DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Bylo hrozně fajn se znovu setkat s posádkou hrdinského Arga II. Kniha mi přišla trochu slabší než Neptunův syn, ale zároveň zůstala dost zajímavá i akční. Za mě spokojenost. 3,5*

27.07.2020 4 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Tohle mě vážně bavilo, ačkoli jsem to rozhodně nečekala. Silná knížka. Ale je to něco jiného, rozhodně to není pro všechny. LCR 2/4

07.03.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Čekala jsem o tolik víc. Zbytečně nesrozumitelný jazyk, věčné kecy o Ninině poprsí a nekonečné zdržování... Za mě ne.

24.02.2020 2 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Tahle kniha není pro všechny. Pokud jste nikdy nezažili velký smutek, ztrátu nebo bezmoc, nejspíš vám hlavní hrdinka nesedne a příběh ve vás moc nezanechá. Mně osobně ale knížka opravdu chytla. Krásně melancholická, melodická a jemná atmosféra, s jednou zlomenou dívkou a jejím příběhem vytvořily úžasný čtenářský zážitek. Jazyk, kterým je kniha napsána, úplně úžasně podtrhl veškeré detaily knihy. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího. 4,5*

22.12.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pro mě průměrná detektivka. Přišlo mi, že se autorka příliš snažila o nějaké dramatické, nepředvídatelné zvraty a scény, že z toho vylezla kýčovitá a nesmyslná kniha. Čekala jsem víc. LCR 2020 5/8

19.12.2019 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Viktoriánský Londýn a svět stínů mám ráda a hodně jsem se na ně těšila. Ale, nevím, přišlo mi to docela nudné. Na druhou stranu oceňuji výrazný posun postav. Uvidím jak v dalším díle.

15.12.2019 3 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Musím říct, že toto nebyl úplně můj šálek kávy. !obsahuje jemný SPOILER!

Překvapivě mi úplně nesedl styl psaní, přestože jak Muffin, tak Koláčky mi v tomto ohledu vyhovovaly. Také jsem měla pocit, že to bylo akčně nevyrovnané. Spoustu stránek se nic nedělo a pokud se objevily překážky, jejich řešení bylo podle mě věnováno málo prostoru. No a v neposlední řadě jsem si příliš neoblíbila hlavní postavy. Kirův charakter mi přišel nevykreslený,pouze se zde hodně jeho uvažování nad tím co dělá špatně apod. a dynamika vztahu Anastázie - Darius mě velmi rychle omrzela.

Na druhou stranu, určité části a posledních 50 stran se mi velmi líbilo, a tak si myslím, že druhý díl by mě mohl bavit víc. Uvidíme.

13.10.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Přibližně do strany sto jsem nechápala, o jakém zázraku to všichni mluví. Od strany sto jsem se stala jednou z těch, co o něm mluví. Drsňácký, ale parádní. Veliké doporučení.

04.10.2019 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Kdybych nečetla Leonarda, pravděpodobně bych udělila pět hvězd. Protože však vím, že by to šlo ještě líp, dávám pouze 4. Knihu si ale všichni povinně přečtěte, ok? Protože je to masterpiece i tak :-). Těším se na film.

07.07.2019 4 z 5

Neměla jsem naprosto žádná očekávání, ale i přesto se tahle kniha zařadila mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Vyzdvihnout bych chtěla nejen velmi reálné ztvárnění mentálních chorob, ale také úžasný styl psaní a skvělé postavy. Tleskám.

24.04.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

*obsahuje jeden nevýznamný spoiler*
OK, knihu jsem si vážně užila, čtivý, zajímavý svět. Ale mám s ní několik problémů:
1) Nedostatek reprezentace - všichni dokonalí a bílí
2) Slabé ženy - alespoň u jedné postavy to tak nebylo, ale jinak... nejdůležitější prostě vzhled a uťápnutost.
3) Eragon a jeho dokonalost - za pár týdnů se nenaučíte boji, obzvlášť, pokud mu věnujete 2 hodiny denně, a je mi fuk čí jezdec jste
4) Pokrytectví a spoustu nelogických věcí

Overall, fantasy slušná, ale bylo vidět že ji napsal bílý šestnáctiletý kluk.

20.04.2019 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

2.5* Takhle, kniha vystihuje italskou atmosféru opravdu přesvědčivě, děj mě bavil a sledovat vyvíjení postav bylo zajímavé. ALE, nemůžu se přenést přes to, jak moc je to proti ženám. I když to vystihuje tu atmosféru, taková jaká je, prostě s tím nesouhlasím. Navíc mi některé části přišly nereálné.

31.03.2019 3 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

2,5*. Upřímně, musím říct, že jsem čekala víc. Britský humor mám ráda, ale tohle mě bohužel často nebavilo. Ale občas jsem se zasmála.

21.12.2018 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Upřímně jsem si v polovině knihy říkala, že je to tak na 3 hvězdy. Neuchvátilo mě to, ani mi to však nepřipadalo nijak špatné. Ale PAK! Já se zamilovala. Samozřejmě, v mém hodnocení je jisté přivírání očí - jsem velký fanoušek LGBT knih a tohle mě polechtalo na srdíčku - ale můžu říct, že to za to stojí. Navíc, kniha vás perfektně seznámí s řeckou mytologií a vy pak budete za borce!!

12.11.2018 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Sally Green zde dala laťku opravdu nehorázně vysoko.

19.10.2018 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Úžasný. Tohle mě vážně dostalo. Trefné, okouzlující a zdrcující svou upřímností. V pár věcech mi to fakt pomohlo a navíc jsem se u toho tolikrát nasmála. Autora řadím do mého listu vyvolených, protože tohle je fakt skvělá knížka - od začátku až po poslední stránky.

29.06.2018 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha byla skvělá. Tak zvláštně divná, ale zároveň příjemně podivná. Námět, postavy i příběh jako takový mě zaujaly a byla jsem jimi často ohromena. Sám autor mi pověděl, že mu lidé říkají, jak je druhá polovina lepší. Mají pravdu. Je. Ale i ta první není nic špatného.

13.05.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Popravdě jsem si knihu koupila jenom díky slevě v antikvariátu a čekání na vlak. Ale nelituji. Splnila vše co jsem očekávala, a přestože s autorem v několika bodech nesouhlasím, mi dala pár zajímavých myšlenek. Takže pokud nečekáte žádné vysoko filozofické čtení, myslím že budete spokojeni. Palec nahoru i za grafické zpracování.

08.05.2018 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Shakespeare nezklamal. I když byl příběh trochu zamotaný, nedělalo mi problém knihu číst. Doopravdy vtipné a okouzlující. Směle do čtení!

27.04.2018 4 z 5

Pnin Pnin Vladimir Nabokov

Samotný příběh mě až do téměř úplného konce moc nebavil. Ačkoliv bych za normálních okolností dala 2 hvězdy, za jazyk, kterým je kniha psaná, dávám o hvězdu na víc. Každé slovo, které autor napsal, má svůj účel a působí jako pohlazení na duši. Už jen proto přeci čteme.

22.04.2018 3 z 5