DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Když jsem Posla otevřela a přečela prvních pár vět, zarazila jsem se, protože nespisovná čeština vážně není můj šálek kávy. Ale po pár desítkách stránek jsem si zvykla a vyřešila svůj jediný problém s knížkou. Protože tento román je nádherný. Měl vše; zajímavou zápletku, okamžiky kde se mi tajil dech i momenty, kdy mě kniha donutila ke smíchu. Postavy jsem si zamilovala a prožívala knihu s nimi.

A to je to nejlepší, co vám kniha může dát.

05.11.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Bezkonkureční kniha, neuvěřitelné zpracování. Někde jsem jednou četla, že člověk může dát jenom to co má. A tahle kniha, ve které si lidé vlastně ani neuvědomují, co dávají... A o těch kteří si všimnou, jak daleko zajdou a zda se nechají zlomit... Myslím, že mi zůstane ještě dlouho v hlavě.

17.02.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejkrásněji napsaných a zároveň nejzajímavějších knih. Měla vše, co od hlubokých (ve smyslu ne úplně humorných) knih vyžaduju; zaujala, pobavila, chytla za srdíčko.... Na sto procent si své místo mezi nejlepšími knihami zaslouží.

04.04.2017 5 z 5

Ačkoliv život paní Eugenie byl zajímavý, jeho zpracování už tak moc ne. Nesedl mi příliš poetický jazyk, neuvěřitelně dlouhé popisné pasáže a ani prapodivné skoky v příběhu. Za mě tak těch 2,5 hvězdy.

12.01.2020 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tak tohle jsem nečekala. Koupila jsem si jí jen tak, ale bože! Ta kniha je úžasná. Nikdy jsem nečetla knihu která by byla tak upřímná, plná citů, prostá i komplikovaná zároveň. Achjo, že jsme tu všichni tým Boah ?(25-28.5.2017,10.4.2018)

28.05.2017 5 z 5

On On Elle Kennedy

Skvělá knížka, nenáročná, ale vtipná a překvapivá.

25.01.2020 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Muffin jsem si zamilovala, ale v Koláčkách se autor překonal. Bylo to úžasný. Stránky pod rukama utíkaly jako voda, vtipný to bylo a příběh nikde nedrhnul. Pokud se náhodou na světlo dostane ještě třetí knížka, tak se rozhodně zlobit nebudu.

07.07.2019 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Jan Amos Komenský

Tohle je za mě velké ne. Následující text může obsahovat nějaký spoiler, ačkoli si nejsem jistá, co zde jde vyzradit. Můj názor se bude jevit jako ignorantský a povýšený, pokud to někomu vadí, s radostí ignorujte.

Kniha se mi nelíbila. Nápad jako takový mi přišel zajímavý, ale nedokážu se přenést přes neustálé povyšování se nad vše, s čím autor nesouhlasil. Viděla jsem zde totiž často rozdíl mezi kritikou systému, a tvrzením, že jsem morálně lepší, protože mám jiné zásady.

Mým dalším problém byl způsob převádění viny na někoho jiného, např. Člověka pokoušel a svedl ďábel, Šalamoun je oklamán a sveden atd. Znovu, myslím si, že člověk za své činy nese plnou zodpovědnost. Neudělalo to ono, ani nikdo jiný, ale vždy on sám.

Knihu bych tak nikomu nedoporučila. Ačkoli věřím, že ve své době mohla být důležitá a aktuální, a některé myšlenky v ní stále takové jsou, podle mého její čas už prostě přešel.

05.06.2020 2 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

To bylo tak super. A to, že v listopadu vyjde v angličtině druhý díl, mi teď přijde jako dar z nebes.

19.05.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Kniha, která mě asi zasáhla nejvíc ze všech, které jsem kdy četla. Nejdřív jsem prvních sto stran nenáviděla, než jsem si uvědomila proč. Žiju svůj život jako Mateo, a bylo pro mě děsně těžký sledovat někoho, kdo ho žije stejně. Pak, pak jsem se zamilovala. Tohle mě rozplakalo, a ačkoli to byla děsně depresivní četba, je to i kniha plná naděje. Na závěr - Budu statečná a zvládnu to.

