Dousabel Dousabel komentáře u knih

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Pořád jsem si při čtení říkala, proč má ta knížka hodnocení v modrých číslech, když to zase není až tak nepovedený počin. Zápletka poměrně originální, na tohle jsem vůbec nepomyslela, četlo se to docela dobře, až na ty zmatky a zbytečně moc postav a dějových linií na začátku. Ale konec mě teda totálně přesvědčil proč. Závěr příběhu je docela dobrý, ale vůbec nechápu, na co tam byl ten zářijový doslov? Má to nalákat na další díl? Nebo mi snad do knihy v tiskárně nevložili nějaké stránky? :)
Po dočtení musím uznat, že to celé působilo dosti kostrbatě a spíše mě těch posledních 6 stran docela rozladilo.

23.02.2016 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

No, tedy ufff! Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla knihu za jeden jediný den, takže k tomu už snad netřeba moc dodávat :) Díky bohu za dovolenou, protože od čtení Vraní dívky se fakt nedá moc odcházet. Jelikož čtu všechny díly hned za sebou, naštěstí nemám až takový zmatek ve všech postavách, vše se začíná pěkně prolínat a autoři celkem zdárně průběžně rekapitulují. Začínám si myslet, že už vím, jak to celé vlastně je, ale možná se taky pěkně pletu :) Nedá se nic dělat, hned se pustím do závěrečného dílu.

22.01.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Opravdu jsem se do toho snažila pořádně proniknout, ale já prostě nevím, se mnou Greenovy knihy ani nehnou. A to se vážně snažím! Přitom se to četlo opravdu moc pěkně, Válečka jsem si oblíbila, ale jakmile přišlo velké TO uprostřed, ani ťuk, jak kdybych četla týden staré noviny. Stejně jako Hvězdy, bohužel zklamání, ale je to spíš můj problém, že mu to prostě nevěřím.

26.10.2015 3 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Pointa nebyla vůbec špatná, ale chtělo to prostě mnohem více strašení. Já se chci u hororu bát a ne, že mě zamrazí až na samotném konci. Škoda toho, nápad dobrý, ale zpracování nic moc.

13.10.2015 3 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Tak tohle mě tedy hodně bavilo! O hvězdu více, než Trest pro hříšné. Jen je teda autor pěkný kruťas, měla jsem podezření, že nechá vymýtit celý ostrov:)

22.08.2015 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Veskrze oddechové čtení, až na kapitolu s nemocnou Evičkou a arogantního Kalendu. Ale jinak mu všechny ty nadpřirozené paranormální jevy prostě věřím :o) Do příběhu to parádně sedělo, mám chuť odstěhovat se na zámek :)

17.05.2015 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Vynikající thriller z lékařského prostředí! Místy docela dost nervydrásající, alespoň pro mě, Gigi mi přidala pár šedivých vlasů :o) Věřím, že u Amíků je tohle všechno možné, pro naše zdravotnictví, doufám, snad ještě na hodně dlouho sci-fi :)

06.03.2015 4 z 5

Údolí slz Údolí slz Kevin O'Brien

Výborný thriller s originální zápletkou, velice čtivě napsáno. Možná se mi o malilinko více líbil Poslední výkřik, který byl ještě více nervydrásající, ale i tak povedený kousek. Jen mě mrzí, že se u nás nevydávají další knihy od tohoto autora.

12.02.2015 4 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Pro mě o malilinko lepší, než Lovkyně informací. Méně akční, Michael tady není až takový nezničitelný Superman, více uvěřitelnější a čtivější. Mnohé se v knížce vysvětluje, Stevensová nám dává nakouknout víc pod skořápku Munroeové a docela zdařile se jí podařilo ji polidštit. Zápletka nebyla vůbec špatná, bylo to dobře promyšlené a konec se závěrečným rozuzlením překvapivý.

