DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pan Hartl opět ukázal nejednotvárnost našich životů, které se mohou kdykoliv změnit a obrátit to, co jsme znali vzhůru nohama. Postavu Aleše vykreslil velmi trefně, až jsem chvilku měla chuť ho poplácat po rameni a říct "seš dobrej, že tohle dáváš, vydrž!"
Láska může život obohotatit ale i ho parádně zkomplikovat a pak je na nás co s tím dál.
Celkový dej se četl svižně, několikrát jsem se pobavila a jsem ráda, že jsem nad knihou neváhala a přečetla si jí

25.10.2021 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nádherná kniha která pomáhá pochopit duše stromů a zavede vás do hlubin přírody. S autorem souucítím a myslím že tuto knihu by si měl přečíst každý už jen z úcty k přírodě :)))) doporučuji

01.10.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Souhlasím, že kniha stoji za přečtení ale až tak mi nesedla a to především vykreslením postav. Mezi českými autory mám své oblíbené a ačkoliv je kniha poměrně kvalitně zpracována nebyla pro mě až tak čtivá tudíž autorku nezařazuji. Jsem ráda že kniha má své čtenáře ale mě si bohužel nezískala

14.12.2022 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová...neustale o ní slyším jak bych si ji měla přečíst a přestože toto není vůbec můj žánr sedlo mi to. Dle mého názoru její knihy i vyžadují nějakou vyzrálost proto aby člověk pochopil smysl. Silné příběhy tři žen, které nic nezlomilo a nebály se jít za svým. Mě kniha bavila od začátku a rozhodně se k ní ráda vrátím a i si do budoucna přečtu další knihy pd této skvělé spisovatelky.

12.09.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Trochu mi to připomíná Dopisy pro Julii ale tato kniha je důkazem že nikdy nic není tak jak si naplánujme. Osud Stelly a
Dana byl skutečně nemilosrdný ale nakonec bylo vše jak mělo být. Postavy mi byly sympatické a celkově se kniha dobře četla. Příběh je až srdcervoucí ale zato dojemný a krásný :))
Doporučuji♡

22.08.2020 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha mě bavila od samého začátku a skutečně jsem si ji užila! Hlavně co se týče propracovanosti, smyslu pro humor a jedinečných postav i hlášek. Tahle kniha prostě vi jak se prokousat mezi ty nejjediněčnější. :))

07.12.2022 4 z 5

Tohle byl vážně skvělý rozhovor plný zajímavosti aneb nemyslete si, že když koukáte nebo čtěte detektivky, že znáte moji práci. Myslím že i přes nejrůzněji propracované knihy, filmy či seriál nemůžeme praci pana Mareše skutečně pochopit. Z rozhovoru bylo vidět že pan Mareš je skutečně špička ve svém oboru a ví o čem mluví, má znalosti a letité zkušenosti.
Skvělý rozhovor, místy jsem se i pobavila a kniha velmi zaujala.

09.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

O knize jsem slýchala dlouhou dobu a upřímně nevěděla co čekat a ani o čem vlastně kniha je. O to příjemnější překvapení pro mě kniha byla. Nádherně s úctou k přírodě napsaný milý i když smutný příběh. Je lidská a chytne u srdce. :)

18.04.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jedna z nejlepších knih povinné četby. Každý vidí podstatu rodiny v něčem jiném někdo v majetku a dědictví jiný v lásce a vztazích. Výborná, humorná kniha! :)

04.10.2020 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha na mě udělala dojem ne velkou reklamou ale samotnou myšlenkou připomínající knihu "Veronika se rozhodla zemřít"
Kniha přináší mnoho životních pravd aneb co by kdyby, filozofické myšlenky i životním rozhodnutí a moci výčitek. Samotný příběh měl hodně co do sebe a ačkoliv mi Nora charakterem nesedla její život i změny a pohled na dané okamžiky byli inspirativní. Jsem si jistá že kniha může čtenáři přinést co hledá ať už pár dobrých myšlenek nebo uvědomění si směru svého života:)

15.03.2022 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Příběh byl zvláštní ale od toho autora bych asi nic jineho nečekala. Kniha přináší velkou myšlenku a to tu že si nejvíce uvědomujeme hodnotu života když poznáme smrt.

05.01.2022 4 z 5

Normální šílenství Normální šílenství Jiří Pasz

Prvotřídně zpracovaná kniha a to nejen obsahem. Žádné zdlouhavé diagnózy ale přímý kontakt s lidmi, kteří danou poruchou trpí. Vyborne udelane rozhovory a skvělý příspěvek nejen pro humanitní obory. V dnešním světě je třeba nebrat nic z těchto věci jako tabu ale vědět že jsou a případně jak k lidem přistupovat nebo lze chápat jejich pocity.

08.09.2021 5 z 5

Analfabetka měla v sobě něco zcela jiného než stařík ale přes to byla kniha zajímavá a děj mě bavil.