16.02.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Bylo to vtipné, smutné a dramatické, a to i přesto, že jsem znala konec. Troufám si říci, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ráda si od tohoto autora. přečtu něco dalšího. Určitě doporučuji do povinné četby.

08.04.2018 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nádherná kniha. Myslím si však, že aby ji člověk mohl správně ocenit, mělo by mu být tak 15,16,17 let. Protože mladšími ještě tyhle myšlenky nezmítají, a starší již možná zapomenou. Celkově si myslím, že toto dílo má velice vyhrazenou cílovou skupinu, i kdyby ne věkovou. Doporučila bych ji všem, co hledají hluboké myšlenky zprostředkované tak jako zlehka, jemně, ale zároveň velmi prostě. Ne vždy logické, ne vždy příjemné. Nejlepší na téhle knize je, že si hlavní hrdina na nic nehraje. Neschovává své činy za hluboké, hrdinské motivy, když tomu tak je, bez okolků přizná, že vlastně nic neví. Někdy až nepříjemně realistické a vždy na sebe vztažitelné (relatable). Pokud toto hledáte, pak je to příběh pro vás. Jinak myslím, že pro vás kniha bude pomíjivou záležitostí.

10.09.2020 4 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Mně to prostě nesedlo. Mnozí zde píšou, že jim vadilo zasazení do neurčitě vzdálené budoucnosti. To podle mě bylo v pohodě. Ale přišlo mi, že myšlenkové pochody neodpovídají vyspělosti desetiletého kluka. Často jsem se taky ztrácela, nelíbil se mi styl psaní a celkově mi to přišlo jako slabší Nejlepší pro všechny od Soukupový. 3/8 LCR 2020

08.12.2019 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tak, od tohohle jsem čekala o tolik víc. I kdybych přešla nelogické části, kniha mě nebavila a rozhodně mi nepřipadala reálná. Nejde o to, že bych tak věřila v lidskost, ale spíše o to, že prostě nevěřím, že by to dopadlo takto. Nerada toto slovo u klasiky používám, ale přijde mi zastaralá.

25.01.2019 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Došly mi slova. První kniha, po tak dlouhé době, která mě rozplakala. Protože je opravdová, protože Leonard (LEONARD!) a protože na 250 stranách rozehrála příběh, který mi vyrval srdce z těla. Leonarde, myslím, že bychom byli skvělými přáteli. Přečtěte si to, prosím.

13.01.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Bohužel, nejspíš jsem prostě očekávala příliš. Nesedl mi styl psaní, a ačkoli v knize bylo pár světlých momentů, myslím, že kdyby se počet stran zredukoval na polovinu, vůbec by to knize neuškodilo. Takhle to byla jen další, příliš dlouhá young adultovka. 3,5*

18.06.2018 4 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Levné knihy, 60 korun. Očekávala jsem průměrný milý příběh. Ale Milo. Tahle kniha mě okouzlila a nechala mě se zamilovat. Doporučuji všema deseti.

25.05.2018 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Neoznačit tuto knihu za geniální dílo by byl hřích. Své místo mezi povinnou četbou si na 100% zaslouží. Možnost sledovat, jak až do (skoro) úplného konce lidé lpí na svých (sobeckých - jak by se v takové situaci daly nazvat) potřebách, a jak velkou naivitou dokáží oplývat, je něco neuvěřitelně děsivého. Ráda bych i myslela, že nic takového se stát v našem světě nemůže, ale bohužel, stejně jako u 1984, takovou víru v lidstvo nemám. Zbývá jen doufat, že se mýlím a že nám budou (nadlouho) kontinenty sloužit v celku.

17.03.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ok, patřím do té poloviny zklamaných. Za mě ne.

18.02.2018 1 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejkrásnější z Pottrovských knížek. Jednou Potterhead, navždy Potterhead.

10.09.2017 5 z 5