Dousabel Dousabel komentáře u knih

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Tak větší pohádku jsem snad nikdy nečetla. Velice nenáročná červená knihovna, s absolutně nereálným dějem ani postavami. Jako oddechovka, proč ne, hloupoučké, ale milé.

10.04.2018 3 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Libový frajírek alá pán všeho tvorstva, kterému všechno projde a chvástá se počty zářezů. Ale... Ať už se mu to stalo, šíleně to přikrášlil, nebo celé vymyslel, já jsem se parádně bavila!!! Třeba se někdy potkáme ve FNOL ;)

18.03.2018 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Pomsta byla sladká, jsi moje superhrdinka, Blumová :)

07.03.2018 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Perfektní thriller! Když jsem potřebovala knihu odložit, nebo třeba usnout :D, přišel nějaký zvrat nebo šokující odhalení a to prostě nešlo, kniha měla přednost :) Závěrečné rozuzlení skvělé a postava Gibsona nemohla být lépe napsána!

15.01.2018 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Třetí díl už byl průšvih. Myslím, že se s ním natrápila i sama autorka, neucelené, nedotažené, nesmyslné. Žádná návaznost na předchozí díly a z Dana vytvořila skoro akčního hrdinu. Škoda, celá trilogie měla dobrý námět, ale zpracování bylo hrozně kostrbaté.

12.11.2017 2 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Nejsem úplný nadšenec historických románů, ale musím uznat, že Adélii jsem si zamilovala hned od jejího prvního lékařského zákroku - cévkování :D Gylta s Ulfem ji hned následovali. Detektivní zápletka, k tomu trocha romantiky, Adéliin smysl pro humor a je z toho parádní kniha :)

22.09.2017 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Ani čtvrté detektivní pátrání vrchního inspektora Gamache mě rozhodně nezklamalo. Právě naopak, každý díl je lepší a lepší, stále pronikáme hlouběji do charakteru hlavních postav a poznáváme jejich životní příběhy. Zápletka jako vždy velice originální, závěrečné rozuzlení překvapivé a stejně jako u minulého dílu jsem byla přesvědčená, že v tom bude hrát roli nadpřirozeno, jinak to není možné :) Jen ta potrkaná familie Morrowových nebo Finneyových mi lezla děsně na nervy, naštěstí to kompenzovaly občasné návštěvy starých dobrých přátel ze Three Pines :) Já jen doufám, že jako inspektor Gamache, tak samotná autorka se dožijí minimálně 150 let :)

14.07.2017 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Jedna příjemně strávená neděle s krásnou knihou. Vůbec jsem nevěděla, že děj volně navazuje na mou nejoblíbenější a zatím nepřekonanou rodinnou ságu, takže mě vzpomínky na slečnu Gwyn neuvěřitelně potěšily:) A jak už bylo napsáno níže v ostatních komentářích, kdyby byla kniha více propracována a rozepsaná, určitě bych ji zvládla i jako trilogii :)

06.07.2017 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Je to hrozně zvláštní kniha. Stejně jako dvě předchozí, ale tahle ještě víc. Trochu mi to místy připadalo jako sci-fi, asi jako kdybych si půjčila raketu a odletěla do vesmíru :) Říká se, že láska hory přenáší, ale nevím, jestli by nějaká máma vystavila své dítě takové šílenosti. Doporučuji možná číst v zimě, pro lepší atmosféru :D

01.06.2017 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Strašně milá a příjemná kniha. Takové typické dovolenkové čtení, myslela jsem si, že děj bude lehce předvídatelný, ale přece jen obsahuje pár zvratů, které mě během čtení opravdu překvapily a vyrazily mi dech. A celý ten nápad s odpouštěním vůbec není špatný, sice bych nevolila zrovna tuto formu, ale po dočtení jsem si sáhla do svědomí a určitě by se našel někdo, koho bych i já poprosila za odpuštění, či bych ráda přijala omluvu. Moc pěkná a svým způsobem velmi uklidňující a smiřující knížka :)

