DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nebylo to špatné. Ale bohužel jsem se do toho nějak nedostala. Navíc, ty popisy naprosto nesouvisejících věcí mě vůbec nebavily a do jisté míry mi knížku zprotivily. Jinak zajímavá kniha, nejvíce se mi líbily vývoje postav - rozhodně nebyly ploché. Autor knihou rozhodně předběhl svou dobu.

06.04.2019 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

4.5 Na 2. díl to podle mě sice nedosáhlo, ale bylo to *velmi* blízko. Super postavy, zápletky, povětšinou nepředvídatelné, nebo alespoň dostatečně nepředvídatelné. Jen jedna výtka - málo Scarlet.

02.04.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

2.5* Takhle, kniha vystihuje italskou atmosféru opravdu přesvědčivě, děj mě bavil a sledovat vyvíjení postav bylo zajímavé. ALE, nemůžu se přenést přes to, jak moc je to proti ženám. I když to vystihuje tu atmosféru, taková jaká je, prostě s tím nesouhlasím. Navíc mi některé části přišly nereálné.

31.03.2019 3 z 5

Traja spáči Traja spáči Maggie Stiefvater

Zase výborná kniha, ale pokud ji srovnám s předchozími díly, byla nejspíš nejslabší. Autorka píše nádherně, ty citáty by si člověk tisknul, ale prostředek knihy je pro mě vždy méně záživný.

25.03.2019 4 z 5

Zlodeji snov Zlodeji snov Maggie Stiefvater

4.5*. Zase skvělá kniha, opravdu výborně napsaný, tak správně podivný a vtipný příběh. Jediné co mi přijde nedokonalé, je to, že uprostřed je taková 100 vycpávací část, která je sice skvělá, ale nikam vás neposune.

19.03.2019 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Takhle. Kniha se mi líbila, a byla by dokonalá kdyby tam nebyly dva plot twisty který jsem naprosto předpokládala a pár příliš sladkých momentů. Fakt se těším na další díl.

10.03.2019 4 z 5

Havraní chlapci Havraní chlapci Maggie Stiefvater

4.5* Na to, že se jednalo o první knihu ve slovenštině, kterou jsem četla, to bylo zvláště čtivé. Příběh byl zajímavý, vtipný, a zejména od druhé poloviny jsem nemohla přestat číst. Těším se na další díly a jsem ráda že jsem neudělala chybu, když jsem se tuto knihu rozhodla zkusit.

03.03.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Očekávala jsem něco jiného. Vím, že knihu spoustu lidí srovnává s Orwellovou knihou 1984, dle mého názoru se však jedná o dvě naprosto rozdílná díla, podobná si mohou být maximálně pojmem antiutopie. Každopádně, pro mě rozhodně byla lepší první polovina knihy, ta druhá mi přišla zbytečně uspěchaná a nedomyšlená. I tak se mi Příběh služebnice docela líbil.

25.02.2019 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Gonna be honest. Měla jsem příliš velká očekávání. Největším mínusem knihy je pro mě její jazyk. Ten mi, tak nějak, zkazil požitek z knihy. 2.5*

17.02.2019 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Kniha, která mě asi zasáhla nejvíc ze všech, které jsem kdy četla. Nejdřív jsem prvních sto stran nenáviděla, než jsem si uvědomila proč. Žiju svůj život jako Mateo, a bylo pro mě děsně těžký sledovat někoho, kdo ho žije stejně. Pak, pak jsem se zamilovala. Tohle mě rozplakalo, a ačkoli to byla děsně depresivní četba, je to i kniha plná naděje. Na závěr - Budu statečná a zvládnu to.

16.02.2019 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

3.5*. Ve výsledku kniha úplně nenaplnila moje očekávání, ale rozhodně se nejedná o knihu špatnou. Bohužel mi úplně nesedl styl psaní a také nesouhlasím s některými myšlenkami v knize, na druhou stranu ale oceňuji Kelseu, která mi byla hodně sympatická, a také politiku v knize. Ta podle mě byla jeden z nejzajímavějších aspektů knihy. Jsem zvědavá na další díl.

07.02.2019 3 z 5

Text-appeal Text-appeal Jiří Žáček

2.5*. Nebylo to špatný, ale ani mě to nesesadilo ze židle. Takže tak.

31.01.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

2.5* Meh. Já nevím, z nějakého důvodu sama sebe stále tahám k thrillerům, ačkoli mě nebaví. Tohle bylo vcelku čtivé, ale nemůžu říct, že by se mi to líbilo. Rachel mi nebyla sympatická a ostatní postavy taky nezářily. Světlým momentem byl konec. Rozhodně to není můj šálek kávy.

31.01.2019 2 z 5

Jsi láska ví Jsi láska ví Sam Xabyssus (p)

Tak tuhle knihu miluju. Nic víc. Jen čistá láska.

25.01.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tak, od tohohle jsem čekala o tolik víc. I kdybych přešla nelogické části, kniha mě nebavila a rozhodně mi nepřipadala reálná. Nejde o to, že bych tak věřila v lidskost, ale spíše o to, že prostě nevěřím, že by to dopadlo takto. Nerada toto slovo u klasiky používám, ale přijde mi zastaralá.

25.01.2019 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

4.5* Chytlavé, zábavné o tolik lepší než první díl. Gradace výborná, málokdy předvídatelné a vtipné. A do Vlka jsem se zamilovala. Hrozně se těším na 3. díl.

19.01.2019 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Došly mi slova. První kniha, po tak dlouhé době, která mě rozplakala. Protože je opravdová, protože Leonard (LEONARD!) a protože na 250 stranách rozehrála příběh, který mi vyrval srdce z těla. Leonarde, myslím, že bychom byli skvělými přáteli. Přečtěte si to, prosím.

13.01.2019 5 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Musím říct, že jsem se malinko nudila. Vraha jsem sice, jak už je zvykem, neodhalila, ale příběh mi přišel trochu slabší.

10.01.2019 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

3.5*. Kniha byla čtivá a celkově se mi líbila. Uvítala bych ale trošku propracovanější rozvedení myšlenek, přišlo mi totiž, že je autorka vždycky děsně utnula. Taky ten konec, nějak mi prostě nesedl.

05.01.2019 4 z 5

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Tohle by si měl přečíst každý. Čtenářská výzva: 9. Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů

02.01.2019 5 z 5