Dousabel Dousabel komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Tak tohle byla otázka 1 dne, výborný psychologický román. Skvěle vymyšleno, napsáno i přeloženo, krátké kapitolky, rychlé střídání děje, pomalé rozplétání příběhu po kouskách, o vině či nevině hlavní hrdinky jsem pochybovala snad až do úplného vysvětlení, opravdu nevíte, kde je pravda, co si myslet a ke komu se přiklonit :)
Toto dílko si nezaslouží být v modrých číslech!

14.02.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tak z tohohle jsem vážně nadšená! Po Marcovi, kde měl Carl se svou smečkou velice málo prostoru, jsou zpět v plné síle! (No, i když na konci této knihy spíše v trvalé invaliditě :o)). Prostě oddělení Q je zpět ve skvělé formě a já jsem si to maximálně užila! Carl ještě více ubručenější, Asad se svými dokonalými překlady ještě zábavnější a Rose je čím dál záhadnější! Za mě super a strašně se těším na další díl, už teď se mi po nich stýská!

13.11.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Strašně milá, inteligentní a laskavá detektivka:) Vrchní inspektor Gamache je opravdu dokonalou kombinací Poirota, Columba a Barnabyho a celá ta jejich vesnička mi vůbec strašně připomínala Midsomer :o) Musím říct, že po všech těch severských krimi mi ty hektolitry krve ve sněhu a miliony znetvořených mrtvol vůbec nechyběly:) Právě naopak jsem si čtení Zátiší užívala a představovala si, jak s nimi sedím u Oliviera a Gabriho, cumlám ty jejich sladké fajfky a dumám, kdo je v tomto příběhu vlastně vrahem :)

17.09.2015 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Bože, proč jsem na tohle čekala skoro třicet let?! Je to tak neskutečně nádherný román, že k tomu snad není potřeba nic dodávat. Jedině dalších pět hvězd, protože opravdu nevím, jestli se tomuto dílku někdo někdy byť jen vyrovná. Stejně jako že Lee zůstane mou nejmilovanější, nejoblíbenější a nepřekonatelnou literární postavou. Jediné, co vím, že tu poslední stránku dneska přečtu ještě několikrát!

14.10.2014 5 z 5

Mě tedy Stoletý stařík velice pobavil. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se celých 400 stran jen uculovala a výborně se bavila. Prakticky všechny jeho příhody zní tak šíleně neuvěřitelně, až nezbývá nic jiného, než mu vlastně věřit, že u toho všeho byl a všechny osobnosti potkal:)

27.02.2014 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ta knížka mě doslova pohltila! Od první stránky až do poslední jsem byla v Tateině kůži a tolik jsem jí záviděla. Bože, ty máš ale štěstí!

05.05.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak Keplerovci zase přitvrdili! Joona konečně zpět, i když je na něm vidět, že je přece jen poznamenaný a už to není ten Joona s Disou. Tak snad ta Valerie... :)
Každopádně zápletka luxusní, autoři jsou teda čím dál víc krutí a drsní. Na kvalitě knížky podle mě vůbec neklesají, ale já mám pro Joonu velkou slabost :) Takže s netrpělivostí vyhlížím pokračování!

21.10.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

No, ta k za mě úžasná kniha! Zatím jsem přečetla vše od této autorky, ale nevím proč, tahle mě bavila nejvíc! Možná za to může postava Sophie, která je neskutečně zábavná a pro někoho, komu tikají biologické hodiny, je single a trápí se tím, je neskutečně povzbudivá a konejšivá :D Nebo možná tím, že všechny postavy jsou vykresleny naprosto reálně, dost možná, každý v životě někoho takového z rodiny z Ostrova počmáraných blahovičníku zná, potkal nebo potká... A ta "záhada Munroových děťátka", na kterém kniha stojí, je po dočtení jen takovou třešničkou na dortu :) I když, na poslední straně je přece jen jedno šokující překvapení :D :D

30.05.2017 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Vynikající psychotriler. Trochu jsem se lekla, když je odhalen vrah hned v první kapitole a odradilo mě to. Ale pak už jsem jen četla a četla a nevěřila vlastním očím :D Je to docela drsná kniha, ale výborná!

13.04.2017 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

5 hvězd pro toho, kdo tady z té slátaniny absolutně bez děje vytvořil seriál.

01.11.2018 1 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Luxus! Musela jsem se silou vůle držet, abych nepřeskakovala stránky, abych se mohla konečně dozvědět, co se, sakra, stalo na tom grilování! Po dočtení každé knihy L.M. si říkám, že lepší už to být nemůže. A ono pokaždé může.:D Moriarty je mistrně pera a já bych si chtěla vymazat paměť a přečíst to znovu!

