímavých posunů, ale jinak je to celý díl plný boje a krve.
Škoda, že těch posunů a zvratů není v ději víc.
A chybí mi tu nějaká ženská a rozhodně Pees.
Pro mě trošku zklamání po vynikajícím prvním dílu, takže dávám průměr a jdu na třetí díl.

denniys
24.10.2021 4 z 5

Tohle byl první Kulhánek, u kterého mi něco chybělo.. Hlavně humoru mohlo být více.. nicméně závěr byl skvělý, tak snad další díl zase potěší

Maud22
14.04.2021 5 z 5

V prvním díle jsme Patejla opustili coby zajatce krále Alfréda, kterému pomohl proti Dánům. Zajatý je naoko, protože král potřebuje Patejlovu pomoc. Na konec čeká zazděný, aby se mohl probudit v 21. století. Když se probere, dostává se do soukolí dějin, které sám změnil tím, že v přechozím díle "skočil" do 9. století. Nyní se na celém světě dostává k moci Církev Zářícího Spasitele. A Patejl je holt Temný Prorok, jejich nepřítel. Patejl prchá z Anglie na lodi pašeráků, již se zpočátku jeví jako dobří staří braši. Dostane se sice do Ameriky, ale i Amerika je pod vládou Církve a on upadne do spárů těch, které již kdysi před tím zabil. Jako mrtví se však nechovají. Au. ("Hajzlů na Zemi bylo vždycky dost a kde jednoho nakopeš, stojí dva další a na zadku mají chrániče.") Stále neví, do čí moci se dostal, ale je mu jasné, že jde o jeho "loď" fungující na pravděpodobnostním principu, které říká šlupka. Je brutálně mučen, ale naštěstí není, jak sám říká, člověk. Podaří se mu dostat do šlupky, ale octne se tam i Zářící Spasitel, jenže ji neumí ovládat. Zářící vyhrožuje Patejlovi smrtí (mnoha smrtmi) - "Neví, že já si ty smrti představovat nemusím. Že už jsem jich většinu viděl. A způsobil." Zatím jsem se fakt nenudila. Hlášky jako že průjezd ucpaným Londýnem je levostranná noční můra nebo, že „za plamenometem bývá tma nejhustší“ jsou opravu trefné. Citaci z králova dopisu: "...slova ženského však naštěstí nikdo nedbá...“ suše charakterizuje „Tohle, kdyby si troufl napsat jakýkoli člověk - neřkuli politik - ve Veroničině Čase, zbytek života by strávil u soudu." No zcela v souladu s dnešní dobou obzvlášť. Takže se těším na další díl.

Gordonlord
04.05.2020 4 z 5

Trochu jsem měl obavu, že násilná změna děje a vyškrtnutí několika hlavních hrdinů, na které jsem si v první knize tak zvykl a zde se s niki už nesetkal, dost pohřbí hezky budovanou atmosféru.nestalo se tak - i přes odvážný krok hodit děj do úplně jiné linky a představit hafo jiných, úplně nových postav, kvalita knihy neutrpěla.

Pořád zde zuří vysokooktanová splatter gore akce v hodně over the top vydání a děj srší nápady stejně jako v prvním díle.

MichalPuchovsky
31.12.2019 4 z 5

Šialenstvo pokračuje, kvalita oproti jednotke stúpla. Patejl skáče z jednej bizarnej situácie do druhej akčnej, Kulhánkova fantázia a cynizmus nepoznaj hraníc. Cirkev Zářícího Spasitele je geniálne vymyslená a záver knihy a jej dialógy vo mne vyvolali lavíny smiechu.

Tms636
21.11.2019 4 z 5

Klasika českého splatteru.

protokol
23.06.2019 3 z 5

no ale že to bola jízda.
náš "kladný hrdina " je idiot alebo najivka ale čo sa húževnatosti týka musím uznať načo ruky načo nohi a ešte aj napichnutie na hák ako slanina všetko jedno . len škoda že občas je to dost divné keď mu vadí namidlené telo pod kombynézov a amputácie sú ok :-)

ale aj tak bolo to skvelé no ale troccha my tam chýbal dolfi peees škoda že skončil v 1 dieli ono si čllovek moc neužil hrdinov zo začiatku

ale aj tak ide sa ďalej nažhavíme rakev naserieme
svatého a hup do dalšej knihy

RemiBlack
27.01.2019 4 z 5

2019/3
Lepší, než první díl, ale pořád tomu něco trochu chybělo. Nevím, Noční klub to není... Nářez, to jo. Ale tady jsme prostě lezli v krvi bez té správné dávky humoru. A krev bez sarkasmu, to není ono. Navíc furt ten začátek v minulosti! Ale zato Zářící a jeho banda, to už je něco jinýho. ;)

