DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Tak tohle byla jízda od prvního řádku po poslední. Docházejí mi slova. Kronovy děti rozhodně syndromem druhého dílu netrpí. Všechno stále souvisí se vším, postavy jsou výtečně vykreslené a zvraty šokující. Autor se navíc nebojí zabíjet, což oceňuji. Jsem děsně zvědavá na další díl!

03.01.2020 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Božííííí!!!! Musím říct, že jsem velmi ráda za tu pauzu, kterou jsem si mezi díly udělila. Takhle jsem se na knihu moc těšila a více ocenila genialitu, propracovanost a vtipnost příběhu. Doporučuji.

28.12.2019 5 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

3,5* Velmi zajímavá hra. Myslím, že si z ní lze odnést dost zajímavých myšlenek.

23.12.2019 3 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Tahle kniha není pro všechny. Pokud jste nikdy nezažili velký smutek, ztrátu nebo bezmoc, nejspíš vám hlavní hrdinka nesedne a příběh ve vás moc nezanechá. Mně osobně ale knížka opravdu chytla. Krásně melancholická, melodická a jemná atmosféra, s jednou zlomenou dívkou a jejím příběhem vytvořily úžasný čtenářský zážitek. Jazyk, kterým je kniha napsána, úplně úžasně podtrhl veškeré detaily knihy. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího. 4,5*

22.12.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pro mě průměrná detektivka. Přišlo mi, že se autorka příliš snažila o nějaké dramatické, nepředvídatelné zvraty a scény, že z toho vylezla kýčovitá a nesmyslná kniha. Čekala jsem víc. LCR 2020 5/8

19.12.2019 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Viktoriánský Londýn a svět stínů mám ráda a hodně jsem se na ně těšila. Ale, nevím, přišlo mi to docela nudné. Na druhou stranu oceňuji výrazný posun postav. Uvidím jak v dalším díle.

15.12.2019 3 z 5

Dům bez oken Dům bez oken Milan Urza

Fíha. Velmi silná kniha, ze které až mrazí. Stockholmský syndrom jako vyšitý.

Oceňuji především jazyk, výborně zpracované téma a úžasné vykreslení postav. Výstižné a přesné, jen dějová linie s Julkem mi přišla mírně zbytečná. Myslím, že nad knihou budu ještě hodně dlouho přemýšlet. 3,5* LCR 2020 4/8

13.12.2019 3 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Mně to prostě nesedlo. Mnozí zde píšou, že jim vadilo zasazení do neurčitě vzdálené budoucnosti. To podle mě bylo v pohodě. Ale přišlo mi, že myšlenkové pochody neodpovídají vyspělosti desetiletého kluka. Často jsem se taky ztrácela, nelíbil se mi styl psaní a celkově mi to přišlo jako slabší Nejlepší pro všechny od Soukupový. 3/8 LCR 2020

08.12.2019 3 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Dobrá kniha se pozná podle toho, že vás donutí cítit a myslet. A to tohle kniha udělala. Jen ji asi nečtěte, pokud máte nějaké větší deprese a podobné problémy, pak by vám asi spíše ublížila. Hodnocením si zatím nejsem vůbec jistá, protože se sice, jak jsem již psala, jednalo o velice silnou knihu, ale já ji nejspíš neumím úplně docenit. LCR 2020 2/8

01.12.2019 4 z 5

Liška v dámu Liška v dámu Jiří Kratochvil

Toto je pro mě zatím literárním překvapením roku. Velice kvalitní kniha psaná zajímavým jazykem, která navíc obsahovala brilantní myšlenky. Doporučuji. LCR 2020 1/8

27.11.2019 4 z 5

To To Stephen King

Četla jsem ji dlouho, a nebudu lhát, prvních 300 stran bylo spíše průměrných. Ostatně, to je také důvod pro 4*. Ale zbytek, Výtečný. Úžasný horor, kdy jsem se opravdu bála skoro pořád, který obsahoval i několik velmi silných myšlenek. Král hororů, opravdu.

24.11.2019 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Boží jazyk, skvělá hlavní hrdinka a nádherný design obálky :-). Ale já tady prostě asi čekala víc. 3,5*

30.10.2019 3 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

3,5* Ačkoli se mi kniha líbila méně než první díl, stále ji považuji za velmi vtipné a milé čtení. Jako odpočinkovou komedii vřele doporučuji.

22.10.2019 3 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Musím říct, že toto nebyl úplně můj šálek kávy. !obsahuje jemný SPOILER!

Překvapivě mi úplně nesedl styl psaní, přestože jak Muffin, tak Koláčky mi v tomto ohledu vyhovovaly. Také jsem měla pocit, že to bylo akčně nevyrovnané. Spoustu stránek se nic nedělo a pokud se objevily překážky, jejich řešení bylo podle mě věnováno málo prostoru. No a v neposlední řadě jsem si příliš neoblíbila hlavní postavy. Kirův charakter mi přišel nevykreslený,pouze se zde hodně jeho uvažování nad tím co dělá špatně apod. a dynamika vztahu Anastázie - Darius mě velmi rychle omrzela.

Na druhou stranu, určité části a posledních 50 stran se mi velmi líbilo, a tak si myslím, že druhý díl by mě mohl bavit víc. Uvidíme.

13.10.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Přibližně do strany sto jsem nechápala, o jakém zázraku to všichni mluví. Od strany sto jsem se stala jednou z těch, co o něm mluví. Drsňácký, ale parádní. Veliké doporučení.

04.10.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Řekla bych, že se mi to líbilo asi tak stejně, jako první díl. Některé věci jsou nechutný a cringe, jiné jsou zase dost vtipné a roztomilé, tak bych řekla že se to docela vyrovnává :DD. Uvidíme u další knihy.

29.09.2019 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

3.5* Kniha se mi líbila, ale to je asi tak všechno. Nevím, něco tomu chybělo.

15.09.2019 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Hodnotit tuto knihu je těžké. Některé myšlenky z knihy považuju za úžasné, na druhou stranu tu byly chvíle, které mě nudily. Ale doporučuji, to jo.

12.09.2019 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Podle mě je to o hodně lepší než první díl. Vtipné, napínavé - stránky jen mizely mezi prsty. Doporučuji.

25.08.2019 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

3.5* (čteno v angličtině)
Takhle, kniha to nebyla špatná. Napínavá, občas vtipná a tak, ale taky byla plná klišé. A když říkám plná, myslím nejvíc plná ze všech knih, co jsem kdy četla. A taky ten konec. Wut?

25.08.2019 3 z 5