15.01.2018 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Tolik jsem se těšila na novou knihu od jedné z mých oblíbených autorek a po dočtení jsem zjistila, jak se mi po ní sakra stýskalo! Krásná kniha, krásný příběh, krásný překlad, krásný konec... Diane opravdu umí, teď jenom doufám, že nebudu muset čekat dalších sedm let na novou knihu, autorka jich napsala mnohem víc a já je chci všechny! :)

31.07.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jak už jsem jednou psala u Alice, Liane Moriarty je mistryně v psaní psychologických románů! A s každou další a další knihou, mi přijde lepší, propracovanější, geniálnější. Příběhy Celeste, Madeline i Jane se mi strašně líbily, i když Jane jsem si oblíbila asi nejvíce a vše, co jsem jí přála, se jí i mně splnilo :) Když nadešel ten velký Kvízový večer, už jsem měla nervy úplně nadranc a fakt jsem se hrozně bála, kdo tam teda umře! Opravdu geniálně propracované do nejmenšího detailu a také musím vyzvednout ty luxusní komentáře pod každou kapitolou, dokonale čtenáře domatou a výborně to tam pasovalo!

23.11.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Myslím, že málokterému autorovi se podaří dostat do pouhých 100 stránek tolik emocí. Krásný příběh o podivném, ale opravdovém přátelství, o nenaplněných snech a touhách. Lennieho si nejde nezamilovat, radovat se s ním, chvílemi ho litovat a stejnou měrou i nenávidět. Myslím, že nad Georgem a Lenniem budu ještě nějakou dobu dumat.

31.07.2015 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Ach jo, člověk čeká rok na novou knihu od svého oblíbeného spisovatele, a když se mu konečně dostane do ruky, zhltne ji za den a půl:( Já chci další!!! Naprosto parádní, líbila se mi ještě o trochu víc, než Šest let. Bylo to akční, pěkně zamotané, nervydrásající, místy i poněkud kruté (koleno mě bolí ještě teď!) Ale na posledních 50 stranách mi tepovka vyletěla do výšin a málem jsem četla ob řádek, jak jsem byla napnutá, což se mi stává málokdy:)
Prosím, Knižní klube, pohni si s tím Strangerem!!! :o)

29.07.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

No, tak to byla jízda! :) Přiznávám, že tak dobrou půlku knihy, vůbec nevím, co jsem četla :o) A to si na svém technickém umu zakládám! Ale to k tomu prostě patřilo a nijak mi to nevadilo, Mark to bohatě kompenzuje vlastními vtipnými postřehy a vyprávěním. Ke konci knihy jsem byla napnutá jak struna, brečela jak želva a smála se jak blázen :o)
A co hlavně oceňuji, že spojení "cítit se sám" pro mě dostalo naprosto nový rozměr a přestávám ho používat, protože jsem ho vlastně ještě nikdy nezažila v porovnání s marťanem Markem :)

07.06.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po přečtení Stalkera mám pro vás pár rad a doporučení:)
Vezměte si dovolenou a odstraňte ze svého okolí veškeré rušivé elementy. Zbavte se na tuto dobu všech svých spolubydlících, dětí, domácích mazlíčků a drahých poloviček! Nebudete totiž schopni knihu odložit.
Zásobte se potravinami, které vás uklidňují (oříšky, chipsy nebo chroupejte zeleninu, prostě cokoli, budete to potřebovat) :o)
A ještě jedno varování nakonec - pokud bydlíte stejně jako já v přízemí, možná budete několik měsíců nebo napořád žít se staženými žaluziemi a závěsy :)

Prostě super, Joono, Eriku, Margot, vraťte se mi co nejdřív!

28.05.2015 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Opravdu moc krásný příběh, ideální na dovolenou. Snad do posledních deseti stránek není vše úplně vyjasněné, ale když jsem se dobrala do konce, tak se mi neskutečně ulevilo :) Paní spisovatelka má opravdu velký cit pro spravedlnost :) Ale co mě nejvíc zaujalo, jak si s námi autorka zahrávala a donutila mě několikrát změnit sympatie k hlavním hrdinkám:o)

29.09.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě zatím nejlepší kniha od G.F., velice originální zápletka, od druhé půlky jsem byla napnutá jak kšandy, kdo je v příběhu vlastně "záporák":) A nad závěrem knihy jsem dumala opravdu hodně dlouho:) Docela se těším na film, co má přijít letos do kin, ale raději od toho příliš neočekávám.

27.02.2014 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dokonalá je psychologický román. Nepřišlo mi to jako thriller. Není to žádný krvák, ani tak nejde o ten zločin, spíš mi ta kniha brnkala na nervy vůči Zoe a její podle mě mistrně popsané psychologii postavy. Jasně, byla jsem zvědavá na pachatele, ale Zoein strach a pošramocená duše se do mě vpil mnohem víc.

07.07.2018 4 z 5