Dousabel Dousabel komentáře u knih

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Pavel Jansa

Příjemné počtení to bylo, ale možná je tohle přeci jen kousek spíše pro mužské pokolení. Trochu sci-fi scénář na české poměry (aspoň tedy doufám!). S čím jsem měla trochu problém, byly hrozně podobné jména v knize (Mik - Dick, Slámová - Svobodová, Pech - Pechman), což mě úplně zmátlo a dlouho jsem postavy zaškatulkovávala. Kdo je od koho, kdo koho chce zabít, kdo ho poslal apod. :) Každopádně musím vyzdvihnout, že pan autor vždy ve svých knihách zmíní Olomouc ♥, nebo alespoň nějakou část Moravy :) A Mr. McNamara první mě na konci překvapil... Njn, chlapi se prostě nemění...
Ale přeci jen, chybí mi pan Mahler, pane doktore! :)

09.05.2017 3 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Na toho našeho neurotického kocoura tam sedí spousta věcí :) Samozřejmě, je to psáno s velkou nadsázkou, ale každý milovník koček se u této knížečky určitě pobaví :)

29.12.2016 4 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Tak tohle mě opravdu velmi bavilo, super thriller se zajímavou zápletkou. Hlavní hrdinové na mě působili sympaticky a moc jsem jim fandila. A ještě oceňuji opáčko ze získání Nobelovek za literaturu, zjistila jsem, že mám velké nedostatky ve znalostech :)

23.02.2016 4 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Tak ani druhý díl mě nezklamal! Trochu mě mrzelo, že tam měla málo prostoru Nora, ale jakmile se vrátila v druhé půlce na scénu, už to všechno jelo jako po másle :o) Taky se tam na můj vkus pořád prali a plánovali pomsty, ale rozhodně se už teď těším na další knihy této autorky :o)

28.07.2015 4 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Sarah Larková to prostě umí! Nádhera, nádhera, stejně jako jsem si zamilovala slečnu Gwyn z novozélandské trilogie, stejnou měrou jsem si zamilovala Noru z této dilogie. Naprosto parádní čtení, ideální na tyto parné dny, nebo na dovolenou u moře:) Okamžitě se vrhám na druhý díl a přeji si, aby mi vydržel déle, než dva dny, i když tomu sama nevěřím :o)

20.07.2015 5 z 5

Duch Duch Robert Harris

Velice podařený thriller z politického prostředí. Čtyři hvězdy zaslouženě za opravdu vydařený konec a závěrečné rozuzlení, bylo to pro mne opravdu překvapení:)

20.07.2015 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

No, mohlo to být o malinko lepší! Příběh Dorothey je moc pěkný, dobový a opravdu propracovaný, naproti tomu druhá dějová linie, o Robertě, se mi vůbec nelíbila, bylo to takové o ničem a autorka ji zrovna moc nepřilepšila, připadala mi hrozně nesympatická a strohá. Na konci jsem čekala nějaké překvapivé rozuzlení, ale to se nekonalo a závěr byl jedno velké klišé.
Takže za mě mírné zklamání

07.07.2015 3 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Krásný příběh, opravdu čtivě napsáno. Intriky, zrady, lži a velká tajemství, která vyústí ve spravedlivý konec. Jen to závěrečné rozuzlení by si možná zasloužilo ještě trochu rozvést, zůstávají mi v hlavě otazníky :) Ale určitě si od této paní autorky zase ráda něco přečtu.

05.05.2015 4 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Docela slušná duchařina a oceňuji opravdu dobrý nápad, jen to zpracování od druhé půlky trochu pokulhává. Chtělo by to možná trochu více překvapivých a strašidelných momentů, moc jsem se u toho nebála :)

23.02.2015 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

No, musím přiznat, že s první půlkou knihy jsem dosti zápasila. Nevím proč, většinou s tím nemám problém, ale nějak jsem se stále nemohla začíst. Chvílemi se tam prolínalo dosti žánrů a já stále přemýšlela, jestli to má být psychologický thriller, detektivka nebo červená knihovna, jako by autorka sama v tom měla trochu zmatek. A o sympatii k hlavním postavám se taky nedá moc mluvit :o) Ale druhá půle nebo spíše poslední třetina to docela vyspravily, tak nakonec ty čtyři hvězdy s odřenýma ušima za překvapivé rozuzlení:o)

01.02.2015 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Tak ani třetí díl určitě neztrácí na kvalitě ani tempu. Zase originální zápletka, tentokrát se dějově odehrávají dvě linie hned od začátku příběhu a krásně se prolínají a doplňují. Munroeová s Bradfordem se dostávají do mé osobní dvacítky nejoblíbenějších literárních postav a moc se těším na další pokračování :)

08.12.2014 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Uznávám, že některé části v knize a nedotknutelnost hlavní hrdinky je někdy přehnaná. Ale co, všichni superhrdinové jsou vesměs mužského rodu, proč si jednou za čas nepřečíst o superženě, která by jim všem dala na budku? :) Trochu mi to připomněla Turistu od O. Steinhauera, jen v ženském provedení, ale tam byl děj přece jen mnohem uvěřitelnější:) Ale jako oddechový thriller pro baby to není špatné:) Idu na další díl.