13.09.2020 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tak a je to tady dlouho očekávaná reklamou přemrštěná i sítěmi zahlcená česká verze čtvrtého křídla. Myslím, že právě to obrovské haló, které bylo kolem této knihy skoro stejně tak jako bylo kolem Harryho Pottera vyvolalo obrovská očekávání. A dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela - šlo o ačkoliv velmi čtivou tak průměrnou fantasy.
Kniha mě velmi bavila, byla čtivá, napínavá takže ani jedna stránka nepřišla nazmar, originální co se týče draků a do toho samozřejmě i zajímavost propojení (Avatar to takhle nepromáknul) i svět byl promyšlený a propracovaný, několik humorných scének i hlášek a Violet nebo-li Violence mi sedla jako hlavní postava coby houževnatá holka, která se nebála zvednout prostředníček. Zároveň i dobré vedlejší postavy a samozřejmě Xaden jako žhavá pilulka proti bolesti hlavy. Líbilo se mi jak fungovala vzájemná chemie mezi postavami a že si vzájemně dodávali odvahu i provokaci. Kniha také přinesla mnoho dějepisu a historie světa což byl zajímavý bonus. Samozřejmě konečný cliffhanger (předvídatelný leč překvapivý) ale musím dodat že i přes to všechno Čtrvté křídlo nebylo nic z čeho bych si sedla na zadek. Každopádně v sérii budu určitě pokračovat nicméně:
"Naděje je vrtkavá, nebezpečná věc. Okrádá tě o soustředěnost a směřuje ji k tomu, co je možné, namísto aby ji udržela tam, kam patří. Na to, co je pravděpodobné"

05.04.2024 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Překrásná kniha která chytne u srdce :))

01.02.2023 5 z 5

Nejsem jedním z šílených fanoušků HP ale tahle kniha mě zaujala a tak jsem si ji přečetla. Pro Toma Feltona je HP velmi srdcová záležitost což bylo velmi znát aneb Draco z jiné stránky. Tolik věcí a pohledu na postavy které nám z filmu byly tak známé a nyní je Tom Felton představuje zkrátka jako osobnosti a staré známé. Zároveň spousta věcí co se ze zajímavosti nedozvíte a rozšíření zážitků z natáčení a scén které až ve filmu opět uvidim vzpomenu si na vzpomínky z této knihy.
Čekala jsem že kniha bude komplet o HP nicméně je to celkově kniha o životě Toma Feltona na kterého se skrz knihu lze podívat jinak než jen na sociálních sítích či jako Draca.
Rozhodně doporučuji nejen pro fanoušky

09.11.2022 5 z 5

Dech - neodmyslitelna součást života a přesto mu nevěnujeme až takovou pozornost. Říkala jsem si jestli kniha nebude až příliš odborná a ona vlastně prostým zpusobem vysvetluje dech sám o sobě a vše s ním spojené. Libil se mi příklad z praxe a obsah mnoha zajímostí o kterych jsem ani netušila. Pravdou ale je že vše je spojené se vším a je hloupé domnívat se že problémy s dýcháním nejsou spojené i s něčím dalším. Kniha se skvěle četla a rozhodně stojí za zamyšlení.

17.02.2022 4 z 5

Tělo sčítá rány Tělo sčítá rány Bessel van der Kolk

Tohle je rozhodně na delší čtení. Odborná publikace, která se zabývá traumatem a PTSD. Kniha je autorova 13 letá práce a nekolikaletá praxe. Rozhodně stojí za přečtení protože může být uzitkem i do běžného života ale především je takovým krásným základem do profese a celkovým pochopením traumatu. Je mi také velice sympatické že autor nabízí řešení nebo možnosti jak pomoct lidem, kteří prožívali nebo prožívají trauma a také zdůrazňuje jaký může mít léčba přínos. Velice kvalitně zpracovaná kniha. Doporučuji

04.02.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Musím uznat jednu velkou myšlenku, kterou kniha má jak uvnitř, tak v názvu a to tu, že máma není 24/7 pohotovostní služba a že dát si nohy alespoň jednou za den na hoďku na stůl není mateřský zločin. Odpočívat potřebujeme každý abychom mohli načerpat energii a fungovat tak dál. Líbí se mi několik témat a především praktických příkladů z výchovy a zážitků pana Hermana, které jsou poučením nebo připomínkou do života. Doporučuji zároveň autorovu další knihu Jsi tam, brácho? :)

23.11.2021 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

"Když má někdo stres z toho, že se nesnáší s tchyní lexaurin to nevyleci"
"Stáří přece není nemoc ale pokud ji z něj vyrobíme mnou si farmaceutické firmy ruce"

Trefné názory a vtipný rozhovor poukazujici na problémy dnešní společnosti a předevsim terapeuticke práce jako takové. Upřímné srovnání s teď a tehdy a také připomenutí několika důležitých jmen, které posunuli psychologii a vědy jí podobné dopředu

22.10.2021 4 z 5