04.12.2014 4 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jj, Olsen prostě umí! Jeho oddělení Q mám strašně ráda, ale toto je taky velice vydařený počin. Výborný a skvěle promyšlený thriller z americké politické scény, se zajímavou zápletkou a hrozně sympatickými hlavními hrdiny :)

07.10.2014 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Tak, pořád jsem u téhle knížky čekala na první komentář, jestli si ji koupit nebo ne a ten Baboušův mě dokonale přesvědčil a musím naprosto souhlasit :) Ufff :) Nejhorší na tom opravdu je ta až hrůzostrašná autenticita, s jakou je to napsáno, díky nahrátým rozhovorům, chatům a přepisu televizních vysílání. Byla jsem naprosto přesvědčená, že když zapnu televizi, budou tam běžet tyhle apokalyptický zprávy a kolikrát jsem chtěla zatřást s někým z rodiny, jakto že o tom nikdo neví?!? :) Až tak mě toto dílko pohltilo a vrátilo do reality, až se závěrečným poděkováním. Vůbec se mi nechce začínat teď něco číst, potřebuju to v sobě ještě pořádně rozebrat a popřemýšlet, jak tenká hranice je mezi naším "normálnem" a totálním rozpadem světa. Klobouk dolů za takový debut!

16.09.2014 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Tak na závěr asi ten nejlepší kousek! Jediné, co můžu dodat, jestli je to tedy poslední díl - Sbohem, Gerlofe, bude se mi po Vás, sakra, stýskat!! :o) A díky J.T. se na ten Öland jednou vypravím!

28.08.2014 5 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Výborný thriller, velmi čtivě napsaný. Zápletka poměrně originální, ale ne moc překvapivá, každopádně konec je docela nervydrásající. Ale rozhodně nedoporučuji číst těhulkám, popřípadě matkám všeobecně :)

29.07.2014 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Tak nevím, jako knížka to není špatná, ale když čtu cokoli déle jak týden, tak to není ono. Navíc teď, po dočtení, mám pocit, že mi tam strašně něco chybělo, jen přesně nevím co. Možná trošku více doladit ten závěr, nesnáším konce typu, ted si to každý dopředstavujte podle svého, jestli to vše dobře dopadlo nebo ne :) Tak ve třičtvrtině mě to teprve nějak více zaujalo a v první půlce jsem se taky dosti ztrácela v těch časových posunech. Přečtete 30 řádků a pak se teprve dozvíte, že čtete o někom jiném a 25 let zpátky :o) Za mě tak tři a půl hvězdy

07.06.2014 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Typická Deaverovka, i když musím souhlasit s ostatními, že to byl trochu slabší kousek. Docela originální zápletka, velmi dobře čtené, jediné, co mi začíná vadit je, že už mě Deaver nedokáže tak napnout těmi vypjatými stresovými části knihy, protože vím, že to stejně dobře dopadne.

23.04.2014 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Knížka má slabá místa, sem tam i trošku trapně naivní, ale nic to nemění na tom, že mě velice bavila. Dobře se to četlo, bát se u toho moc nedá, ale napínavé to přece jenom je. A vztek na ty parchanty to ve mně vyvolalo opravdu veliký :D

02.02.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

U této knihy platí přísloví méně je někdy více. Deaver je fakt spisovatelský génius, ale tady už té geniálnosti bylo trochu moc. Kdyby kniha končila o 100 stran dříve, byla by skvělá, ale to podle mě zbytečné natahování tomu uškodilo. A co se stalo s Lincolnem? Ten by se nikdy s taliánci takhle nemazlil! :D Takže doufám, že příští díl bude zase pěkně doma, se sokolíkama za oknem :D

20.01.2018 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Druhý díl je slabší. Čte se to velmi dobře, ale je tam spousta věcí nevysvětlených a bohužel vysvělit ani nejdou. Spolek Šarlatových byl dobrý nápad, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. I fotky mě docela zklamaly, vůbec mi do děje nezapadaly.

12.11.2017 3 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Pro mě zklamání! Do necelé půlky se kniha tváří celkem nadějně, ale poté, co se Julia totálně potrká a pan Watson, nevím proč, se snažil ji co nejvíc všem čtenářům znesympatět, už to stálo za houby :D Dočetla jsem, protože knihy neodkládám, ale kdo je onen vrah, už mi bylo celkem fuk.

01.10.2017 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Druhý díl mě trochu zklamal. Adélie tady neměla moc prostoru ke svému lékařskému umění, ale i detektivní zápletka mi přišla hodně upozadněna. Navíc mi celou dobrou půlku knihy chyběl biskup :) Přečíst se to dalo, ale mohlo to být kratší.

22.09.2017 3 z 5