18.06.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Persephone, Seraphine a Juniper. Tak krásný příběh tří sester plný soudržnosti, lásky, ale také intrik a zrady. K mému překvapení jsem si nakonec nejvíce oblíbila Percy, příběh Edith a její matky byl pro mě spíše utrpení, mnohem více se mi líbily ty flashbacky do minulosti. Taky jsem si občas během čtení říkala, proč je to tak zdlouhavé, vždyť by se dala dobrá třetina vynechat a zkrátit, ale po dočtení jsem zjistila, že se mi po sestrách Blythových a jejich zámku vlastně docela stýská :)

11.06.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Naprosto šílená a ztřeštěná pohádka pro dospělé, u které musím uznat, s odstupem pár dní po dočtení, že je v ní přece jen spoustu životního moudra :)
Odteď se na krávy, prasátka, krocany a vůbec na všechna zvířata dívám naprosto jiným pohledem :o)

26.05.2016 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Jak už tu bylo psáno, první půlka popisující Malčino pohnuté dětství, dospívání a seznámení se s Bertem byla supr. Ale poté, co se z hlavní autorky stane posedlá kariéristka s touhou po bohatství, která se za každou cenu snaží dosáhnout svého a hlavně nahrabat, co nejvíce, ztratila veškeré mé sympatie. A nepomohlo jí ani to, že se v osmdesáti zhulí jako puberťák :) Holt, každý má jiné priority, já budu raději věnovat veškerý svůj volný čas sobě a rodině (a čtení:) )

16.02.2016 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Typický Deaver! Na začátku knihy několik příhod, které spolu nemůžou v žádném případě souviset a nakonec vše dokonale spojeno a vysvětleno :) Tak, jak to umí jen on. Mě to prostě baví, výborně se to čte a ty jeho happy-endy prostě miluju:)

06.12.2015 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Moje první kniha od této paní spisovatelky a musím uznat, že se mi to líbilo, je to takové odpočinkové čtení. Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku a nutila mě celou dobu přemýšlet, kdo Susan vlastně zavraždil. Konec mě až tak nepřekvapil, protože jsem asi tak od půlky podezřívala správného pachatele :) Hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí, jen se mi občas zdálo, že paní autorka Dentovi přece jen trochu uškodila tou přehnanou touhou dostat se Bellamy do spodního prádla :o))

15.09.2015 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Tohle je moje srdcovka. Četla jsem ji už hodněkrát a doufám, že ji nikdy číst nepřestanu:) A pokaždé se se svými oblíbenými hrdiny stejně raduju, smutním, pláču nebo se směju.

31.08.2015 5 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Tak jako každá kniha od B.W. se to parádně čte! Nejvíce se mi líbil příběh Sondry a Mickey, naproti tomu Ruth mě celou dobu vyloženě rozčilovala :) Jen nechápu, za co všechny stihl tak zlý osud, když jim tři čtvrtiny knihy vycházelo všechno do puntíku. Ale popraly se s tím každá velice statečně!
Pro milovníky tohoto žánru doporučuji od B. Woodové - Doktorka Samantha a od Ericha Segala - Doktoři.

09.08.2015 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Zasloužené 4 hvězdy za to, že i cca 2 hodiny po dočtení mám stále stejně přiblblý úsměv na tváři a dobrou náladu :o) Velice milé, pohodové, nenáročné, letní dovolenkové čtení!

03.08.2015 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty je prostě mistrem žánru psychologického románu. Skvěle napsané, musím pochválit i parádní překlad, díky kterému se to opravdu nádherně četlo.
Trochu jsem čekala nějakou "bombu", kvůli které se vlastně Alici obrátil život za deset let úplně naruby, ale takhle to bylo alespoň mnohem více ze života a naprosto pravdivé.
Jediné, za co si neodpustím tu jednu hvězdu dolů, je epilog, který přeci jen sklouzl docela do klišé, i když mě to také hřálo u srdce :o)

01.06.2015 4 z 5

Počítání Počítání Toni Jordan

I když mi šla někdy ze všech těch čísel hlava kolem :o), je to hrozně milá a naprosto oddechová a nenáročná četba. A docela jsem se u ní nasmála, hlavní hrdinka srší sarkastickým ostrovtipem :)

19.01.2015 4 z 5