24.11.2014 4 z 5

Výherkyně Výherkyně David Baldacci

Výborný, čtivý thriller. Fandila jsem LuAnn, jako málokteré knižní postavě :) Moje nejoblíbenější kniha od Baldacciho, myslím, že by z toho byl vynikající film.

08.09.2014 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Měla jsem z Lolity trochu obavy, ale začetla jsem se prakticky okamžitě. První půlka je výborná, nepřišlo mi to až tak zvrácené, jak jsem očekávala, tudíž jsem neustále dumala nad tím, jestli nejsem tím pádem zvrácená já sama...?:) Možná, kdyby se Lolita chovala více jako normální dvanáctileté dítě, bylo by to asi více opovrženíhodné, ale spolu s H.H. v sobě to dítě dokonale potlačila a zabila. Druhá půlka má své slabší stránky, tak se sto stranami jsem se docela natrápila, ale konec skončil přesně tak, jak měl. Tragicky.
Nejvíc fascinující je ale opravdu jazyk a Nabokovova schopnost tak dokonale a sugestivně vše vyjádřit a popsat. Díky tomu, se mi celá kniha odvíjela v hlavě jako film. (Který jsem ještě neviděla.) A v neposlední řadě musím zdůraznit opravdu vynikající překlad.

27.08.2014 4 z 5

Nic není, jak se zdá Nic není, jak se zdá Andrew Nicoll

Byl by to normální román o lásce, docela pěkně čtivý, kdyby se autor nerozhodl z posledních 100 stránek udělat fantasy pohádku, která mi do toho příběhu moc neseděla a proměna Agáty mě vyloženě rozčilovala.:) Ale tři hvězdy zaslouženě, obzvláště za názvy městeček Tečka, Pomlčka, to se mi moc líbí :)

05.08.2014 3 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

A mě se to líbilo velice :) Pěkné, čtivé, svižné a místy i dost vtipné, sice závěrečné rozuzlení trochu přitažené za vlasy:) Sama se zamýšlím nad tím, jestli bych nejednala stejně jako Karlík. I když, stálo mu to za to Maserati...?:))

10.07.2014 4 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Tak tahle mi teda sedla! J. D. má můj největší obdiv a respekt, protože napsat bezmála 30 knížek a dokázat ještě takto zaujmout, to je opravdu umění :o) Lovec se čte úplně sám a udržuje prakticky celou dobu čtenáře v napětí, takže nejde knihu odložit. A závěr naprosto parádní a nečekaný, no, prostě typický Deaver :) Z Pokoje smrti jsem byla trošku zklamaná, ale po tomto dílku se J.D. zase vyšvihl na přední příčky v mém žebříčku. 5/5

12.06.2014 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Velice čtivá knížka o tom, jak dokáže klukovská vylomenina zničit několik životů. Kniha vyprávějící příběh tří kamarádů v milostném trojúhelníku od dětství až po dospělost, s docela překvapivým závěrem, kdy se kniha mění spíše v detektivku.
Stojí za přečtení, jediné, co mi na ní trochu vadilo, byly docela časté příliš dlouhé souvětí plné přídavků a přívlastků a na čtvrtém řádku už jsem trochu ztrácela orientaci, co bylo v začátku věty. Občas i trochu nesmyslný slovosled.

04.03.2014 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Souhlasím s ostatními, zatímco prvními dvěma díly jsem se spíš pomalu prokousávala, taky to byla jedna z prvních severských knih (teď se s nimi roztrhl pytel), tak třetí, čtvrté pokračování bylo super a tento pátý jsem zhltla za jediný večer. Je to čtivé, napínavé a hlavní postava Rebecka je děsná sympaťačka :o). Teď už mi nezbývá nic jiného, než prolustrovávat ediční plány a čekat, kdy vyjde další.

27.02.2014 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Je to jedna z těch zamilovaných románů, kdy přesně víte, jak to všechno dopadne. Neurazí, ale ani příliš nenadchne, i když nějaké emoce probudí. Je těžké napsat asi po stopadesáté stopadesátkrát omleté téma, ale milovnicím love story se určitě bude líbit:)

27.02.2014 2 z 5