Metla
20.09.2018 3 z 5

Druhý díl série zahájí Patejl v přívětivém prostředí středověké hladomorny, následně přeleze a do značné míry sám vyrobí celá pohoří mrtvol, zaplave si, absolvuje hodiny anatomie a do třetího dílu na čtenáře počká v rakvi. Tím jsem v podstatě shrnula děj, hledat smysl v neustálém burácení střelby a čvachtání vnitřností by byl... no, nesmysl. Zkrátka další bitva mezi Zlem a Zlem o tu naši malou modrou planetu, ve které hlavní hrdina, ten Hodný, morduje po tuctech zejména policisty (pan Kulhánek je zjevně vůbec nemá v oblibě). Fanatická sekta, Nemrtví, pašeráci, Kyberkentaur, záhadná holčička a ještě víc, to vše v náležitě jateční úpravě. Ovšem tentokrát mě tahle one man show nezničitelného svatého Peytla příliš nebavila, brodila jsem se krví jen s občasným pousmáním a bez většího zájmu.

NemmamSlov
16.09.2018 5 z 5

Druhy diel pokracuje v krvavom tempe a sv. Patejl sa vracia spat do buducnosti, kde si nemohol povsinut mensich zmien ktore zapricinila jeho cesta v case. Za prve po jeho prebudeni ho prenasleduje kopa nezvycajnych nahod, ktore si sam nevie vysvetlit, po druhe buducnost po navrate sla trochu svojou cestou a po tretie zmena vizaze nasho hrdinu nie je celkom na spravnim mieste, este ze jeho modny vkus nezavrhol motorkarsku kozenu bundu. Trosku mi v pribehu chybal stvornohy priatel s prveho dielu a nejaky ten zensky element, aj ked Patejl ma problemou az, az a nie to este za sebou tahat nejaku reporterku. Kulhanek nadalej prekvapuje svojou kreativitou a originalitou svojich diel.

tlllk
20.07.2018 4 z 5

tak začína sa nám to rysovať, hurráá na tretiu časť

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

Patejl by blahořečen, máme nového svatého, ale v jeho stopách kráčí smrt.

PeterSmith
25.06.2018 2 z 5

Na stejné popisy veškerých situací si člověk bohužel hned zvykne a pak je to jako celá série o ničem.

TERRORDROME
24.06.2018 5 z 5

Druhý diel série už prináša viac deja, najskôr sa pseudometalový drvič Patejl musí improvizovane dostať z 9 storočia. Následne je 21 storočie trochu alternatívne, predovšetkým v tom že sa akási pošahaná cirkev žiarivého spasiteľa chystá ovládnuť svet. Patejl si na chvíľu inkognito užíva rolu hrdinu revolúcie, ale keď vyjde najavo že je temný prorok, teda obdoba antikrista, je to zasa on proti celému svetu. Pôsobivé scény boli hlavne masakrálno devastačné Londýnske rande s kyberkentaurom, krájacie vypočúvanie Patejla sadistickým doktorom a samozrejme finále kde sa aj božský žiarivý spasiteľ dostane do pasce. Stále to má správne šialené grády a neuhýba, takže plný počet.

Brujo
25.05.2018

Extra,mega,žůžo, ńůńo :D

Elea
21.03.2018 4 z 5

Dvojka se mi líbila o trochu méně než první díl, stále však má úžasný černý humor a neskutečné množství neuvěřitelných akcí.

ludek.n
25.01.2018 4 z 5

Druhý díl tetralogie Divocí a zlí oproti svému předchůdci malinko ubral plyn a zklidnil. Ubylo potoků krve, rozšmelcovaných těl i odlétnutých hlav. Vždyť v první polovině knihy se objeví jen jedna mrtvola, a to ještě bez přičinění hlavního hrdiny Patejla. Ten se z hluboké minulosti přesune znovu do současnosti, jen tu máme alternativní dějiny. I když kromě nástupu Církve zářícího Spasitele, to vlastně žádné převratné změny v průběhu historických událostí nepřineslo. Ve druhé polovině knihy se pak už znovu roztáčí kolotoč smrti, ovšem obrátek předchozího dílu už nedosahuje a vyjma závěrečného mrzačení Patejla už se přece jen drží nohama na zemi. Obrazně i doslovně...